Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
''Ben bu yarışa katılmayı düşünüyorum ve istiyorum ama.....'' diye başlayan cümleleriniz varsa; tecrübeli ağabeylerimiz veya arkadaşlarımız; ''ama'' dan sonra başlayan kaygılarınıza veyahut sıkıntılarınıza çözüm getirebilir.Bu sayede sizin düşündüğünüz ve engelmiş gibi gördüğünüz durumların aslında çözümlenebilir olduğunu görebilirsiniz.

Benimde bu tarz kurduğum bir cümle olmuştu.Bu yarışta en önemli ve can alıcı konu başlıklarından birisi olan ''kondisyon'' konusunda benim de korkularım vardı.Ancak @Süper Dede Mümtaz Ağabey'in nabıza dayalı antrenman taktiği ,doğru beslenme ile uzun mesafelerde dizel yol almanın mümkün olduğuna inanmam ve kondisyon sorunumun 6 ay gibi uzun sürede çözülebilir ve yapılabilir olmasına mental olarak da ikna olmam sayesinde ,yarışa kayıt butonuna korkusuzca basmama vesile oldu.

Ben böyle bir fırsat gelmişken, biz zaten böyle organizasyonların ülkemizde de yapılmasını istemezmiydik, yarışa katılarak değerlendirilmesini rica ediyorum.Ben biraz azim ve kararlılıkla yapılabilir bir meydan okuma olduğuna inanıyorum.Yarışa katılmanın hem kendimize hem de organizasyona olumlu etkilerinin olacağına inancım sonsuz.
Beni forumdaşlar bilir yarış takip etmeyi severim.Ama izlemek,takip etmek gibi aktiviteler pasif,edilgen eylemlerdir.Artık harekete geçmenin zamanı, etken olmanın zamanı.?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sevgili arkadaşlar ; Planlamasını yaptığımız transanatoliabikerace yarışımızla ilgili ufak tefek te olsa çatlak sesler duyuyoruz. Projeyi sahiplenmek isteyenler bile olabiliyor. Bunlar bizde saklı, ancak her ne surette olursa olsun yarışmayla ilgili açıklama sadece Birol Çakır (basar giderim) ve ben Mümtaz Öztürk (süper dede) tarafından yapılmadıkça geçerliliği yoktur. Bu konuya hassasiyet göstermenizi önemle rica ederiz...Saygılarımızla.

Sevgili arkadaşlar çalışmalar nasıl gidiyor, sanki biraz havalar yüzünden motivasyonumuz düştü. Bırakmayın, az da olsa bir şeyler yapın... :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede
Boş bulduğum bir yolda önce araba ile sürüş yaptım,arabadan inip sonra bir beş kilometre yürüyüş yaparak doğa ile başbaşa kaldım.Sonuçta yarışta da bisikletimiz ile doğada yalnız kalarak bu hissi bol bol yaşayacağız.Bu da bir çeşit adaptasyon antrenmanı olsa gerek.:kedicik:

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
Cumartesi 80 km gidiş 80 km dönüş toplamda 160 km sürdüm.
Giderken rüzgar arkamdan esiyordu, dönerken de karşımdan esti.
Hem de ne esmek. Sanki karşımda bir el beni durduruyor.
Bir yandan terliyorum, bir yandan rüzgar, kendimi eve zor attım...

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.151
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Abi yatmalara doyamıyorum :D Yapabildiğim yegane şey spor hekiminin verdiği esnetme, güçlendirme egzersizleri. Bu ara mecburen bisiklet süremiyorum, laf aramızda bu havalarda işime de geliyor hani :) Bu vücutla nasıl bitireceğiz bakalım onca yolu ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
benim için tek sorun işyeri ile alakalı yıllık izin sorunu. yaz döneminde sadece yıllık iznimizden 5 günlük süre kullandırıyorlar .bu organizasyonun kalıcı olması yönünde duacıyım çünkü emeklilik dilekçesini verir vermez ilk ben katılacağım.. sevgiler saygılar şimdilik sadece manevi destekçinizim .

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@Süper Dede
Mümtaz abi ben bu ay için günlük 30 km., toplamda 930 km. hedef koydum. Yağmur ve kar yağmadığı günlerde, plana sadık kalmaya çalışacağım. Şimdilik bu gün itibariyle plan işliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bahri Kaplan
Buna en az 30 km diyelim... :)iyi hissettiğin zamanlarda daha uzun binişlerin çok faydası olur. Kolay gelsin...

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@Süper Dede
Arkadaşlar, lütfen bu uyarılara kulak verelim. Mümtaz abi ile @Basar Giderim Birol üstadım, bu organizasyonu tamamen iyi niyetle ve en az maliyetle ortaya koyma gayretindeler. Kendileri de ultra mesafe konusunda hem tecrübeli, hem de bu yarışın birer üyesi. Kısacası bu işe gönül vermiş insanlar. Her ikisini de candan tebrik ediyorum.
Bisiklet, yarış ve ultra mesafe (200+ km.) tecrübesi olmayan kişilerin, yapmaya çalıştıkları yarışmalara itibar etmeyin. 150 Tl.(tracker kira)+150 Tl.(organizasyon) = 300 Tl. maliyetin altında, böyle bir organizasyon yapabilecek olan varsa; işte meydan! Böyle bir yarışın, bu maliyetin altında yapılması mümkün değil. Geçen yıl yapılan 1200km.lik Trans Troya yarışının kayıt ücretini hatırlayın lütfen.
Şunu da belirtmek isterim ki; bu yarışa çıkar amaçlı sahiplenmek ve engel olmak isteyenleri siz değerli forum üyelerinin takdirine havale ediyorum.
Bir de şu konu var; yukarıdaki ankete katılırım diyerek ön kayıt yaptırıp da şimdi kesin kayıt yaptırmamak, adeta bir ölüm sessizliğine bürünmek anlaşılır gibi değil.

Kesin kayıt yaptıran arkadaşları tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Ölüm ve hastalık gibi çok ciddi bir engel olmadığı sürece, biz bu yarışı yapacağız inşallah.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bahri Kaplan
Aslında, katılırım diyenlerin çoğu bu organizasyonu ücretsiz yapacağımızı sanıyordu. Bunun en mantıklı açıklaması bu olsa gerek. Bizim açımızdan sıkıntı yok. Ama ne yazık ki bu işler böyle olmuyor. Basit bir granfondo da bile ücretler malum. Şu anda ki kayıt sayısı bizi motive ediyor. 6 temmuz gecesi evvel Allah ve hayırlısıyla maceraya doğru yelken açıcaz...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süper Dede

gran fondo marmara sene 2016 katılım ücreti sıfır ,maltepe veledromdan bedava otobüsler ile aynen altınovaya gidildi, tek kuruş verilmedi, keza dönüşte tek kuruş verilmedi ,ve acaip katılım vardı ,bedava yemek kuponu ,su bedava ayran bedava,,şirket argeus idi ve bisiklet federasyonu 4 adet belediye 4 adet valilik spor a.ş gençlik ve spor bakanlığı tam not aldı ,,helal olsun dedik , bi dahada böyle bi durum asla olmadı ,
lisansı uzatacağım 2019 'da çünki ağustosta sıkı kartepe yarışı var onun için uzatacağım ,araç var aynen ucuza gelecek ,katılım 150 kağıt olabilir .....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İyi aksamlar arkadaşlar.
Bizde artık ok yaydan çıkmıştır. Bu yoldan dönüş yoktur. 6 Temmuz 2019 da evvel Allah yarisimiza başlıyoruz. ?
Bu tarihler içinde kimin ne organizasyon yaptığı hangi yarışa gideceği pek umurumda da değil. Zaten burasıda başka organizasyonların reklam sayfası hiç değil. Bisikletforum geniş bir aile ve bolca katılımcısı olan bir platform. Yeni başlıklar altında tanıtımınızı yapabilirsiniz. Vakit ve imkân buldukça bende katilirim.
Kayıt yaptıran arkadaşlarin bulunduğu WhatsApp gurubumuzu aktiflestirdik. Yarış heyecanına ağırlıklı olarak oradan devam edeceğiz.

Yarisimizla ilgili herhangi bir soru veya sorun var ise cevaplamaya her zaman hazırız.
???

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Basar Giderim

birol sen ve mümtaz aynen kartepede olursanız şık olur, burası kaçmaz orada buluşuruz mümtaz benim katagoride ona şans diliyorum bence birinci olur
7 km düz yol 16 km eğim durmak yok ,,,sıkı tırmanış yarışı ,ağustosta, zati sizin bu olay önce olacak akabinde aynen kartepede olalım ,ve hatta yunus özdemir ve osman şirin sıkı adamların işidir kartepe ,,,,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe
Uzun mesafe yarışları dışında yarışmayı asla düşünmüyorum. Bunun en büyük sebebi de insanlarla sürekli rekabet içinde olmayı sevmiyorum. Ultra mesafe yarışlarının atmosferi çok başka ve büyük haz duyuyorum. Aklıma gelmişken Birol'un da dediği gibi bu sayfada transanatoliabikerace konuşmalıyız. Diğer yarışlar bizi zerrece ilgilendirmiyor...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Katılırım deyip de kayıt yapmayıp halen sessizliğini koruyan,
Katılmak istiyorum deyip katılmayı çok da istediği halde ama ile devam eden,
Benim O.

Yarış zamanının, çalıştığı sektörün en yoğun zamanlarına denk gelen, yoğun olmadığı dönemlerde dahi 2 haftalık blok izin kullanamayan, yakın zamanda izin muhabbetlerine girecek olan da,
Kayıt yapmamış olsa da; katılması garanti olmasa da malzemeleri araştıran, tamamlayan da,
Grubu, sizleri merakla takip eden de,
Antremanlarına devam eden, yarış hevesini hep taşıyan da,
Benim.

:uzgnm:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süper Dede

hocam çok sert oldu yanlız ,nasıl ben senin olayına saygı gösteriyorsam sende aynen kartepe yarışına saygı göstereceksin saygı olmaz ise bende senin davanı aynen takmam ,sana burdan saygı gösterdik kalkdın sen ne diyorsun oldumu şimdi ne yani kartepe yarış değilmi gran fondo yarış değilmi ne demek yani rekabet diyorsun aynı durum senin olaydada var mümtaz arkadaşım kusura bakma sen burda çelişkidesin osman şirin senden önce vardı 1200 km yi yunusta sen sonra geldin buna ne diyecen o vakit ,adamlar sana rakip olarakmı sana takdılar yani ,bu konuda biraz daha mantıklı olman lazım ,bi kere burdada aynen rekabet var yunus önden işi bitiriyor sence neden bi düşün bakalım yarışlarda rekabet vardır, bu rekabet tatlı olur ezici olmaz alinecanaplık vardır bilmem anlatabildinmi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe
Kimse senden saygı istemedi, sen kendi kendine çalıp oynuyorsun. Bizim yarışı takıp takmaman da hiç önemli değil. Bence sen kendi çapında devam et, bizim daha önemli işlerimiz var. Ve lütfen konuyu uzatıp cevap yazma...lütfen...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süper Dede

eyvallah hocam sen kendi yoluna git bakalım son olarak
bak mümtaz dostum seni severim bilirsin ama sana bi dost nasihatı yaşın genç değil artık yaşlısın
senin vücudunun doktor kontrolünden geçmeni 2700 km sonra sana tavsiye ederim ,yaşam ünitenden ödün vereceksin onun için 2700 km sonra kesin olarak doktora bi gözükmende fayda var sana bi dost tavsiyesi
hadi sana güle güle

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.