Trek 3700 tekerlek sorunu!!

tolgadede

Üye
Tepki
7
Arkadaşlar benim bisikletim trek 3700 ve bu bisikletin tekerlekleri dağ bisikleti olduğundan kalın benim gözlenimlerime göre ben bu bisikleti daha çok yolda kullanıyorum.Bu bisiklete ince bir tekerlek taksam bunlar bana yolda yardımcı olur mu?Aynı zamanda maşa da kalsın istiyorum acaba bu mümkün mü ve ufak bir yükseklikten atlamak(kaldırım gibi) tekerleğe zarar verir mi?Son olarak bunlar yaklaşık bana kaça patlar?
Biliyorum çok soru oldu ama eğer bunların cevabını alabilirsem bana çok yardımcı olacaksınız...Hepinize şimdiden çok teşekkürler

Scudo

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Selamlar;
Dağ bisikleti için 26*1,75 yada 26*1,50 ebatında asvalt lastikleri mevcut bu ölçülere ait lastiklerden birini kullanabilirsiniz. Sizin bisikletin üzerinde bulunan lastikler 26*2,00 ebatında değiştirince hızınızda artış görebilirsiniz. Kaldırım gibi tümseklerden inip çıkarken biraz daha dikkatli olmanız gerek o kadar yoksa ciddi bir problem yaşamazsınız.

• Beğen
Tepkiler: tolgadede

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Walla slick lastik süper gider, agirlikli asfalt kullanıyorsan kesinlikle tavsiye ederim. Hem sürüş konforu, hem hız bakımından . Ama atlama, zıplama, sıçrama, uçma türü faaliyetlerin de olacak ise, bence uymaz.

• Beğen

parmakizi

Daimi Üye
Tepki
103
alperen arkadasım yeterli acıklamayı yapmış..
Fiyatta yaklasık olarak sana 2 lastik 70 80 liraya falan gelir..Uygun bişey alırsan tabi.

tolgadede

Üye
Tepki
7
Benim düşündüğüm şekilde bisikletlerine yapanlar varsa onların yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum

parmakizi

Daimi Üye
Tepki
103
Bende 3700 kullandıgım zamanlar üzerine KENDA yol lastikleri takmıstım cok büyük etkisi var..

• Beğen

mcanerg

Daimi Üye
Tepki
741
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben kron xc 1000 bisikletimde şu an schwalbe Marathon Supreme Evolution kullanıyorum ikisini de kaçkar bisikletten aldım tavsiye ederim düz yolda çok fark ediyor..