Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Süper Dede
İsterse gece 24:59 olsun çıktığın gün sayılmaz zaten. Muş diyorsunuz yani ?. Askerlik gibi ?.

@CmlCLK
Bugün de sayılmaz ama ?. Muğla mı o zaman ??

• Beğen
Tepkiler: mehmetbulak
Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sahuru kaçırınca sabahında hiç olmazsa tura çıkayım dedim.

108 km mesafe
4 sa 59 da pedallama süresi
45 da dinlenme süresi
21,7 km/sa ortalama hız
IMG_20190516_123448.jpg

Bu arada @Abdülkadir Ergin hocamın tavsiyesi ile bisikletin standart gidon sargısının üzerine silikonlu ikinci kat bir sargı sardırttım.Sonuç olarak iyi oldu diyebiliriz.
IMG_20190516_162459.jpg

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
100k dan sonra gidon bandı gerçekten önemli. Lizard Skin fiyatı sebebi ile ikilemde kalmıştım ama fiyatına değer diyebilirim ve keşke eski bandın üzerine sarmak aklıma gelseydi.Herhalde eldiven kullanmama gerek kalmazdı :)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nerede paylaşayım bilemedim en güzel buraya yakışır dedim. Dün Strava'da denk geldiğim sürüşe bakar mısınız. Adam piste çıkıp 24 saat boyunca sürmüş(ler), 703 km. mesafe yazmış. Diğerleri kimi 400'de kimi 500'de bırakmış. Dön babam dön :D gücün yanında çok sağlam psikoloji lazım nasıl bir motivasyondur hayret.

Kendi tabiriyle; Ultra dünyasına hoş geldiniz...

198653
(link)

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Abdülkadir Ergin

Bunu yapacak kondisyonum olsa bile hiçbir kuvvet beni bir pistte bu kadar uzun döndüremez. Dolap beygiri gibi dön Allah dön! Bu ne ya!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
1-Birol Çakır-----------------------------53
2-Mümtaz Öztürk--------------------1923
3-Kenan Aydoğdu----------------------78
4-Bulut Tokmak-------------------------60
5-Bahri Kaplan--------------------------20
6-Abdulkadir Ergin----------------------13
7-Abdullah Karagöl-------------------5114
8-Oktay Yumak--------------------------29
9-Tuluyhan Berke Uslu-----------------701
10-Mehmet Bulak-----------------------11
11-Sercan Baltalı-----------------------343
12-Şenol Kadir Köstekçi--------------67/A
13-Burhan Turan----------------------67/B
14-Emre Kalaycı-------------------------61
15-Süleyman Çetin--------------------07/A
16-Okan Karayas----------------------07/B
17-Mehmet Akif Akbay--------------- 1917
18-Galip Melek------------------------25/A
19-Talip Melek-------------------------25/B
20-Coşkun Sarıbaş----------------------52
21-Salih Güler---------------------------33
22-Osman Şirin--------------------------37
23-Cemil Cahit Selimoğlu------------10/A
24-Velican Demirel-------------------10/B
25-Faruk Sakin--------------------------19
26-Birol Kayaalp------------------------17
27-Yüksel Sarıçiçek---------------------74
28-Melih Şentürk-----------------------06
29-Serkan Çiloğlu-----------------------59
30-Güngör Turan-----------------------34
31-Barış Elbüken------------------------30
32-Ahmet Soysal------------------------32
33-Zeliha Betül Demir-----------------41/A
34-Şevket Akçahasan------------------41/B

Yeni takım katılımı var...

Cemal Ç.

Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Abdülkadir Ergin
Mahallede, dörtyol kavşağında nedenini bilmeden sağıma doğru döndüğüm aklıma geldi. Kaç defa döndüm hatırlamıyorum ama az değildi. Küçüktüm tabi ?.

Büyüyecek, büyüyecek ?.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hatırlamakta fayda var :
1
. 18 yaşını bitiren herkes bu yarışa katılabilir. Yarışa yalnızca, yol bisikleti, mtb ve şehir bisikleti ile katılınabilir. Elektrikli, üç tekerlekli veya yatay durumda sürülen bisikletler yarışa katılamazlar. Tandem bisikletler de bu yarışta kullanılamazlar...

2.Yarış sırasında tüm katılımcılar bisikletinin ve kendinin güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.

3.Tüm yarış boyunca trafik kurallarına azami derecede uymak tamamen yarışçının sorumluluğundadır ve zorunludur.

4.Sağlık yönünden bu yarışa katılmasında her hangi bir engeli olmadığını bildirmek yarışmacının sorumluluğundadır.

5.Yarışma sırasında, zorunlu kontrol noktaları hariç, yarışmacılar istedikleri rotayı kullanabilirler. Bisikletin girmesinin yasak olduğu yerlerden geçmek kesinlikle yasaktır. Aksi durumda tüm sorumluluk yarışçıya aittir.

6.Yarış sırasında motorlu araçlara tutunmak veya rüzgarıdan korunmak maksadıyla arkasında sürmek yasaktır.Tespit edildiğinde diskalifiye uygulanır.

7.Yarışmacılar, birbirlerinin peşi sıra sürüş de yapamazlar. Tespit edildiğinde diskalifiye uygulanır...

8.Yarışmacılar, tüm mekanik gereksinimlerini yanlarında bulundurmakla yükümlüdürler.

9.Yarışmacılar, ön ve arka çakarlı ışık taşıyacaklar ve ayrıca organizasyonun verdiği reflektör bantları bisikletlerin üzerine yapıştıracaklardır. Yarışmacıların taşıdıkları ışıkların aydınlatmaları kuvvetli olacak ve özellikle arka ışık, çakarlı pozisyonda en az 200 metreden görülebilir olacaktır.

10-Yarışmacılar sürüşleri sırasında KASK takmak ve tünellerden geçerken ve hava karardığı andan itibaren reflektörlü yelek giymek zorundadırlar.

11-Yarış, yaklaşık 2270 km yi kapsamaktadır. Bu en kısa rotadır...Daha uzun olan sahil rotası yaklaşık 2500 km dir...

12.Yarışmacılar, yarış süresince yeme içme ve konaklamalarını kendileri ayarlayacaktır.

13-Habersiz iki gün hareketsiz kalınması durumu diskalifiye sebebidir...

14-Sürüş tercihleri tamamen sürücünün sorumluluğundadır. Gece veya dinlenmeden, aşırı yorgun ve uykusuz yapılan sürüşlerde oluşabilecek tüm olumsuz durumlardan yarışmacı sorumludur.

15-Tüm yarışmacılar kendilerine verilen tracker cihazını yarış boyunca açık tutmak ve yarış bitiminde sağlam olarak organizasyona teslim etmekle yükümlüdürler.

16-Yarışmacılar iletişimin sağlanması adına cep telefonlarını 24 saat açık tutacaklardır.

17-Takım halinde yarışan çiftler, finişe birlikte girmelidirler. Aksi durumda tek başına finişe gelen takım yarışmacısı klasmana alınmayacak ancak klasman dışı yarışı bitirenler listesinde görülecektir. Takım arkadaşının bir saat içinde gelmesi durumunda klasmana sonradan gelen takım sporcusunun zamanı esas alınarak dahil edileceklerdir.

18-Takım yarışanlar birbirleriyle her türlü yardımlaşmayı yapabilirler. Draft, takım yarışanlara serbesttir. Yani birbirlerinin arkasına saklanıp rüzgardan korunarak sürüş yapabilirler. Bireysel katılanlarla yan yana sürüş yapamazlar..

17. maddeyi revize ettik. Lütfen dikkatlice okuyunuz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Samsun'dan sonra havza kavak merzifon üzerinden gidecek arkadaşlara küçük bir tüyo : 1000 m ve üzeri yol güzergahları var ve karasal iklim olması geceleri soğuk olacağı ihtimalini doğuruyor. Yanınıza termal içlik almanızı tavsiye ederim...:harika::)

Cemal Ç.

Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Süper Dede
Temmuz ayında o yaylalarda, gece-gündüz şort, tişört (?) geziyordum. Ya da ben sıcak zamana denk geldim sanırım ?.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CmlCLK
Yorgun durumda çok farkediyor. Hele bir de karnınız açsa haliniz Hint fakiri modunda oluyor. Benimki tavsiye, isteyen istediği gibi gezebilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Süper Dede
Abi fakirin Hint i Türkü Almanı mı var fakir fakirdir. :D "Pis fakirler" :D :D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Basar Giderim
Hint fakiri fakirliğin nirvanasındadır da ondan şeyetmiştim... :)

Samsun'dan sonra sahil rotasından giden yolun 2015 mayıs görüntüleri var google da. Güncel olarak yolun durumunu test eden arkadaşlarımız var mı..? Varsa durumu nedir, yorumlarınız çok değerli...:)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Ben de merak ediyorum. Biraz araştırdım da Samsun - Sinop arası sahil yolu güzelmiş. Ama Kasım 2017 tarihli bir konuda Sinop sonrası sahil yolu berbat diyor: (link)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Mümtaz Ağabey,

Az kaldığını düşündüğümüzde antrenmanlarımızın dozu ne olmalı?Yol bisikleti yarışlarında erken form tutan sonlara doğru biraz patlar derler.Trans Türkiye Ultra Bike Race gibi endurance yarışlarda da bu mantık geçerli midir?Form düzeyimizi yarışta maximum performansı gösterecek şekilde nasıl ayarlayabiliriz?

Şu an için 3-4 gün üst üste 100 km civarını atabilir seviyedeyim.Bu seviye şu an için yeterli mi?Bayramdan sonrasına nasıl bir hedef koymalıyım?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ultra mesafelerde son iki üç güne kadar mesafe arttırmaya devam. Sadece, bitkinlik oluşturmamaya dikkat edilecek. Yani bir kaç gün önce yüz elli veya iki yüz km yapılabilir. Ama o noktaya alışarak gelmek önemli. Sen yüz km lere alıştıysan bunu haftada bir iki kere yüz elliye çıkarmaya calis. Zaman var. Son iki üç gün tam dinlenmeye çekil.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdülkadir Ergin
Teşekkürler. En azından trafiğin olmaması bir avantaj sayılabilir. Diğer rotada hem trafik hem de yükselti sıkıntılı olabilir. Sonuçta tercih meselesi. İyice analiz etmek lazım...:harika::harika:

Cemal Ç.

Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bartın'dan sonra sahil şeridi izlense daha iyi olmaz mı? Kısalır gibi yol. Tabi köy yolu gibi görünüyor telefondan ama belki gidilebilir.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.