Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdülkadir Ergin
Elinden geliyorsa çok iyi olur. Çünkü bike packing çantaları çok pahalı... :eek:

Scudo

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Evet anlamsız pahalı. Su borusundan hard case kadro çantası yapmış biri onu deneyeceğim önce. Sert gövdeli olması avantaj mıdır dezavantaj mı?

ÖnerERKUT

Aktif Üye
Tepki
276
İsim
Öner ERKUT
Bisiklet
Trek
@Süper Dede konu açıldığından beri katılma şansı olacak arkadaşlara imrenerek takip ediyorum. Böylesi bir organizasyonu düzenliyor olduğunuz için sizlere teşekkür etme gereği hissettim. Maalesef iş sebebiyle 14 günlük bu harika deneyime katılma şansım çok düşük. Fakat arkadaşlara yardımı dokunması amacıyla internette gezinirken denk geldiğim bir görseli paylaşmak istiyorum.Zira katılımcı arkadaşlara yanlarına almaları gereken ekipmanlar açısından fikir verebileceğini düşünüyorum. Katılımcı herkese şimdiden başarılar diliyorum.

Around-the-world-bikepacking-kit-Josh-Ibbett_3.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdülkadir Ergin
Ağır olmasın, sert gövde düşünceme göre avantaj.:)

@ÖnerERKUT
Hassasiyetiniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler...:):harika:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Bilmiyorum ki kaç gram olur. Şu proje: (link) Bu arkadaş 10'luk boru ile yapmış. Ben daha hacimlisini yapmayı deneyeceğim et kalınlığı ince boru bulursam.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Ozicu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Abdülkadir Ergin
Süper olmuş..:) adamda büyük yetenek var. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmez. Valla bravo...:harika::harika::harika:

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Abdülkadir Ergin 22 eurodan sonrası kdv ekleniyor ki şu an fiyatı 18,82euro kargoyu gümrükten sayma bende gelecek ay alırım muhtemelen bunu :)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Süper Dede katılımcıların birbirleriyle haberleşip güzergah üzerinde buluşup yardımlaşmalarını sağlayacak bir watsapp grubu oldukça iş görür düşüncesindeyim.
Sürüden uzaklaşanı kurtlar kapmasın :)
Ayrıca teknik yönü güçlü katılımcılar elbette olacaktır, teknik sorun yaşayanlar bu kişilere ulaşır falan..
Eskiden Camel Trophy vardı, rakip takımlar yardımlaşırdı, ne güzel :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kuzey Ege
Yarıştan bir hafta kadar önce oluşturulacak ve yarış süresince ayrıca sonrasında da açık olacak...:)

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Yarış rotasında kategorize edilmiş yokuşların Strava'daki segment bilgilerini de atabilir misiniz arkadaşlar?
Ben Samsun Merzifon arası tırmanma ile İzmir-Fethiye arasını yaptıktan sonra buradan paylaşacağım. Rotanın kalan kısmındaki tırmanmalar hakkında hiçbir fikrim yok.

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMAG1649.jpg

Bu bisikletle katılmam uygun olurmu sizce? 28/38/48 Aynakol, 11/28 ruble oranlarına sahip.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve JusTiMe

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
@Theo3232
Şüphesiz ki en avantajlı bisiklet olmayacaktır ama yurt dışında bu tür yarışları katlanırla tamamlayanları gördükten sonra maksadınız tamamlamak ise bisikletinizin engel olacağını düşünmüyorum. Şayet seleniz rahatsız etmiyor ve ölçüleriniz de uygunsa birçok selesi ve bedeni kendine uygun olmayan yol bisikletinden daha avantajlı olacağınızı söyleyebirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Kılıç 35.5
Ben strava kullanmıyorum ama rotada bildiğim yokuşları yazayım..
Milastan Muğla yönüne %8 yaklaşık 6-8 km soğuk asfalt,
Kaş'tan çıkınca hemen başlayan yokuş %8-11eğimde 6-8 km temiz asfalt,
Adrasan yokuşları %8-10 8km soğuk asfalt...:)
fixie bisikleti bir daha düşün...:) özellikle bu yokuşların inişleri çok uzun ve sert, frenajda çok büyük sorunlar yaşarsın...:(
@Theo3232
Güzel bisiklet, lastikler uygun gözüküyor. Rubleyi 11x34 yaparsan çok rahat edersin...:)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aklıma gelmişken, sırt çantasıyla katılmayı düşünen varsa boyun fıtığı riskini hatırlatırım...:)

Theo3232

Aktif Üye
Tepki
311
İsim
Berkan yildiz
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karanbatu

@Süper Dede

Çok teşekkür ederim yanitlariniz için. Konu açıldıktan sonra bi heves başladı ama bakalım. Eğer katilabilirsem ki çok isterim, amacım sadece sagsalim bitirmek olur. Konuyu takibe devam.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Ali Kılıç 35.5 Samsundan - İzmite kadar (link) buyur şehirler arası yolunda samsundan başlayan bayırlar bunlar strava anladığım kadarıyla bisikletin kullanılmayacağı yolları gösteriyor... 1 de sinop üzeri yolu da göstereyim belki incelemek isteyenler olur.
Samsun Sahil Yolu (link) Kmlerine takılmadan dağ yüksekliklerine dikkat edin 2 yola dikkatlice bakın ezber bozduran yollara sahipler her 2si de

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değerli arkadaşlar ve Mümtaz Ağabey,
Amacım kesinlikle konuyu sulandırmak değil.Fikrinizi almak için soruyorum.(Gülmemenizi ve ciddiye alarak cevap vermenizi rica ediyorum:bsmagryr:).Endurance kadro(Scott Speedster 20) bir yol bisikletim var.Bu bisiklete Brooks B17 taksam nasıl olur:eek:ops:İkinci alternatifim ise kilitli maşalı ve disk frenli şehir bisikleti ile katılmak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006
Tabii ki ve tabii ki kati surette ve katiyen scott speedsrer 20...:):):)Brooks B17 kaç derece için uygun, eğer 45' ise olur...:)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede Merak ettiğim Brooks B17 takmak çok mu garip kaçar?Derdim tasam yarışı en rahat şekilde tamamlamak olduğundan garipliğini de geçtim sorunlarımı çözmeye Brooks B17 extra yardımcı olur mu?:okyrm:(Normalde Tayt giyiyorum:cool:)

Bu arada ön kayıt yaptırmıştım.Şimdi süreç nasıl işleyecek?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@JusTiMe
Emeğine sağlık ama sahil 108 km daha uzun.:) bu da sıkı bir tüyo olsun...:)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
orası öyle de tuhaf yollar her 2si de onlara da bakmışsındır herhalde :D sürüş süreleri 12 saat fark ediyor. Bunlara diyeceğim yok zatende tırmanışlar çok tuhaf sahil yolunda şehirlerarasında ise ağır :D

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.