Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdülkadir Ergin
Benim bildiğim İzmir'den Hopa'ya giden tek firma ''Metro''.:kötü:Eğer otobüsle gideceksek 1 gün önce gitsek daha iyi olur gibi.Tabi ki 1 gün önce gitmek şart değil,aynı günde orada olabiliriz.
Kısacası otobüs ,uçak benim için fark etmez.:harika:Bir an önce ,fiyatlar artmadan karar vermek de fayda olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Scudo

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006

Aynen öyle. Uçakta da pek iyi muamele etmiyorlar bagajlara. Kargocular desen hepsinden kötü. Pamuklara sarıp sağ salim ulaşacağız artık yapacak bir şey yok :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet taşıma çantalarına bir göz gezdirdim. Sağlam sert yapılılar oldukça pahalı.

Uygun fiyatlı şöyle bir ürün var. Fiyatı nispeten çok uygun. Güzel köpük takviyeleriyle de iş görebilir.

(link)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@volkan ismail

Ben de araştırdım ancak bir iki soruya cevap bulamıyorum.
Hopa'ya gelince çantayı ne yapacağız?:okyrm:Yanımızda mı taşıyacağız?

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Güzel bir bisiklet kartonu bulun, içine güzelce yerleştirin, sağını solunu yumuşak malzeme ile destekleyin, işlem tamamdır. Hopa'ya geldiğinizde de atarsınız biter. Ben yıllardır bisiklet kolisi ile taşıyorum. Ön tekerleği söküp kolinin içine yerleştir. Bagajda yer de kaplamıyor...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@srdrmrs

Geri göndermek de sıkıntı olacağından Mümtaz Abinin kullan at yöntemine kıyasla gerçekten pahalı :)

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.005
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@volkan ismail
hocam ben o taşıma çantasıyla 5km bile gitmem. yeni bisiklet alacak kadar zengin değilim demek istedim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@srdrmrs

O cümlenize o kadar derin bir anlam yükleyemedim :)
Ama köpüklerle iyi desteklenirse(mühendislik mezunuyum mukavemetten statikten az çok anlarım) zarar geleceğini düşünmüyorum. Tabi insanların üstüne çıkıp tepinmeyeceğini de umut ederek.

Ne kullanırsak kullanalım hep bir risk olacak. Ben TV kutusu kullanarak extreme destekli bir paketleme düşünüyorum. Gerisi şans artık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet foruma 4 gün girmedim ne olmuş burada böyle. :D
Organizasyonun sorunsuz başlaması, devam etmesi ve bitmesi için çalışmaya devam ediyoruz. Aklınıza gelen olumsuzlukların tamamını bizler düşündük ve biliyoruz. Bunları değerlendirip yumurta kapıya dayanmadan çözüyoruz. Bu şekilde verdiğimiz sözler yerde kalmayacak. Burada en büyük yardımcımız yine sizlersiniz.
Eleştirilerinizi ve önerilerinizi atlamadan değerlendiriyoruz. Sizlerde antremanlarınızı atlamayın ki sakatlıklarla karşılaşmayın. Keyif alalım değil mi :D
Bu yarışın başlamasından itibaren ara ara kayıtlar yapılacak bu kayıtlar yarış bittikten sonra toplanıp güzel videolar oluşturacağız. Bir aksilik olmaz ise aksiyon kamerası taşıyan yarışmacılar da olacak.
Bu arada tüm bu söylediklerinizi gerçekleştirmek için maddi desteğe iytiyaç duyduğumuz aşikar. Bir kaç sponsor görüşmemiz daha var. Sonrasında onlarında ismi zikredilerek reklamlara başlayacağız. Bu süreden sonra yarışmacı sayısının artacağı hiç süphesiz. Biz bu sayının bu yıl 50 nin üzerine çıkması durumunda 50. kayıttan sonra gelenleri yedek listeye alacağız. Acil işi çıkıp gelmeyenlerin yerine yedek listeden yarışmacı takviye edeceğiz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Mümtaz Ağabey,
Şunu farkettim ki İzmir'de sahil kenarında yani deniz seviyesinde hep antrenman yapıyorum.Bunun benim için avantaj veya dezavantajı var mı?Yüksek rakımlara çıkıp antrenman yapmanın avantajı var mı?Yüksek irtifa kampı denilen antrenman nasıl bir antrenman türü?
Uzun mesafe dayanıklılık yarışçıları için yüksek rakımda antrenman yapmanın mantığı ya da faydaları var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@hamlet2006
Yüksek irtifa antrenmanlarının dayanıklılık sporları üzerinde çok olumlu etkileri var. Bir kaç şartı yerine getirerek bunu gerçekleştirebilirsin. Öncelikle, organizmadaki değişiklikler 1000 m nin üzerine çıkılınca ve üç gün sonra başlıyor. İşte bu şartları orta dozajlı ve süresi kontrollu olan antrenmanlarla desteklerseniz çok faydası olur.
Özellikle yüksek irtifada yapılan dayanıklılık antrenmanlarının dozajına çok dikkat etmek gerekir. En fazla %50 -60 yüklerle yapmak kalbe az yük bindirmek gelişim açısından çok önemli...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Karvonen formülünün %50-60 nı kullanacağız.Yüksek rakımdaki tempo antrenmanında bile bu %50-60 'a bağlı kalmak lazım öyle mi?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.