Trek 6300 mü Bianchi Alıkut 9 Slx D mİ

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar hangisi dahasağlam hafif performanslı rahat sorun çıkarmaz artıları eksileri nelerdir çok kararsızım iki bisiklette çok iyi bisikletimi siz seçeceksiniz

Scudo

erdem öncel

Daimi Üye
Tepki
149
Bisiklet
Trek
ağırlığını bilmiyorum ancak marka olarak bianchi (türk malı olanlar) ile trek kıyaslanamaz bile :)

tabi (link) adresinden almadıysan ;)

bir de sabahtan akşama kadar dağ tepe gezmeyeceksen gene dağ bisikleti tarzında hibrit bir bisiklet tavsiye edebilirim. 7000 serisi gibi (örneğin 7700) bunun dağ bisikletine göre avantajı daha hafif olması ve daha hızlı olması.

bunu tam olarak dağ bisikletiyle değil ama fx serisi (gene hibrit ama uzun yol yapmaya daha uygun, yarış bisikletine daha yakın modeller) ile kıyaslayabilirim.

7000 modelleri daha dik bir oturma pozisyonu sağlıyor. üzerinde bulunan ön süspansiyon ve geniş lastikler 700x38c ile daha konforlu diyebileceğimiz bir sürüş sağlıyor. ama fx serisi bisiklete göre biraz daha ağır ve fx'ler gibi hızlı hissettirmeyecektir.

fx serisinde daha ince 700x32c tekerlek bulunuyor. daha hızlı, uzun yol yapabilir ama ince tekerlekleri nedeniyle arnavut kaldırımı gibi yollarda biraz sarsıntı yapacaktır. üzerinde ön süspansiyon bulunmuyor. ama sanırım 7.6 modelinden sonra yoldan gelen sarsıntıyı engelleyici bir sistem bulunuyor.

Tepki
205
ford mustangmı yoksam ful donanımlı fiat lineamı?tabiki trek arkadaslar bisiklette en onemli sey kadro bunu hepimiz biliyoruz diger donanımları kendiniz yapabilirsiniz bide alikutun geometrisi hic hosuma gitmiyo...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Alikut'u küçümsemeyin, tabii ki kadro olarak Trek ama bir hesap yapıldığından Alikut'u alın tüm parçlarını sökün, Trek'tende kadro alın yine daha ucuza geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Faruk UZUNKÖPRÜ

Murat İçlek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
hep marka hep marka deme . uzerındekı donanımları ıncele gereklı cevabı alırsın artı fıyatıda kıyaslamayı unutma

Tepki
205
bak hocam alikut al bide bos trek kadro al sonra alikut kadroyu satarsın ama trek turkiyede bos kadro satmıyo biraz arastırman gerek ankara sdsde bir adet 6500 bir adette 8000 model bos kadro var marka marka degil bianchi alikuta omur boyu garanti veriyomu......

Tepki
12
ben alikutu öneririm arkadaşım donanımsal olarak fiyetı çok ii ben kullanıyorum ve olumsuz biyorum ve olayla karşılaşmadım kadroya gelince senin zevkine kalmış kimine süper geliyo kimi beğenmiyo ama donanımsal olarak güzel bi bisiklet geçen sene 2500 tl civarındaydı bu sene rekabet amaçlı fiyatı geri çekildi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ya bu kadro iyilik yönündenmi yoksa şekil yönündenmi yoksa çok iyi biliyom aksam olarak alıkut daha iyi bence

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@Fatih Şimşek

Trek dünyanın en sağlam kadrolarından biridir. Alikut'da binilmeyecek kadro değil. Ama parça olarak Alikut Trekten çok daha iyi.

Tepki
205
yanlıs anlasılma olmasın tregin o parcaları mevcut olan modelleri var fakat fiyat olarak yaklasık 4binlira gibi bi parayı gozden cıkarmanız gerekiyo ben bu yuzden bos kadro toplama taraftarıyım...

• Beğen
Tepkiler: Faruk UZUNKÖPRÜ
Tepki
205
@Fatih Şimşek

bu isten anlamayan ve baslangıc icin 2.500 lirayı gozden cıkarabilecek biriysen gayet iyi ne diyelim :D:D:D