Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Mümtaz Ağabey,
Tracker cihazları pilli mi şarj edilebilir bataryalı mı?
Şarj edilebilir bataryalı ise şarjı çabuk bitiyor mu?Geceden geceye otelde şarj etsek olur mu?Ya da powerbank tarzı birşey şart mı?Şarj kablosunu da verecek misiniz?

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
Güzergahınızı tam bilemiyorum ama bildiğim yolları yazayım sizlere;Samsun-Sinop arası çok güzel bir bölünmüş yol. Özellikle Yakakent- Sinop arası çok keyifli ve sakin bir yol. Sinop-Amasra sahilden çok zor bir güzergah, yolun bölünmüş olmaması ve standartın düşük olması sıkıntılı. Tercihen; Sinop-Boyabat ( Bölünmüş değil ama sıcak asfalt tabir edilen BSK’lı yol) Dıranas’a kadar tırmanış. Burada sadece Dıranas geçidi zorlar. Sonra iniş. Boyabat Kastamonu arası genelde bölünmüş ama sathi kaplamalı çok yoğun olmayan bir yol. Bu mevsimde özellikle gece traktörlere dikkat edilmeli. Kastamonu-Karabük arası çoğunlukla bölünmüş ve yaklaşık 70 km. Sıcak asfalt. Karabük-Amasra arası bölünmüş yol yok gibi. Burada özellikle Ahmet usta geçidi yükseklik olarak zorlar ama doğası keyifli bir yoldur.

Samsun-Gerede arası tamamen bölünmüş yol. Gerede’den sonrasını çoğunuz biliyorsunuzdur. Ama bu yol İstanbul’u karadenize bağlayan ana güzergah olduğu için çok kalabalık. Tercihen Samsun-Ilgaz arası bu yoldan geldikten sonra Ilgaz ilçesinden yaklaşık 60 km. Yol ile Kastamonu ya varılır. Ilgaz ilçesi yaklaşık 800 rakım burdan Ilgaz dağı 1800 rakım gibi. Ama bu sizi korkutmadın Ilgaz ilçesinden hafif tırmanmalarla yaklaşık 15 km gibi gidince Ilgaz tüneli var. Tünelden geçiş serbest ise dağa tırmanmadan Ilgaz geçidini geçersiniz. Yalnız tünel yaklaşık 5 km. Gibi uzun bir tünel bunu dikkate almak isteyen varsa düşünsün. Güzergah Kastamonu’ya kadar tırmanış, iniş, dere kenarı orman içi gibi keyifli bir yer. Ama geceye kalmazsanız iyi olur, soğuk ve çok işlek değildir. Burda da tomruk yüklü kamyonlara dikkat ediniz. Kastamonu-Karabük arasını yazmıştım zaten. Karabük- ismetpaşa arası da bölünmüş sıcak karışım bir yol. Çok sıkıntı çekmezsiniz. İsmetpaşa’dan sonra zaten Samsun’dan gelen ana hat ile Gerede yoluna bağlanacaksınız.

Son düzenleme:

abidin3714

Forum Demirbaşı
Tepki
1.617
İsim
zeynel abidin ö
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Santaruins
Bisiklet ile Ilgaz Kastamonu Karabük güzergahını tavsiye etmem hem yolu km olarak uzatiyorsunuz hemde tırmanışı uzatiyorsunuz Tosya Bolu arasını ayda 1 defa arabayla gider gelirim bisiklet için sıkıntılı yer sadece İsmetpaşa virajları çünkü yolda emniyet şeridi yok ve trafik özellikle tır trafiği çok onun dışında aşırı tehlikeli bir yer yok ama rampa bol özellikle kemikli ve Horhor rampaları yorar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hamlet2006
usb type c (halk dilinde samsung tipi) kablo ile şarj edilebilir bataryası var. 3 - 4 gün şarj gidiyor. sponsor bulabilirsem bunlar için powerbank alıp şarjı 15 güne çıkartmayı planlıyorum. Şayet sponsor bulamazsam şarj konusunu herkes kendisi powerbanklarla çözmeliler. Gönüllü ekibimiz şarj durumunu ekranlarından görecekler yarışçıları uyaracaklar. Ayrıca isterlerse yarışçılar da kendi uygulamalarından görebilirler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sevgili TTUBR katılımcıları : start gününü saymazsak 38 ( otuz sekiz ) günümüz kaldı. Özellikle yol güzergahları konusundaki çalışmalarınızı hızlandırın. Dün akşam yaptığım ince çalışma sonucunda Samsun sonrası, otobüs güzergahının bizlere en uygun yol olduğunu gördüm. Yol temiz ve emniyet şeridi var. Üstelik bazı yerlerde şoförlerin uyuyup ta emniyet şeridine girmemeleri için asfalt üzerinde yiv ve setler var. Bu da bize biraz daha fazla koruma sağlıyor. İrtifaya kafanızı yormayın, sahil daha beter... :harika: :) Tüm bu detayları Hopa'da ki toplantımızda ayrıntılı olarak hep birlikte konuşacağız. Antrenmanlara devam...:):):)

mknxx

Üye
Tepki
136
İsim
Ahmet S.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mümtaz Abi,
Yarış öncesinde toplantıdan bahsetmişsin, bu gibi konuları göz önüne alarak seyahatlerimizi planlamak için yarış başlangıç günü için zaman çizelgesi paylaşabilir misin?
Şimdiden teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Toplantımız en fazla iki saat sürer. Bunun dışında en geç yarış günü sabah 10-11 gibi Hopa da olmakta yarar var. Birbirimizi tanımamız ve kaynasmamiz için önemli. Yarış akşam 21 de başlayacak. WhatsApp grubundan anlık olarak toplanma yeri ve saati ile ilgili olarak paylaşım yapılacak. Tüm eksiklikler gözden geçirilip start noktasında yarım saat öncesinden yerimizi alacağız...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@Süper Dede
Mümtaz abinin ve yarışmanın motivasyonuyla, bu sene çok şükür sorunsuz bir şekilde 7000 km.yi tamamladım. Yükseklik kazanımı 68000 mt. Sürüşlerimin büyük çoğunluğunu, 15+5 kg.lık 2013 model Carraro-224 şehir-tur bisikleti ile , işe gidiş-geliş rotasında yaptım. Gece-gündüz demeden, sıcak-soğuk demeden ısrarla binmeye devam ettim. Avrupadaki TCR'yi ayağımıza getiren, @Süper Dede Mümtaz abi ile @Basar Giderim Birol hocama tekrar teşekkür ediyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar büyük yarışa start gününü saymazsak 37 gün kaldı.Aliexpress'ten siparişler için kritik sınıra yaklaştık.Eksikleri olan katılımcıların bir an önce sipariş geçmelerinde fayda var,ancak yetişir.
37.jpg

Antrenmanlara ise devam. :harika:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mmakif

Türkiye'den mi almayı planlıyorsun?
Eğer Türkiye'den almayı planlıyorsan yarışa bir hafta kalasıya kadar benden haber beklemeni istiyorum.
Aliexpressten bundan iki ay kadar önce bir tane sipariş vermiştim, 2 ay bekleyince baktım herhalde gelmeyecek diye ikinci siparişimi vermiştim.İlk sipariş bugün geldi.İkinci sipariş ise eğer yarıştan önce gelirse sana hediye etmek isterim.İkinci siparişi 21 mayısta vermişim.Eğer gelmeyecek gibi olursa ben sana yarıştan 1 hafta önce haber veririm sen de başının çaresine bakarsın.Türkiye'den alacaksan benden haber bekle derim gelirse işin görülmüş,ürün de boşa gitmemiş olur:harika:

Ürün bundan. Mümtaz ve Birol Ağabeylerimizin onayından geçen,çok az yer kaplayan bir ürün
10150240059442.jpg

Son düzenleme:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1-Birol Çakır-----------------------------53
2-Mümtaz Öztürk--------------------1923
3-Kenan Aydoğdu----------------------78
4-Bulut Tokmak-------------------------60
5-Bahri Kaplan--------------------------20
6-Abdulkadir Ergin----------------------13
7-Abdullah Karagöl-------------------5114
8-Oktay Yumak--------------------------29
9-Tuluyhan Berke Uslu-----------------701
10-Mehmet Bulak-----------------------11
11-Sercan Baltalı-----------------------343
12-Şenol Kadir Köstekçi--------------67/A
13-Burhan Turan----------------------67/B
14-Emre Kalaycı-------------------------61
15-Süleyman Çetin--------------------07/A
16-Okan Karayas----------------------07/B
17-Mehmet Akif Akbay--------------- 1917
18-Galip Melek------------------------25/A
19-Talip Melek-------------------------25/B
20-Coşkun Sarıbaş----------------------52
21-Salih Güler---------------------------33
22-Osman Şirin--------------------------37
23-Cemil Cahit Selimoğlu------------10/A
24-Velican Demirel-------------------10/B
25-Faruk Sakin--------------------------19
26-Birol Kayaalp------------------------17
27-Yüksel Sarıçiçek---------------------74
28-Melih Şentürk-----------------------06
29-Serkan Çiloğlu-----------------------59
30-Güngör Turan-----------------------34
31-Barış Elbüken------------------------30
32-Ahmet Soysal-----------------------32/A
33-İhsan Vanlı--------------------------32/B
34-Zeliha Betül Demir-----------------41/A
35-Şevket Akçahasan------------------41/B

Bir takım daha aramıza katıldı...

Takımlar :

Şenol Kadir Köstekçi 67/A
Burhan Turan 67/B

Süleyman Çetin 07/A
Okan Karayas 07/B

Galip Melek 25/A
Talip Melek 25/B

Cemil Cahit Selimoğlu 10/A
Velican Demirel 10/B

Ahmet Soysal 32/A
İhsan Vanlı 32/B

Zeliha Betül Demir 41/A
Şevket Akçahasan 41/B

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Takım halinde yarışacak arkadaşlarımıza sorum olacaktı.
-Birlikte antrenman yapabiliyor musunuz?
-Yapıyorsanız ortalama hızınız ,toplam süreniz,mesafe vb bilgileriniz nasıl?Benzer koşullarda solo yaptığınız antrenmanlara göre bu değerleriniz nasıl değişti?(Mesela ortalma hızımız 3 km/sa arttı ya da tek başıma 150 km gidebiliyorken takım halinde 200 gidiyoruz, veyahut yorgunluğumuz daha da azaldı gibi.)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ndhakara
İnşallah seneye seni de aramızda görürüz. En azından internet üzerinden yarışı izleme şansınız var... :harika: :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.