trek 7.3fx yardım?

Tepki
72
mrh arkadaslar.agustos-eylul gibi bir yol bısıkleti almak ıstıyorum.genel kafamdakı kullanım.sehır ıcı turlar,uzun yol yapmak,arasırada cok zor olmayan toprak zemınlerde gezmek.uzun yoldan kastım genelde 50km ama,daha cokta olabılır tabı.aklımdakı bısıklet trek 7.3 fx,butce olarakta uygun bana:)acaba benım kullanım amacıma uygunlugu yonunden nasıl bır secım.trek genel dagıtıcısındanda aldıgım bılgılere gore ıyı bır secım oldugu yonunde ama sızınde yorumlarınızı dınlemek ısterım.teker ıncelıgı olarak turkıye yollarında sıkıntı cıkarırmı acaba:rolleyes:daha ınce lastıklı racıng tarzımı almalıyım yada nasıl bır secım yapmalıyım??trek 4500 serısı yukardakı kullanım amacıma uyarmı acaba?bılgılerınızı beklıyorum arkadaslar tesekkurler bol pedallar

Scudo

OZHAN ESEN

Üye
Tepki
28
merhaba

Ben yaklasik 1 ay kadar once Trek 7.3 fx aldim ve son derece memnunum. Fakat Londra'da yasadigimi belirtmem lazim. Turkiye'de ve lokal olarak bulundugunuz yerdeki yol sartlarini goz onune almaniz gerekebilir. Ama eger ki bisikleti gercekten kullanacaksaniz yani devamli olarak Trek 7.3 kesinlikle iyik bir tercih olacaktir. Lastiklerin durumunu dert etmeyin cunku onlari sartlariniza daha uygun olanlari ile degistirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: utku bildirici
Tepki
72
@OZHAN ESEN

ılgınızden dolayı tesekkurler.uzun zaman ugrastım bısıklet ıle bıraz ara verdım ama artık bırakmak yok:p tasvıyelerınız ıcın tesekkurler

Tepki
78
selam 7.5 fx kullanıyorum bildiğin toprak yolda bile gittiğim oldu tabii mecburiyetten :)hiç bi soru yok almadan önce arkadaşlarım yol kenarındaki tozdan bile korkmam gerektiğini söyledi ama ne tozu ne toprağı nede yağmuru kald.sağnak yağmurda bile sorun yaşamadım:)haa toprak yolda gidiceksen zaten 7.3 alma derim ama yolda kullanıcaksanda mtb alma...

• Beğen
Tepki
72
azız bey racıng modellerı ıle trek road dıye adlandırdıgı fx serılerı arasında kaldım.genel kullanımım uzun yol asfalt sehır turları gıbı.uzun yoldan kastım max 150 km gıbı.acaba dıyorum.racıng tarzı bısıkletler ıle nasıl performans alırım,lastıklerı benı korkurtuyor turkıye yolları malum.suratte yapmak tabı ıstıyorum karar veremedım nasıl bır yol cızsem butcemde 1000 tl:)yardımlarınızı esırgemeyın saygılar sevgıler bol pedallar:)

Tepki
78
@utku bildirici

tek günde 200 km yol yaptım hatta 70 km köy yolunda gittim.Tabiki maşası amörtisötlü bisikletin rahatlığı yok ama hiç bir güç kaybı yaşamadan gittim daha öncesinde ay yolu kron xc 4000 ile denedim 110 km de bıraktım.7.5 fx le ise amacıma ulaştım 200 km yi gördüm.eğer dağ tepe kullanmıycaksan benim sana önerim kesinlikle fx al.diğer konuda ise benim aklımda bi soru işareti var halen ama düz gidonun rahatlığı var racing modellerine göre sadece bunu biliyorum:)açtığım konuda arkadaşlar ne der bilmiyorum ama:)

FatihDokmeci

Aktif Üye
Tepki
144
Bisiklet
Giant
@utku bildirici

Merhabalar,
Ben de benzer araştırma içerisindeyim.Trek6500D kullanıyorum Nisan 2008 dan bu yana..çok da memnunum
Günde 40-50 km ile başladım 160 km yi gördüm.
6-7 günlük turlara da çıktım dağ bayır 600 km yaptım,ama tur bisikleti değil nihayetinde,biraz yorucu oluyor..

Uzun mesafe düşünüyorsanız sanırım fx 7.3 daha uygun olur.

Her ne alırsanız güle güle kullanın,umarım keyifle binersiniz...

• Beğen
Tepki
3
Selamlar, Ben Trek FX 7.3 ile yaklaşık 2000 km yol yaptım. Şehir içinde (asfalt, kaldırım v.s), şehir dışı (asfalt, mıcır yollar v.s) ve hafif toprak yollarda kullandım. Sadece üzerindeki Bontranger race lite lastikleri, Hutchinson touring lastikleri ile değiştirdim. Şunu söyleyebilirim ki çok memnun kaldım. MTB gibi off road kullanamazsamda, ya da yol bisikletleri gibi hafif olmasada hybrid bir bisiklet olarak şehir içi ve uzun yol için ideal bir bisiklet olduğunu söyleyebilir. Ben çok memnunum eğer aradığınız hybrid bir modelse kesinlikle tavsiye ederim.

cenkgultekin

TREK MADONE SLR 7
Tepki
93
İsim
Dr. Cenk Gültekin
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende Trek 6500 vardı onu Trek 1.5 (Yol bisikleti) ile takas ettim gerçi daha 100 KM kullandım ancak dağ bisikleti insanı düz yolda çok yoruyor gerek aynakol büyüklüğü gerekse jant büyüklüğü.Basit bir örnek vermek gerekirse 1 km'Yi 6500'de almak istediğimde (en büyük ön dişli en küçük arka dişli kombinasyonunda) pedalı 72 kere çevirmem gerekirken, yol bisikletinde aynı kombinasyonda 27 kere çevirmem yeterli oluyor.
Buda hem hız hemde yorgunluk anlamında insana çok büyük avantaj sağlıyor.
Bence Türkiye'de ağırlıklı olarak satılması gereken modeller zaten hybrid olanlar 7.3 veya Scott SUB serileri.Çünkü insanların %75-80'i zamanının % 90-95 lik kısmını yolda geçiriyor.