Trans Doğu Karadeniz Dağları 2012 (8 etap); Açılış ve 1. etap: Trabzon-Taşköprü

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hüseyin Çelebi tarafından paylaşıldı.

 1. Hüseyin Çelebi

  Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Eylül 2004
  Mesajlar:
  516
  Beğeniler:
  2.089
  Şehir:
  Münih-Trabzon
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  [​IMG]

  Birşeyin yapıldığından emin olmak istiyorsan kendin yapacaksın.

  Bizim oralarda ne kadar gezdim bilmiyorum, kaç dağı geçtim, kaç vadiyi dolaştım.. Kaç defa bisiklet sporunun son noktası olan etaplı bir tur için buraların ne kadar iyi bir seçenek olduğunu düşündüm. Kaç defa böyle bir tur olsa ve her sene katılsam, gitmeye gücüm kalmadığı zaman süremin dolduğunu anlasam diye hayal kurdum. Bölgemi hep transalp ve cape epic gibi efsanelerin yapıldığı coğrafyalarla karşılaştırdım. Onlardan daha iyi ya da daha kötü değildi, onlarla aynı seviyede ama farklıydı. Belki yıllar sonra olacaktı ama benim göreceğim şüpheliydi.

  [​IMG]

  Cape Epic: İlk günkü zamana karşı etabı hariç tutulursa ortalama günlük mesafe 108 km ve tırmanma 2200 m. Toplamlar ise 781 km ve 16300 m tırmanma.


  [​IMG]

  Trans Alp: ortalama günlük mesafe 76 km ve tırmanma 2555 m. Toplamlar ise 611 km ve 20435 m tırmanma.


  Irgat yerde güneş gökteyken...

  Zamanı gelmişti, bulmacanın parçaları ben farkında olmadan kafamda birleşti ve bir Mart günü durumu kavrayıverdim. Ben yapacaktım. Kurallar belliydi; 8 gün, bol tırmanma, mümkün olduğunca az ana yol, ciddi ama yarış gibi olmayan tempoda.
  Elbette basit ve sarsak birşey olacaktı, tek katılımcı olacaktım; ayrıca organizatör, sponsor, yönetici, sağlık ekibi, antrenör, mekanik, fotoğrafçı, rehber, gazeteci, masör, diyetisyen, şoför.... hepsi bendim. Yapıldığından emin olmak için antrenmanları yeniden planlayıp sıklaştırdım. Trainer üstünde haftada 6 yerine ortalama 8 saat harcayacaktım. Çok az gelebilir ama iyi bir planlamayla yeterli oluyor.

  Önce geçitleri işaretlemeye başladım, olabilecek konaklama noktalarını, hiç geçmediğim ve merak ettiğim yerleri... Sonra noktaları birleştirmeye başladım, yol var mıydı, alternatif rota veya hızlı kaçış rotaları bulunabilir miydi?

  [​IMG]  En son bu ince uzun çizgileri 1 günlük porsiyonlara bölme işi kaldı. Birbirinden zorlu ve farklı 8 etap.

  [​IMG]

  Trans Doğu Karadeniz: ortalama günlük mesafe 91 km ve tırmanma 2590 m. Zaman karşı etabını saymazsak ortalamalar 102 km ve 2740 m oluyor.
  Toplamlar ise 728 km ve 20713 m tırmanma.  Bir heyecan sardı beni, antrenmanları artırdım, yarışlara gittim; rakamların ve derecelerin iyileştiğini görmek moral verdi ama yeterli olacak mıydı? Yıllar önce daha iyi performansım olmasına rağmen böyle bir eforu hiç göstermemiştim. O zamanlar uzun mesafede çok gelişmemi sağlayan ana neden çok günlük turları yapacak maddi kaynağa ve organizasyon tecrübesine sahip olmamamdı. Yaylada geçirdiğim günler dışında tek çok günlük turum Bülent Savran ve Mehmet Yıldız doktor abilerle onların sponsorluğunda yaptığım 3 günlük Trabzon-Uzungöl-Bayburt-İspir-Trabzon turuydu. O dönemde Google Earth gibi hayati ürünler piyasada değildi, yolu bilmiyorsanız gidip kendiniz bulmak durumundaydınız. Hiç bilediğiniz zorlu bir bölgede haftalar geçirmek demek oluyordu bu da. O yüzden merak ettiğim yerlere tek oturumda gide gele 300 km normal oluverdi.

  Şimdi şartlar farklı, bölgeyi kuşbakışı izliyor, eğimleri çıkarıyor, fotoğraflara bakıyoruz. Ulaşım ve konaklama imkanları gelişti, cep telefonu bile çoğu yerde çalışıyor. Yapamıyorsam bu benim eksiliğim olacaktı, şartlar olgunlaşmış bölgemde bir Trans Doğu Karadeniz turunun gelişmeye başlaması için engel kalmamıştı :)

  21-28 Temmuz tur tarihi olarak belirlendi, izin ve biletler ayarlandı, kalacak yerler belirlendi. Fazla bir aksilik olmadan tura başladım ve bu satırları yazmamdan anlaşılacağı gibi turu tamamlayıp geriye sağ dönmeyi de başardım. Aksilikler oldu, rota değişiklikleri veya kısaltmaları yapmak zorunda kaldım. Yüküm biraz ağır oldu çünkü fazla ıssız ve uzun rotalardan geçeceğim için yoldan satın alarak yeterli yiyeceğe ulaşamama ihtimalim vardı. Yükte hafif enerjide ağır olması için enerji jelleri ve protein barları aldım yanıma. İstanbulda tarttığımda elbise, malzeme ve yiyeceklerim 15 kilonun üstündeydi. Yiyecekler zamanla azalacağından ağırlığın düşmesini umut ediyordum :) Bisikleti ön tarafa sırt çantası yerleştirme yöntemiyle yükledim. Sele borusuna takılan ve az miktarda da olsa yük taşıyabilen bagaj ile de arkaya hacim olarak çok yer tutan ama hafif giysilerimi bağladım. Yükün ağırlığı tam malzeme tur yapanlar gibi 30 kilo olmadı ama gidonun üzerindeki 15 kilo özellikle inişlerde çok zaman kaybettirdi.  Sonuç olarak seneye daha iyisini yapmak üzere değerli bilgi ve tecrübeyi elde ederek döndüm. Etapları tanıtıp aradan çekileyim:

  Etap 1 (Trabzon-Taşköprü): 64.5 km, 2715 m

  [​IMG]

  [​IMG]
  Etap 2 (Taşköprü-Uzungöl): 119.5 km, 3200 m

  [​IMG]

  [​IMG]  Etap 3 (Uzungöl-İkizdere): 107.6 km, 3001 m

  [​IMG]

  [​IMG]  Etap 4 (İkizdere-Çamlıhemşin): 96.7 km, 2987 m

  [​IMG]

  [​IMG]  Etap 5 (Pokut ITT): 12.25 km, 1529 m

  [​IMG]

  [​IMG]  Etap 6 (İkizdere-İspir): 101.8 km, 2776 m

  [​IMG]

  [​IMG]  Etap 7 (İspir-Yusufeli): 144.4 km, 2321 m

  [​IMG]

  [​IMG]


  Etap 8 (Artvin-Hatila): 81.1 km, 2184 m

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. #2
  Hüseyin Çelebi

  Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Eylül 2004
  Mesajlar:
  516
  Beğeniler:
  2.089
  Şehir:
  Münih-Trabzon
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  İlk gün saf bir tırmanma etabı, uzun bir uçuşun başındaki kalkış ve seyir irtifasına ulaşma süreci gibi. Başlangıçtaki 8-10 km köy yolu hariç alfaltlanmış yol yok, fıstık gibi stabilize köy ve yayla yollarından gidiyorum.
  Sabah 07:30 gibi çıkıp 16:00 civarında sorunsuz hedefime ulaştım. İlk gün olduğu için kendimi hiç zorlamadım, ileride çok zorlu etaplar var.


  [​IMG]

  Yol bu, önce köylerin içinden tırmanıp az kullanılan toprak yola giriyorum. Daha sonra daha işlek bir yola çıkıp sırtın üstünde ilerleyen yolla Santa vadisinin sonuna bağlanıyorum. Daha önce de geçtiğim bu yoldan bugünkü hedef olan taşköprü yaylasına ulaşılıyor. Daha önce geçmiş ama hiç konaklamamıştım burada. İlgili yazı:
  https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90305&highlight=  [​IMG]

  Bu ilk kısımda eğim oldukça yüksek, sabah olmasına rağmen hava epey sıcak. %10 üzeri eğimde birkaç km'den sonra manzaralı bir noktada durup yükü ayarlıyorum. Oturma odasında durduğu gibi durmuyor meret. Sürekli bir yana yatma isteği var.  [​IMG]

  ileride görünen tepenin hizasına çıkacağız, oradan da o tepeye taa yukarıdan bakan bir yere çıkacağız, oradan da...
  yolumuz uzun neşemiz bol yani bugün.  [​IMG]

  bu köyden sonra az kullanılan orman yoluna girdim. İleride bir yerde yayla yoluna çıkacağım.
  [​IMG]

  şansıma hava çok iyi. Sıcağı bozuk havaya 10 kere tercih ederim. Hele irtifada.
  [​IMG]

  sarp yamaçlar, yoğun bitki örtüsü. evimdeyim.
  [​IMG]

  yol kayaları yarıp geçiyor. ağaçların altında nisbeten serindeyim. Etraf epey ıssız.
  [​IMG]

  kendi dünyamda tatlı bir ritimdeyim. kafamda önümdeki uzun macera..

  [​IMG]

  dedim size çıkacağız oraya diye.
  [​IMG]

  sıcaktan bulutlar oluşuyor ama zararsızlar. hava konusunda içim rahat.
  [​IMG]

  ana yayla yoluna bağlandım. Son köyle bağlantı arasında zaman zaman denk gelen bozuk kesimlerden sonra çok düzgün bir zemini var yolun. Tabii henüz gerçek bozuk yolları görmedim..

  [​IMG]

  Sırtın üstündeyim. İki tarafta manzara olabildiğince açık. Arada bulutlar gelip kapatıyor.

  [​IMG]

  çin seddini hatırlatan kıvrımlar. bulutlar bir ara coşup korkuttu beni.

  [​IMG]

  Türbülanstan dolayı daireler çizen küçük bulut. Sağdan gelen rüzgar tepeyi geçerken epey türbülans yapıyor, videosunu çekmedim ne yazık ki.
  [​IMG]

  baraj kapağı üzerinde gider gibiyim, sağ taraf komple su, sol taraf dik duvar.
  [​IMG]

  sol taraftan aşağı denize kadar uzanan onlarca yol var. Birgün bu yollar da denenebilir. Denize hakim yamaçlarda manzaranın tadını çıkaran evler. Deniz diyip duruyorum ama yakın sanmayın uzaktaki bir mavilik bahsettiğim.
  [​IMG]

  dumanın içinde birşey var sadece sesini duyuyorum. Çocukken yaylada hava kapalı olunca seslerden anlam çıkarabilmek önemliydi. Yaylaya gelen kamyonun hangisi olduğunu ve o anda yolum tam neresinde olduğunu doğru kestiremeyen takılamayıp yürümek zorunda kalırdı.
  [​IMG]

  sesten motorun perkins olduğunu anlamıştım zaten :)
  Çayır yükünün üstünde adrenalin dolu bir yolculuk yapılabilir.
  [​IMG]

  ufak bir çeşme başı molası. Çantanın sol yan gözündeki yağ şişesi düşüp kayboldu, şapka kalıcı olarak sarı bir renk almadan önce son kez bembeyazken görülüyor.
  [​IMG]

  sırtın bir sol yanındayım bir sağ. Bazen de tam üstünde.
  [​IMG]

  Aşağıdan gelen yollar katılmaya devam ediyor. Sahil cehennem gibi yanıyordur şimdi.
  [​IMG]

  yokuşu gülerek çıkıyorum, ineklerini bekleyen teyzelerden biriyle aramda geçen şöyle bir diyalogdan dolayı:

  - habu niye çalişmay?
  - !?
  - ula niye çalişmay bu?
  (burada jeton düştü, bisikletten ses duymayınca nasıl motor çalışmadan gittiğimi soruyor)
  - ben çalişiylimya
  - uyy pokelliyen uşak
  - !!

  bu yolu hep bu konuşmayla hatırlayacağım. pokelliyens diye bir takım kurup teyzeyi ilk taraftarımız olarak yazsam yeridir.
  [​IMG]

  yükselince bulutlar da azaldı, güzel kayalıklar meydana çıktı.
  [​IMG]

  yolun çoğu düzmüş gibi görünüyor çünkü hareket halinde fotoğraf çektiğimden düzde çekmek daha kolayıma geliyor. Çoğu fotoğraf düzde çekilince ve yokuşta çekilenler genelde kötü çıkınca seçtiklerim hep sürüş keyfi olan yerlerden oluyor.

  [​IMG]

  bir çeşme başına ulaşınca molayı patlattım.
  [​IMG]

  manzarası çok güzel yolun. Vadi içinden tırmanan rotalara benzemiyor.
  [​IMG]

  çimenlerde epey çiçek var, azalan inek nüfusuyla yaylalarda gördüğümüz çiçek de arttı.

  [​IMG]

  Karakaban tepesi göründü uzakta, hemen solunda Taşköprü yaylası.
  [​IMG]

  rüzgarın etkisiyle yönünü kontrol edemeyip formadan içeri dalan böcek kurtarılıp doğaya salındı.

  [​IMG]

  kalabalığı sevmeyen iki amcanın evleri muhtemelen. etrafta başka ev görünmüyor.

  [​IMG]

  ileride bir dükkan göründü. hemen ilerisinde doğalgaz hattının izleri görünüyor. Bu izleri Taşköprünün yukarısında tekrar göreceğiz.
  [​IMG]

  hiç otlanmamış ve muhtemelen gübrelenmiş çayır. oralarda bir yerlerde bu çayırın hayaliyle uyuyamayan inekler olmalı.
  [​IMG]

  vadilere serpilmiş yaylalar. yol seyir terası gibi.
  [​IMG]

  Santa vadisinin üstündeyiz. Denizden sert bir rüzgar geliyor.
  [​IMG]

  işte vadi, buradan inişte çektiğim fotoğrafları yukarıda verdiğim linkte paylaşmıştım. Birgün burayı da çıkmak lazım.
  [​IMG]

  sıcak hava ciddi bulutlanma yapmış aşağıda. ama bu yerel bir olay, tüm bölge sıcaktan kavrulduğundan etkili olamaz.
  [​IMG]

  yoksa olur mu? duman geliyor ama kupkuru.
  [​IMG]

  sağlı sollu çiçek toplayan çocuklar vardı ama bulamadım fotoğrafta daha sonra. Çiçeklerin kimisi çaya katılıyor kimisi kokusu için kimisi süs için kullanılıyor. Epey popüler yayla çiçeği var. Mesela ben de bu turdan sonra yaylaya gidip dağ çayı diyebileceğimiz anık toplayacağım yayladan. Çaya katılınca süper bir aroması oluyor ve kış günlerinde bana dağlarımı hatırlatıp içimi ısıtıyor (içimi ısıtanın kaynar su olduğunu iddia edenlerle tartışıyorum haberiniz olsun).
  [​IMG]

  Bir de elinde yarım bir oyuncak bebek tutan saçları örgülü kız çocuğu vardı ama onu da göremedim fotoğrafta.
  [​IMG]

  işte Karakaban. bölgede birden çok Karakaban olduğundan o anda size en yakın olanı doğru kabul etmek gerekir. Altından sola geçip Taşköprüye ineceğiz.
  [​IMG]

  şehitlik. şimdi ağzımı bir açasım geldi ama neyse.. insan insanın kurdudur diyeyim sadece.
  [​IMG]

  Çakılgöl zirve, 3082m. Hemen altında buzul gölü var. Görmek isterseniz:
  https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90215&highlight=
  [​IMG]

  Taşkesen tepesi, 2820 m. Görmek isterseniz bir önceki linke ve orda verdiğim önceki gün linklerine bakabilirsiniz.
  [​IMG]

  Tam Karakabanın altında Santa vadisini çok net gören balkon gibi bir çıkıntı var. Oraya yollanıp manzaraya bakmak istedim. Önce keskin bir koku karşıladı beni. Biraz arayınca da bunu buldum. Yerel çöplük.

  [​IMG]

  çevredeki kasaplar atıklarını buraya döküyorlar anlaşılan.

  [​IMG]

  sadece kasaplar değil diğer işletmeler de.
  [​IMG]

  güzel olan herşey halledilip eşitlik sağlanıyor. Böyle adalet insanlık tarihinde yok. Bunlar gübre niyetine kullanılabilir, kısa sürede yokoluyor zaten. Ama diğer atıkların biryere gitmesi mümkün değil. Yaksalar daha iyi.
  [​IMG]

  Neyse manzara...
  [​IMG]

  bu yolun niye yapıldığını anlayamadım. Mevcut yolun olduğu vadiden çok daha sarp karşısı.

  [​IMG]

  Benim olduğun yol belki çok yüksek ve dolaşık ama aşağıda kestirme olanı da var. Koca kayalığı öyle yarmaya değecek plan nedir merak ettim.

  [​IMG]

  Santa köylerinin bazıları görünüyor buradan.

  [​IMG]

  İlk koyun sürüsünü gördüm. Gözlerim köpekleri arıyor. Geçen geçişimde yola yatmış bir grup köpekle epey uğraşmıştım geçmek için.
  [​IMG]

  aşağıda bir işler oluyor ama, borular ne için acaba?

  [​IMG]

  ve Taşköprü.
  [​IMG]

  otele yerleştikten sonra çıkıp dere boyuna gidiyorum. Uygun bir yer bulursam dereye gireceğim. Derin bir yer bulamayınca mecburen ayak bacak sokmayla idare ettim. Su oldukça sıcaktı, ilk defa yaylada bu kadar sıcak bir dere gördüm diyebilirim.
  [​IMG]

  derenin suyu epey azalmış, karlar tükendikçe de azalmaya devam edecek.
  [​IMG]

  veriler. Toplam bir saate yakın duraklamışım. 10 dakikadan fazla mola vermemiş olmama rağmen farkında olmadan toplamda oldukça fazla zaman fotoğraf vb için harcanıyor. Bugün yola sabah 7 gibi erken bir saatte çıktığımdan gecikmedim ama sonraki günlerde bu başıma iş açacak.

  Neyse şimdilik işler yolunda, enerjik hissediyorum, teknik taktik bir problemim yok, moralim yerinde. Yarın genel klasman için atak yapacağım :)
   
 3. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.303
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Kutlarım;söylenecek çok söz var elbette ancak şimdilik sadece izleyelim.
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 4. ayhanakbuga

  ayhanakbuga Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Mart 2012
  Mesajlar:
  128
  Beğeniler:
  39
  Şehir:
  Erzurum
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Hüseyin hocam hayranım size... Yusufeli'nden Trans Kaçkar yazınızdan beri okuyorum maceralarınızı. İnşallah Yusufeli'nin bir yaylasında karşılaşırız sizinle :)
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 5. Fatih Toraman

  Fatih Toraman YalağuzSeyyah

  Kayıt:
  25 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  370
  Beğeniler:
  597
  Şehir:
  Giresun
  Adı:
  Fatih
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  King of the mountain bikers :) Congratulations...
   
  SerkanNamazcı ve Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 6. Uğur KARAKAYA

  Uğur KARAKAYA Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  41
  Beğeniler:
  35
  Şehir:
  İstanbul/AVCILAR
  Seviye:
  Abi yinemi geziyorsun.Bakarken bile yoruluyorum valla ama senin yorulduğun yok:)
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 7. fatih alver

  fatih alver Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  438
  Beğeniler:
  891
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Turun başlığını gördüm. Müziği kapattım, tüm ihtiyaçları giderip yeni alınan bir dvd izlemeye hazırlanır gibi bilgisayarın başında yeniden yerimi aldım. Haber verilen sürpriz buymuş demekki dedim. Önce hızlı hızlı, sonra yavaş yavaş yazıları okuyup fotoğrafları ve ayrıntılı teknik detayları inceledim.

  Birinci etap için diğer turlara nazaran soft bir tur izledim, yinede güzeldi. Bu etap forumdaki hatta yurdumdaki çoğu bisikletçi için (ben de dahil) sert sayılabilecek bir etap olmasına rağmen sizin diğer turlarınıza kıyasla sakin bir havada geçmiş. Soft demem ondan.

  Fragman fotolarında vaadedilen diğer parkurları ve etapları merakla bekliyorum. En çok 8. etap merak uyandırdı bende. Sabırla bekliyorum. Yolun açık olsun kaptan.
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 8. ulaş kaya

  ulaş kaya Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  564
  Beğeniler:
  361
  Şehir:
  Karaman
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Tebrikler güzel bir tur güzel bir görsel anlatım.
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 9. #9
  Hüseyin Çelebi

  Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Eylül 2004
  Mesajlar:
  516
  Beğeniler:
  2.089
  Şehir:
  Münih-Trabzon
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Birkaç saat önce başka bir forumda bir süre önce gönderilmiş bir mesajı okudum. Kaçkarlar turundan etkilenip bisiklet almış ve sürmeye başlamış. Yaylalarda çok zaman geçirdiğini ama artık gidemediğini söylemiş. Çok etkilendim söylediklerinden seneye daha beterini yapmak için gaza geldim :) Tutup antrenman yaptım bu saatte.
  Özetle enerjimiz, sevgimiz, tutkumuz birbirimize destek oluyor. Tek tek yapamayacağımız işlere kalkışıyoruz. Diğer turlarda ve bunda da kafamın bir köşesinde sizler hep vardınız. Bir takımın parçasıydım ben orda, onun için bu tur planlandığı gibi yapılmalıydı hem de iyi yapılmalıydı.
  yapıldı da :)

  eninde sonunda olur. Sadece Yusufeli değil Bayburt, Gümüşhane, Rize yaylaları da olur. Ortada bir yerde denk geliriz.
   
 10. SerkanNamazcı

  SerkanNamazcı Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.643
  Beğeniler:
  1.798
  Şehir:
  Giresun/Görele
  Adı:
  Serkan Namazcı
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Hüseyin abim ne diyeyim ben sana.. oyy oy..
  Harikaların ötesinde bir şeye imza atmışsın ...
  Bisikletin ve sen birde dağlar,ıssız yollar,sen ve korkuların,dağlar yine sen...
  Çay içip anlat derdim ya'da peşine takılıp dağlarda beraber pedallamayı isterdim..
  Harikanin ötesi tur'da bir şey diyemem vallahi kaptan pedal budur!kaptan pedal olmak budur!
  Saygılar...
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 11. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Merhaba Hüseyin Abi, bu performansıyla Türkiye'nin Dağlar Kralı ünvanını fazlasıyla hak ediyorsun. Ben olsam yanımda biri olmadan asla gitmezdim.
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 12. Cüneyt HOCAOĞLU

  Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.366
  Beğeniler:
  1.512
  Şehir:
  Ankara/Eryaman
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Hüseyin Kardeşim tek kelimeyle harika, bütün paylaşımın için teşekkür ederim. Hep Avrupa Avrupa diye anlatıp dururlar, görsünler Canım Türkiye'min ne güzellikleri var.
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 13. canerrcann

  canerrcann Yeni Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Tek kelimeyle harika. Fotoğraflar muhteşem. Ama evde oturup izliyor olmak can sıkıcı. :)
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 14. orhan0911

  orhan0911 Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Eylül 2012
  Mesajlar:
  561
  Beğeniler:
  179
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  albendende okadar tebrikler süper paylaşım
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 15. #15
  Hüseyin Çelebi

  Hüseyin Çelebi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  24 Eylül 2004
  Mesajlar:
  516
  Beğeniler:
  2.089
  Şehir:
  Münih-Trabzon
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  canerrcann bunu beğendi.
 16. Ahmet Salih Özenir

  Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Nisan 2010
  Mesajlar:
  2.105
  Beğeniler:
  3.821
  Şehir:
  Mersin
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Turumuz yeni başladı, ve çok güzel manzaralar... Teşekkürler...
   
  Hüseyin Çelebi bunu beğendi.
 17. recep24ank

  recep24ank Bisikletkolik

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  12 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.169
  Beğeniler:
  2.473
  Şehir:
  Sakarya Adapazarı
  Adı:
  Recep Eşref ÇINAR
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Bu turda orada olmak o anları yaşamak isterdim. Çok şeyler yazmak istiyorum ama kelimelere sığmıyor bu nedenle kibarca ayaklarına sağlık diyorum.
   

İlginizi Çekebilir

robert-forsteman-2010-3-27-9-6-8.jpg
arkadaşlar bildiğimiz gibi dayanıklılık bisiklet yarışlarında bisikletçilerin vücudu çok ince ve pist yarışçılarıyla aralarında büyük farklar var. yol yarışçılarının üst tarafı neredeyse yok gibi,...
20150722_101715.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
4ii.jpg
Arkadaşlar kendi bilgimle özetleyecek yada tarif edecek olursam pedala aktardığımız gücü watt cinsinden ölçen ama süre ve ortalama hız gibi; eğime, rüzgara veya hava koşullarına göre çok fazla...