Trans Continental Tcr 6

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
@IMad Yazdıklarınızda sonuna kadar haklısınız.
Elimdeki donanımlar, başta bisiklet olmak üzere ve form düzeyim böyle bir organizasyon için yetersiz olsa da ufak ufak çalışıyorum.
Eğer planlarım umduğum gibi giderse seneye veya olmazsa daha sonra yarışmaya katılmak hedefimdir.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Selam arkadaşlar. Bu yarışa gitmeyi çok fena istiyordum. Ancak talihsiz ve hazırlıksız yakalandım. Son 3 ayda ofisi ve evi taşımam sonrasında sponsorların caymasıyla kendi başıma gitmeye çalışmam maddi ve manevi olarak beni çok yordu. Tüm çabalarıma rağmen gidememiş olmamdan dolayı aşırı demoralize oldum. Bir ara tüm sosyal hesaplarımı kapatmıştım.

Toparlanmam bir kaç haftamı aldı. Yaptığım ödemelerle ilgili Tcr ye mail attım. Bu yıl ödediğim ücretleri gelecek yıla devir edebilir misiniz diye. Bir kaç mailleşmeden sonra neredeyse azarlar biçimde konuyu kapattılar. :) Velhasılı hiç keyfim kalmamıştı.

Türkiyede bir kaç yarışa girdim. Hepsinde de talihsizlikler yaşadım. En son uludağ yarışında ilk gurupda atağa kalmışken biri bana çarptı ikimizde benim bisikletin üstüne düştük. O kalktı gitti. Ben pedala asılmamla kadro kulağını kopardım. Sanırım bundan sonra çok da ısrarcı olmayacağım. Olmayınca olmuyor.

Bu arada bugün de zincir koparttım kopan zincirin bir önemi yok ama ön vitesin kadro bağlantısı da koptu :D Yani sanırım talihsizlikler beni bırakmayacak öyleyse üç beş ay kafama göre takılayım :D

Yine her gün bindiğim gibi bisikletime biner keyfimi alırım. Ama kesinlikle teknik donanım eksikliklerim varken hiç bir yarışa ve etkinliğe gitmem ve gitmeyeceğim.

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
@birolcakir Sizin ve katılamayan diğer arkadaşların yaşadıkları şeyler üzücü.
Kısmet değilmiş.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
Alper Kerpicci turu tamamlamış.

---

Bu arada yeni keşfettim, konuyla alakali tatli bir şarkı.

Transcontinental yarislarini organize etmeye baslayan, ultra mesafe bisiklet yariscisi Mike Hall anisina. Be more mike.
Kendisi birkac yil once tatsiz bir kaza sonucu genc yasta vefat etmis. İsmini daha once transcontinental videolarinin basinda yapilan saygi durusundan duymustum.

Şarki sozlerini direkt bulamadim. Anladigim kisimlari kadar icimi isitip gaza getirdi, paylasayim dedim.

Dosyalar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Berk burdan belki görür, yazmakta fayda var.
Bu yarışa katılan isimler kendilerinden sonra gelenlere yol açmayı önemsiyorlarsa yarış sürecinin ekonomik boyutunu ayrıntılarıyla paylaşmalı.
Örneğin:
- İlk iki yıl sponsorsuz mu katıldı?
- sponsorluk için ilk süreç nasıl başladı? Kendisi mi projeyle başvurdu yoksa teklif mi geldi? Değilse nasıl oldu?
- sponsor veya sponsorlar ne kadar yardım taahhüt etti? Bu nakit olarak mı yapıldı yoksa malzeme sağlayarak mı?
- Sponsorluk görüşmelerinde nasıl bir süreç izlenir? (2. Soruyla benzer) neler tavsiye edilir?

Geçmişte katılan hatta katılmaya teşebbüs eden diğer arkadaşlar bu konularda ketum kaldı. Bakalım Berk napacak ilerleyen videolarda.
Paylaşım için tşkler @Ilter Elmas

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Olayın şöyle bir boyutu da var bana göre Türkiye den katılacaklar açısından pahalı bir organizasyon o yüzden çok iyi dayanım gösterebilecek arkadaşlar bu yüzden katılım gösteremiyor katılım sayımız artsa sponsor sorunu daha kolay aşılır sanki. Avrupalı için o kadar da pahalı bir yarış değil diye düşünüyorum.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
@IMad Soruna bildiğim kadarıyla cevap vereyim.
Berk'in ilk katıldığı sene hakkında pek bilgim yok. Muhtemelen kendi imkanlarıyla katıldı.
TCR 5 için yarışın ana sponsoru olan PEdAL ED marka elçiliği için bir günde 250 km. bisiklet sürüp
3 dakikalık bir video hazırlayarak oylamaya katılarak sponsorluk hakkı kazandı.
(link)

• Beğen
Tepkiler: SilentBob

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@salih67 bir tek pedal ed markasıyla yarışa gittiğini sanmıyorum. Çünkü ekipmanlar, bisiklet, yolculuk bilet parası, konaklama ve yeme içme masrafı vs derken firma çok büyük değilse veya siz çok özel bir sporcu değilseniz olay tek sponsorla da karşılanmaz gibi görünüyor.
Yani muhtemelen başka sponsorları da var. Ben sadece genesis bisikletin sponsorluktan olduğunu hatırlıyorum.

Bazen bu kadar çok ekonomi para konuşmak insanı kusacak duruma getiriyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@IMad

Katılmaya teşebbüs eden birisi olarak hemen hemen her şeyi yazdım :)
Sponsorlara güvenip hareket etmenin bedelini katılamayarak ödedim.
Üstelik katılım ücreti sigorta ücreti pasaport gibi tüm resmi işlemleri bitirmiştim. İşin vizede takılıp kalması aslında beni yıldıran bir çok etkenin sonucunda pes etmemden kaynaklanmıştı.
TCR Seneye katılım konusunda yardımcı olacaklarını söylediler. Şimdiden hazırlıkları yapıyorum. Seneye yine sponsor arayacağım. Ama olmazsa kendim gideceğim. Parayı şimdiden hazırlamaya başladım. Vize için ise 2019 yılı içinde bir kaç kez yunanistana gir çık yapmayı düşünüyorum.
SPONSORLARA GÜVENMEYİN. İMZA ATSANIZ DAHİ GÜVENMEYİN. KENDİ GÖBEĞİNİZİ KESECEK İMKANINIZ OLSUN.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@birolcakir
Sponsorluk ve hazırlık sürecine dair yazılanları okudum. Mümtaz beyin yazdıkları dahil. Paylaşım için teşekkür ederim. Ancak ben daha açık seçik olunabilir diyorum. Mesela neden size verdikleri sözde durmayanları tek tek yazmaktan imtina ediyorsunuz? Belki yazıldı çizildi ben kaçırdım bilmiyorum. Bence sorun olmaz hatta yapmak gerekir. Belki yanılıyor olabilirim ama sizin cümlenizi şöyle de okuyabiliriz belki: belediyeler veya siyasi angajmanı olan firmalarla yapacağınız hiçbir sponsorluk anlaşmasına imzalar atılsa dahi güvenmeyin. Siyasetin ve “idareciliğin” olduğu kurum firmalara güvenmek baştan hata olacaktır maalesef.

2019 sizin ve diğer katılmayı düşünecekler için daha olumlu geçer inşallah.