Trans Anatolia bike race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    347

Basar Giderim

Hastasıyız dedeeee
Başlık
4
Tepki
1.596
İsim
Birol ÇAKIR
Bisiklet
Pinarello
''Ateşin peşindeki pervaneler'' nasılsa; bizde sele üzerinde acımızı çeke çeke Trans Anatolia peşindeyiz😍😘🥰

Pervane der ki;
''Mum beni yakarmış, yanarmışım bunun ne önemi var? gönlümde ibrahim ateşi var. nemrut onu yakmak istedi, fakat o ateş ibrahim'e nasıl bi gülizar oldu ise , mumun ateşi de bana gülistandır...''

''Gönül , cananın eteğini çekmez , canan ve sevda aşıkın yakasını çekerler... ben kendi isteğimle kendimi ateşe atmıyorum ki , boynumdaki aşk zinciri beni ateşe sürüklüyor. mumun ateşine kavuştuğum zaman yanmıyorum ki, daha henüz uzaktayken o beni yakmıştı..."

yar, güzellik ve sevilmek icabı istediğini yapar. ona: yapma, etme, yakma , zahitlik yap denilemez ki.

"yarim güzeldir, beğenilmiştir , istiyorum ki ben yanarken çıkardığım alev ona sirayet ederek onun ışığına katılsın, onun ziyasını arttırsın."

"bilir misin ki aşıka nasihat etmek akrebin soktuğu kimseye sızlanma, inleme demeye benzer."

Biz işte böyle pervanenin ateşin peşinde olduğu gibi Trans Anatolia için yollardayız.:harika:

188160 dosyayı görüntüle
aşk acısı da neymiş sen hiç 1000 km den sonra uykusuz pedal çevirdin mi? ey pervane :komik::komik::komik::komik:

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aşk acısı da neymiş sen hiç 1000 km den sonra uykusuz pedal çevirdin mi? ey pervane :komik::komik::komik::komik:
Pervane, aşkı için kül olmuş da benim gibi talebe pervanelere ''pervane'' diyerek onurlandırır olmuş.:harika:

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Başlık
1
Tepki
968
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
80 km de benden gelsin.Git gide alışmaya başladım.Yarın da bir 80 km böyle böyle bir ayda 2200- 2400 km olur;bir Transanatolia Bike Race 'ı bir ayda atmış olurum.Hedef mayıs ayına geldiğimde 8 saat bisikletin üzerinde kalabilmek.

Bir de '' bisiklet hakimiyeti'' konusunda nasıl bir antrenman yapılabilir?
Bisikletle ilgili videoları izlemeye bayılıyorum, bu artık bende bir rahatsızlık seviyesinde 🤖

İşte bu videolardan birinde, hangisi sormayın, konu bisiklet hakimiyetiydi (handling).

Önerilerden biri rollerla antrenman yapmaktı. Diğeri de yol bisikletiyle zorlu parkurlara dalmak ve hatta mtb'yle de antrenman yapmaktı

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.864
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Bisikletle ilgili videoları izlemeye bayılıyorum, bu artık bende bir rahatsızlık seviyesinde 🤖

İşte bu videolardan birinde, hangisi sormayın, konu bisiklet hakimiyetiydi (handling).

Önerilerden biri rollerla antrenman yapmaktı. Diğeri de yol bisikletiyle zorlu parkurlara dalmak ve hatta mtb'yle de antrenman yapmaktı
Bisikletle ilgili videoları izleme rahatsızlığı acaba bir tek bende mi var diye hep düşünürdüm... :Ddemek ki yalnız değilmişim...:koptum:
roller denen şeytan icadını hiç denemedim, asla da denemiycem...:koptum:

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mtb'yle de antrenman
Bisiklet hakimiyeti iyi olan bisikletçilerin çok önemli ve yararlı iki özelliği var bildiğin gibi:
1.Çok iyi iniş performansı
2.Çok iyi viraj kabiliyeti
engel aşma yeteneği gibi daha fazla avantajları da var

bu özellikler yarışta önemli olacaktır.

Dağ bisikleti disiplininden veya Bmx disiplininden yol disiplinine geçen sporcuların bike handling(bisiklet hakimiyeti) özellikleri çok üst düzey oluyor diyoruz ve Sagan'a selamımızı yolluyoruz.:D
188166

CmlCLK

Tanri Türk'ü Korusun
Başlık
4
Tepki
3.421
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
Tek teker gibi akrobatik hareketlere girmesemde (gir-e-mesemde 😁) bisiklete hakimiyetim (böbürlenmek gibi olmasında) benim de iyidir 😉. 2013'te ipten dönmeme rağmen 🤣.

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Başlık
1
Tepki
968
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Bisikletle ilgili videoları izleme rahatsızlığı acaba bir tek bende mi var diye hep düşünürdüm... :Ddemek ki yalnız değilmişim...:koptum:
roller denen şeytan icadını hiç denemedim, asla da denemiycem...:koptum:
Böyle bir torununuz olsun istemez misiniz ☺

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fizik kurallarından kopya çekersek , ağır tekerlegin , jantin denge konusunda yardımcı olması gerek. Yada içine şu doldurulmuş tekerin.Sozkonusu kuralın ismini hatırlayamadım ama. Örn. Donen tekerin tek tarafından asılarak dengede kalmasi
Açısal momentum ile ilgili bir şey mi?Böyle acayip bir şeyler oldu mu ilk adres genelde açısal momentumun korunumu yasası gibi hep ''açısal momentum'' ile ilgili konular oluyor.
- otomatik olarak birleştirildi

Böyle bir torununuz olsun istemez misiniz ☺
Çocuklar büyüklerinin yaptıklarını taklit eder denir ya @Süper Dede Mümtaz Ağabey'in torunu da uzun mesafe dayanıklılık yarışçısı,Trans Anatolia Bike Race yarışçısı olabilir.:harika:

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Başlık
22
Tepki
2.247
Bisiklet
Canyon
james haydendan ultra endurance yarışları hakkında önemli bilgiler. okumanızı tavsiye ederim.

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
2.886
Bisiklet
Salcano
@Basar Giderim abi doğru yoldayız göbek yapmaya devam :D @srdrmrs nin paylaştığı yazıda James Mark Hayden dayı ne demiş baksana:

"In ultra endurance racing, fat is a fuel and a very important one.....If a World Tour rider wanted to race ultra distance competitively, they’d need to put on weight, fat for fuel."

Göbişlerinize sahip çıkın Trans Anatolia yolcuları!

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün traktöre bağladım .Verselerdi koca bir pro pelotonu tıpkı Quick Step'in uzun yol kaptanı Tim ''el Tractor'' Declercq gibi çekebilirdim veya ünlü klasikçi Yves Lampaert gibi kaçabilirdim:cool::D Pervane idim traktöre döndüm.:D

Not: Pelotonu çeken uzun yol kaptanlarına,rouleurlerine çoğu zaman traktör benzetmesi yapılır.
188432

Trans Anatolia Bike Race'ın uzun yol kaptanları, kırbacı yollara vuruyor mu?

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.864
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Uzun mesafe yarışçıları için önemli ipucu ;
Antrenmanlarınızda çok uzun mesafeler yapmayın. Yaptığınız mesafe 7 saati geçmesin. Bundan daha uzun yapılan antrenmanlardan sonra vücudun kendini toparlama süreci uzuyor ve sonraki antrenmaları sekteye uğratabiliyor. Kuvvet ile dayanıklılık zıt kutuplardır. Kuvveti arttırdıkça dayanıklılık azalır, dayanıklılığı arttırdıkça kuvvet azalır. Ultra mesafe yarışları için her ikisini ortaya yakın bir yere yaklaştırıcı antrenman yapmakta fayda var. Bunun antrenman bilimindeki adı kuvvette devamlılık tır. Bunun en güzel antrenman karşılığı da %4-5 ortalama eğimlerde 15-20 km ye varan sürüşlerdir...hadi kolay gelsin... :):harika:

kaydogdu

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
346
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
Antrenmanlarınızda çok uzun mesafeler yapmayın. Yaptığınız mesafe 7 saati geçmesin. Bundan daha uzun yapılan antrenmanlardan sonra vücudun kendini toparlama süreci uzuyor ve sonraki antrenmaları sekteye uğratabiliyor. Kuvvet ile dayanıklılık zıt kutuplardır. Kuvveti arttırdıkça dayanıklılık azalır, dayanıklılığı arttırdıkça kuvvet azalır. Ultra mesafe yarışları için her ikisini ortaya yakın bir yere yaklaştırıcı antrenman yapmakta fayda var. Bunun antrenman bilimindeki adı kuvvette devamlılık tır. Bunun en güzel antrenman karşılığı da %4-5 ortalama eğimlerde 15-20 km ye varan sürüşlerdir...hadi kolay gelsin... :):harika:
Yaşadığım şehrin coğrafi yapısı gereği hep böyle sürüşler yapıyorum demek bilmeden bu antrenmanı yapıyormuşum.

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Başlık
11
Tepki
1.094
İsim
Ali Kılıç
Bisiklet
Salcano
Yarış sırasında her gün en az 250 km süreceğiz. 20+ bir ortalama hız ile 13 saat eder bu da. Bu durumda ertesi güne kadar vücut kendini nasıl toplayacak? Bu konuda yapılması gerekenler nelerdir? 10 gün boyunca aralıksız bir biçimde bu tempoda sürülecek. Vücudun buna dayanabilmesi ve ertesi güne dinlenmiş bir biçimde çıkabilmesi için ne yapılmalı?

Ben şimdiye kadar hiçbir 200+ turumdan sonra ertesi gün de 200+ yapabilecek bir durumda olamadım. En fazla 50+ daha sürebiliyorum ertesi gün. Neyi yanlış ya da eksik yapıyor olabilirim?

Yukarı Alt