Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben, soğuklar yüzünden günlük 40 km den fazla çevirmiyorum. Yaşlılık işte, ne yaparsın... :)geçen, şeytana uyup 70km yaptım ama eve geldiğimde sunta olmuştum... :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cemil Dada

Ben bu Rumeli Fenerini hep kafamda bisikletçilerin hacı olduğu kutsal bir mabed gibi canlandırıyorum.(Teşbitte hata aranmaz)Bilmiyorum ama galiba yolu,uzaklığı,manzarası, tarihi dokusu vb itibariyle Rumeli Feneri; İstanbullu bisikletçilerin gitmek zorunluluğu hissettikleri bir arınma mekanı gibi geliyor.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Geçen akşam (saat 22:00) 15 km. uzakta bir yere kamyonet götürdüm. Dönüşte süreyim diye bisikletimi de attım arkaya. Hava -1 derece diyor ama hissettiğim daha düşük. Üşümedim ama 40 km/sa. zor gördüm ?.
Ben bunu niye anlattım? Niye anlatmayayım ? ama yanlış yere yazdım sanırım . Konuda ileti kirliliği yapmış oldum. Özür dilerim ?.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
186373 dosyayı görüntüle

geçen pazar aşağıda etap güzergahları 43 km idman yerine gidiş ve dönüş ederi 86 km ,etap idman yeri 47 km ,17 eğimler hepsi aşağıda anadolu yakanın en baba eğimleri burda yukarda aydos güneyi sert eğimlere doğru yerler ıslak idi bu pazar bi daha gidilecek ,,kısa mola tempo disiplinine aynen uyulmuştur,

(link)

(link)

toplam 133 km eğimler ile 150 km gitmiş kadar oldum ertesi gün aynen 24 km kadıköye yürüdüm benim kaslar durmaz aynen çalışır

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede Mümtaz Ağabey,
Tracker cihazları vasıtasıyla yarış organizasyonu, yarışçıların yerini anlık olarak görebilecekler.Peki yarış esnasında yarışçılar,diğer yarışçıların konumunu anlık olarak görebilecek mi?

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@hamlet2006
Mekansal uzaklığı, bisiklet sürmek için güzel bir yoldan ulaşılıyor olması ve tarihselliği benim de ilgimi çekiyor. İlk defa gideceğim, sadece fotoğraflardan biliyorum hatta lastiklerim dayanırsa oradan Kısırkaya köyüne devam etmeyi istiyorum. Fotoğraflayıp paylaşırım ☺

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006
Henüz netleşmedi, ancak Samsunlu bir forumdaş kardeşimiz deniz kıyısı ile ilgili bir teklif yaptı. Güzel bir yer. Havalar ısınınca oraya doğru bir antrenman yapıp bir sonuca bağlıyacağız.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Mümtaz Ağabey,tabi siz daha iyisini bilirsiniz,benim fikrimce de tarihi veya doğal güzelliği olan öyle yerler seçilmeli ki gelecek senelerde de devamlılık sağlanabilecek özel yerler olmalı.Yarışın pazarlanmasına olumlu etki edecek derecede güzel seçimler yapılması fayda sağlayacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu konuda Mümtaz abi kuzeye bende güneye bisikletle seferler yapacağız. En keyifli yeri bulunca sizinle tabiki paylaşacağız. Burada yerin doğal güzelliğinden çok gelen yarışçıların ihtiyaçlarını rahatlıkla giderebilecegi bölgeler olmalı. Biz daha çok bunu dikkate alacağız.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ihtiyac karsilama olayi tabi ki onemli ama sayin @hamlet2006 'nin dedigine ek olarak biraz da zorlayici olmali bence :p. Ozellikle karadeniz gibi bir bolgeden gecerken surekli deniz seviyesine yakin gitmek olmaz :). Soyle manzarasi guzel, yukseltisi bol bir yer olmasi lazim diye dusunuyorum. Tabi simdi kimilerinin aklindan "bekara kari bosamak kolay, gel de sen cik o daga" diyenler olacagina eminim :D.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.