Trans Anatolia bike race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    384

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
3.771
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Evet arkadaşlar...! bunun sırrı : okumak ve sporun içinde olup çok sevmekle mümkün. İlk olarak 1984 te Turgay Renklikurt üstadımızın " Antrenman ve Fizyolojik özellikleri " kitabıyla başladım. Sonrasında sayısını bile unuttuğum yüksek lisans tezleri, spor hekimliği, spor bilimi, antrenman bilimi...vb..gibi onlarca bilimsel kitap ve makaleyi yutarcasına okudum. Antrenmanın pratik olarak içinden geldiğim için de okuduklarımı pratiğe çevirmekte hiç zorlanmadım. Ama inanıyorum ki : öğrenmem gereken binlerce şey beni bekliyordur.... :harika::)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
7.579
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oğlunuz yada kızınız var mı bilmiyorum. Kendimden örnek vereyim birgün oğlunuz yada kızınız balkona gelip (6 yaşındaydı o zaman) baba bende büyüyünce sigara içeceğim derse o son noktanız oluyor. Yaklaşık 2 senedir ağzıma sürmüyorum.

Pawcraft

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
217
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

buna ne diyorsunuz!?

cember3454

Veba
Başlık
1
Tepki
276
İsim
Berke Usta
bir dahaki sefere ismi across anatolia olsun bence!
Hocam öyle bir yazmışsınız ki sanki bisiklet yarışı olan ‘transanatolia bike race’ ın isim haklarını ihlal etmişler gibi bir ima sezdim yazınızda.
Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var; transanatolia motorsiklet yarışı 2011-2012 yıllarındam beri varmış ( ben de yeni öğrendim.).
Haksızlık etmeyelim bence.

ippon

Forum Bağımlısı
Başlık
0
Tepki
2.874
İsim
behço
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Trek
Bu motosikletle yapılan bir yarış. Rahmetli Kemal Merkit bu yarışta hayatını kaybetmişti...
sen paris /dakar rallisini bitir gel transanatoli'da bir yarışmacının arkadan çarpması sonucu öl. çöl kaplanı lakabıyla ünlü güzel bir abimizdi. mekanı nur olsun :(IM-Frankfurt-2012-_2800_8_2900_.jpgKemal-Merkit-salcano1.jpg

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
3.771
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago

volkan ismail

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
683
İsim
volkan
Bisiklet
Merida
Start noktasına uzak şehirlerden gelecek olanların planı nasıldır? Ya da nasıl olmalıdır.
Bir gün önceden gidip konaklamalı mı mesela.
Ulaşım için otobüs, uçak vs tercihler nasıl.
Bisiklet ve tüm malzemelerin götürülürken yarışta yanımızda olmayacak olan çanta giyim vs yi kargolayacak mıyız?

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Başlık
54
Tepki
1.196
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@volkan ismail Aynı güne Trabzon'a uçak bileti alıp erken saatlere geldiğinde buradan otobüse atlayıp Hopa'ya gidebilirsin en güzeli bu bisikleti ücretsiz taşımız olursun
En mantıklı seçenek bu bence
Ya da direk Hopa'ya otobüs batuma uçak almak pahalıya patlayabilir...

Süper Dede

Forum Bağımlısı
Başlık
2
Tepki
3.771
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Start noktasına uzak şehirlerden gelecek olanların planı nasıldır? Ya da nasıl olmalıdır.
Bir gün önceden gidip konaklamalı mı mesela.
Ulaşım için otobüs, uçak vs tercihler nasıl.
Bisiklet ve tüm malzemelerin götürülürken yarışta yanımızda olmayacak olan çanta giyim vs yi kargolayacak mıyız?
Bu konuda tercih tamamen sizlerin. Ancak çok fazla eşyanın engelleyici olacağı inancındayım. Otobüs ile en uygunu olur. Yıllarca yarışlara bisikletlerimizi ve eşyalarımızı hep otobüsler kanalıyla taşıdık. Bir alternatif de uçakla batum yapıp oradan hopaya geçiş olabilir.

Taze Fasulye

Aktif Üye
Başlık
3
Tepki
479
İsim
Sümeyye T.
Bisiklet
b'Twin
Yarışta arka cepten leblebi fistik cikarmakla ugrasmamak için bir cerezlik, telefonluk,powerbanklik, cuzdanlik ust boru cantasi begendim. Ancak M ve S bedeni var gozumün önünde igreti durmasini istemiorum S boy olan daha kullanisli olacak gibi.

Yine de hem yorumlarinizi alayim hem de belki almayi düşunen de olur diye tecrubeli arkadaslara abilerime danisayim istedim :)

Eger buna benzer bisi kullanan veya oneride bulunabilecek varsa karşılaştirma yapabilir mi M ve S arasinda:harika:
189767 dosyayı görüntüle

189767 dosyayı görüntüle
Mehmet Akif bey'in alıntı yaptığım mesajı aklıma getirdi de, söylemek istedim. Yusuf Akkuş Trans Atlantik Way'de kullandığı ekipmanları tanıttığı bir videosunda, elinizi attığınızda kolayca ulaşabileceğiniz; atıştırmalık vb. için Decathlon'un
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.
kullandığını gösteriyor. Videoyu izlemediyseniz, ekipman konusunda fikir olması adına izleyebilirsiniz.

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
17
Tepki
14.781
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@volkan ismail
Değerli arkadaşım,
Yarış zamanı işini gücünü ayarlayabilirsen mutlaka katıl derim.Baya bir şenlikli,keyifli olacak.
Bisikleti bir güzel sarıp sarmalayıp,otobüse verip bir gün önceden Hopa'ya varmayı düşünüyorum.
Borçka Karagölü bir kez daha göresim var.
191999

@Abdülkadir Ergin Hocam uçakla birlikte gidelim derse aynı gün uçakla gideceğim.

volkan ismail

Daimi Üye
Başlık
2
Tepki
683
İsim
volkan
Bisiklet
Merida
@volkan ismail
Değerli arkadaşım,
Yarış zamanı işini gücünü ayarlayabilirsen mutlaka katıl derim.Baya bir şenlikli,keyifli olacak.
Bisikleti bir güzel sarıp sarmalayıp,otobüse verip bir gün önceden Hopa'ya varmayı düşünüyorum.
191999 dosyayı görüntüle

@Abdülkadir Ergin Hocam uçakla birlikte gidelim derse aynı gün uçakla gideceğim.
Bunun için çabalıyorum. Aksilik olmazsa katılım sağlayacağım. Teşekkür ederim.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
3.002
Bisiklet
Salcano
@volkan ismail
Değerli arkadaşım,
191999 dosyayı görüntüle

@hamlet2006 olur hocam her türlü beraber gideriz, daha bilet almadım aklımdasın :) Ama otobüs konusunda ben çok kararsızım. İzmir'den tahmini 19-20 saat sürüyor yolculuk. İzmir'den hangi otobüs firmalar vardı acaba Artvin'e? Daha yorucu olmaz mı? Uçak seçeneği daha cazip geliyor bana. İstersen bir gün önceden gideriz? Daha garanti olur, hem yukarıdaki nefis gölü de görme fırsatımız olabilir.

Yukarı Alt