Trans Anatolia bike race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    347

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.863
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Şu fıkra zihin açıcı olacaktır eminim mümtaz bey.
Mehmetsunu kardeşim, kayıtlarda ismialinizi göremedim, yoksa başka bir isimle mi kaydoldunuz ... :D:(

mmakif

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
133
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
Sevgili arkadaşlar ; şu antrenmanlarınızı bir görsek diyorum. Kim ne yapıyor, kim, boş ver ya nasılsa bitiririz deyip sırt üstü yatıyor. Yani altmış yaşındaki adama geçilirsiniz filan... :)
Herkes yatior sanirim mumtaz abi :koptum: Ins bu hafta sonu tam olarak baslamayi dusunuyorum bakalim. Sivasin kari yagmuru kesilmior sinirim bozuldu camurlanmayi göze alicam yavas yavas gitmem gerekiorsa yavas yavas tin tin bakalim .
Disipline oturtmaya baslicam niyetliyim :)

Bende durum bu.:hhhhhh:

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili arkadaşlar ; şu antrenmanlarınızı bir görsek diyorum. Kim ne yapıyor, kim, boş ver ya nasılsa bitiririz deyip sırt üstü yatıyor. Yani altmış yaşındaki adama geçilirsiniz filan... :)
Yol bisikleti pedalı ile hiç düşmemiştim.Yarış için dağ bisikleti spdsine geçtim ve ilk düşüşümü dolayısıyla ilk ''acı'' mı çektim.
Acı,kan,ter ve gözyaşı dörtlemesi benim için bu düşüşle başlamıştır.Bunca emek en azından ilk 10 a girmeli;yarışı selamlamanın yolu yarışın itibarına yakışır şekilde sıkı mücadele etmektir.

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.863
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Yol bisikleti pedalı ile hiç düşmemiştim.Yarış için dağ bisikleti spdsine geçtim ve ilk düşüşümü dolayısıyla ilk ''acı'' mı çektim.
Acı,kan,ter ve gözyaşı dörtlemesi benim için bu düşüşle başlamıştır.Bunca emek en azından ilk 10 a girmeli;yarışı selamlamanın yolu yarışın itibarına yakışır şekilde sıkı mücadele etmektir.
geçmiş olsun, Allah beterinden korumuş. İlk on süper bir hedef... :harika:

----------------------------------------------------------------------

Bu arada ben haftalık en az 400 km çeviriyorum... :)
- otomatik olarak birleştirildi

Transanatoliabikerace yarışımıza 42. sıradan kayıt yaptıran Engin Bozkurt isimli zat, yarışımızda UCI kuralları geçerli olmadığından ve UCI organizasyonunun katılımı olmadığından yarışmayacakmış... :eek::eek::eek:

Son düzenleme:

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.863
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Mümtaz abi gerçekten süpersiniz, maşallah diyorum.
Ben de ocak ayını 1250 km. ile bitirdim, çok şükür.
Çok teşekkür ederim, sizin de mesafeniz güzel ve zannediyorum yükseklik kazanımlarınız da coğrafi bölgenizden dolayı yüksektir...:harika:

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Başlık
1
Tepki
968
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Bu hafta binemedim, içim içimi yiyor 🤢

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Başlık
1
Tepki
968
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
Bu sabah Kağıthane'den yola çıkıp vapurla karşıya geçtim Pelotonİstanbul'dan birkaç kişiyle Tuzla'daki Harp Okulu'na sürecektik. Yağmur var diye çıkmamışlar, dedim "biz Transanatolia'cıyız hemen eve dönemeyiz". Yoros Kalesi'ne gidivereyim ne var yani. Böylece bu cumartesiyi de 90 kilometre sürerek boş geçmemiş oldum ☺

Yalnız bisikleti temizlemem bir saat sürdü 🙄

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
80 km de benden gelsin.Git gide alışmaya başladım.Yarın da bir 80 km böyle böyle bir ayda 2200- 2400 km olur;bir Transanatolia Bike Race 'ı bir ayda atmış olurum.Hedef mayıs ayına geldiğimde 8 saat bisikletin üzerinde kalabilmek.

Bir de '' bisiklet hakimiyeti'' konusunda nasıl bir antrenman yapılabilir?

CmlCLK

Tanri Türk'ü Korusun
Başlık
4
Tepki
3.421
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
80 km de benden gelsin.Git gide alışmaya başladım.Yarın da bir 80 km böyle böyle bir ayda 2200- 2400 km olur;bir Transanatolia Bike Race 'ı bir ayda atmış olurum.Hedef mayıs ayına geldiğimde 8 saat bisikletin üzerinde kalabilmek.

Hiç alıştırma yapmadan 8 saat (en az) bisiklet üzerinde kalmıştım. Aceleden sakatlanmıştım ama yine de sürmeye devam etmiştim 😅.

Basar Giderim

Hastasıyız dedeeee
Başlık
4
Tepki
1.596
İsim
Birol ÇAKIR
Bisiklet
Pinarello
Mümtaz abi ben göbek yapıyom temmuzda kullanmalık :komik:

Basar Giderim

Hastasıyız dedeeee
Başlık
4
Tepki
1.596
İsim
Birol ÇAKIR
Bisiklet
Pinarello
Merhaba

Anketi oylamadım fakat buraya yazmak istiyorum. ''Ülkemizde ultra mesafe bikepacking yarışı yapılması durumunda katılır mısınız?'' sorusuna cevabım, evet katılırım.

Gelgelelim henüz bir yıllık aktif bir bisiklet kullanıcısı olmakla beraber böyle bir yarış için yeterli bir bisiklet ve ekipmanlara, aynı zamanda bunları birden karşılamak için gereken bütçeye de henüz sahip değilim. Bunlar dışında ihtiyaç duyulan zaman, kondisyon ve cesarete sahip olduğumu düşünüyorum.

Bisiklete işe gidip gelmekle başladım ve bir yıl içinde de bulunduğum ilin (İzmir) 23 ilçesine bisikletimle gittim. Her fırsatta uzun turlar, bisikletle kamplar da yaptım. İnternet üzerinden gerek forum gerekse youtube vb. ortamlardan günlük turlar, uzun turlar, yarışlar, uzun mesafe yarışlar hakkında bilgi edindim, videolar izledim vs. Böyle bir yarışa katılma isteğini bende uyandıran Yusuf Akkuş oldu. (Yusuf dışında da bi çok isim var elbette, hepsine saygılar.) Fren ayarı, vites ayarı nasıl yapılır? derken Trans Atlantic Way, Trans Continental, Trans Troy böylece Trans Anatolia'ya kadar gelmiş oldum.
Bununla beraber bir de geçtiğimiz yaz sürdüğüm Urla Karaburun, Çeşme Yarımadası var. Gayet keyifle aldığım yollar Sarpıncık'dan (İzmir'in Karaburun ilçesine bağlı bir köy) sonra beni bu yarışlara katılmaya itti. Tabi çelik kadro, 6 vites, arka vites aktarıcısı Sunrace, aynakol 38, ruble dişlileri 14/28 ve tur için yüklü bir bisikletle değil! Sarpıncık 300 rakımda bir köy, bu köye kadar uzunca bir süre bisiklet beni değil ben onu taşıdım. Aklıma bu yarışlara katılan insanlar, yüzleri, sesleri o atmosfer herşey geldi ve ben de kesinlikle bunun bir parçası olmak istediğime karar verdim. Bu turdan sonra (Sarpıncık'tan sonra) uzunca bir süre tırmanış yapmadım daha sonra yaptığım ilk tırmanış İzmir Karagöl Tabiat Parkı'na Yamanlar Dağı'na oldu, neredeyse mola vermeden ve bahsettiğim bisikletle. Hissettiğim duyguyu tarif edemem. :hhhhhh: Ve neden olmasın dedim.

Çok uzattım affola. Yukarıda bahsettiklerim naçizane beni heyecanlandıran şeylerdi. Bu yıl orada olabilmeyi, yarışabilmeyi o kadar çok isterdim ki anlatamam. Hemcinslerimden imkanı olupta katılanlar olabilirdi kesinlikle çok başarılı kadın arkadaşlar var. (Çok kıskanırdım tabi yalan değil.:snzdglsn:) İyice uzatmadan ( :D ) emeği geçen herkesin ellerine sağlık, kazasız belasız bir organizasyon, yarış dilerim. Yarışacak herkese başarılar, keyifli sürüşler. :harika:

Nasipse seneye görüşmek üzere.
İzmir'den sevgiler.
Konuya gösterdiğiniz ilgi ve alakadan ve yazınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Umarım bayan arkadaşların sayısı artar ve bu tür yarışlarda izleme şansını yakalarız.

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.863
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Mümtaz abi ben göbek yapıyom temmuzda kullanmalık :komik:
seni , göbekli olarak hayal edemiyorum...😛

Mtb ile çamurlu ve karlı ortamları tavsiye ederim... :harika::)

CmlCLK

Tanri Türk'ü Korusun
Başlık
4
Tepki
3.421
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
b'Twin
seni , göbekli olarak hayal edemiyorum...😛

Mtb ile çamurlu ve karlı ortamları tavsiye ederim... :harika::)
Kar yokta çamur çok buralarda. Ayaklar ıslanınca o da tat vermiyor hocam 😄.

Süper Dede

Forum Demirbaşı
Başlık
2
Tepki
2.863
İsim
mümtaz öztürk
Bisiklet
Colnago
Avatarımın altında, bisikleti colnago yazıyor ya, tamamen palavra... :koptum:brand-x diye bir kadro alıp sora nın da altında karışık bir grup setle topladım biniyorum...:koptum:
Ama 1997 yılında Ernesto Colnago ile tanışma fırsatım oldu...😛:harika::)

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
13.775
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili Arkadaşlar ; Kayıtları kapatmadığımızın farkındasınız herhalde... :D😛:)
''Ateşin peşindeki pervaneler'' nasılsa; bizde sele üzerinde acımızı çeke çeke Trans Anatolia peşindeyiz😍😘🥰

Pervane der ki;
''Mum beni yakarmış, yanarmışım bunun ne önemi var? gönlümde ibrahim ateşi var. nemrut onu yakmak istedi, fakat o ateş ibrahim'e nasıl bi gülizar oldu ise , mumun ateşi de bana gülistandır...''

''Gönül , cananın eteğini çekmez , canan ve sevda aşıkın yakasını çekerler... ben kendi isteğimle kendimi ateşe atmıyorum ki , boynumdaki aşk zinciri beni ateşe sürüklüyor. mumun ateşine kavuştuğum zaman yanmıyorum ki, daha henüz uzaktayken o beni yakmıştı..."

yar, güzellik ve sevilmek icabı istediğini yapar. ona: yapma, etme, yakma , zahitlik yap denilemez ki.

"yarim güzeldir, beğenilmiştir , istiyorum ki ben yanarken çıkardığım alev ona sirayet ederek onun ışığına katılsın, onun ziyasını arttırsın."

"bilir misin ki aşıka nasihat etmek akrebin soktuğu kimseye sızlanma, inleme demeye benzer."

Biz işte böyle pervanenin ateşin peşinde olduğu gibi Trans Anatolia için yollardayız.:harika:

188160

Yukarı Alt