Trans Türkiye Ultra Bike Race

Üikemizde ultra mesafe bike-packing yarışı yapılması durumunda katılır mısınız...?

• Toplam katılım
    566
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Süper Dede Böyle yabancı dili oturmuş tercihen İngilizcesi iyi olan birisi bu facebooktaki yabancı turculuk yada bisiklet sayfalarında bakın böyle bir yarış var belki katılabilirsiniz tarzında bir metin yazsa güzel olurdu. Yani bu forumu takip edenler illa ki buluyor fiziksel olarak katılmasa da manevi olarak katılıyor. Yine daha önce TCR'ye katılmış forum üyelerinden birileri de paylaşsa illa ki o yarıştan birileri ile tanışmışlardır en azın ufak çaplı reklam olması açısından. Forum dışında çok dile gelmedi galiba. Bir ara interrail bicyclerail sayfasında gördüm çok yazan çizen olmadı. Sayfanın nam yapmışları yazmayınca millette bakmadı her halde.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MakRo
Yazdıklarınızda haklısınız ve doğruluk payı da çok fazla. Ancak, bu ilk yarışı biz bize bir yapalım, eksikler nedir bir görelim, neyi yapamadık...vs. Daha sonra dışarı açılalım ki, kötü reklamımız olmasın...:)
ayrıca tcr de ilk 10-15 de bitirmiş elit adamların hepsi bende ekli, ama biraz sabredelim bakalım ne oluyor...:)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JusTiMe
Teşekkür ederim.
Benimki Türk aklı.Kervan yolda düzülür hesabı,ne koyacağımı da yarışa yaklaştıkça detaylıca öğreneceğim.:okyrm::D

Eksik ya da fazla aldığım,şunu almana gerek yoktu ya da şunun yerine bunu alsaydın diyeceğiniz bir çanta var mı?

Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
@hamlet2006 Kadronun ortasındaki çanta yerine çeğer çadırda kalacaksanız çadırı bağlayabilirsiniz. Çadır çantalarda boşuna hacim kaplamamış olur. Çadırın çubuklarını da selenin altındaki çantanın altına yayarsınız; çanata daha dik ve rijit durur. Zaten selenin altındaki ve gidondaki çanta giysi, yiyecek vs. için bana göre yeterli olur. Bakınız :)

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006 sevgili kardeşim hepsi çok güzel, hayırlı olsun. Ancak, ön çanta elli cm, eğer yol bisikleti ile katılacaksan biraz büyük gibi öne bağlamak için...:)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Süper Dede

Mümtaz Ağabey,sağol.
Benim de aklıma geldi.Aşağıdaki fotodan güç aldım.:) Bu ürünü yol bisikletine takmış bir müşteri.Boydan kurtarmış.

UTB8ZE3ommbIXKJkSaefq6yasXXai.jpg

Asıl korkum sele altı çantada.:krktm:Benim sele borusu çok uzun değil.:kötü:İnşallah uyar.

IMG_20180926_101735.jpg

Bu da onların görseli.Sele borusu sorun çıkarmasa iyi olacak.

HTB1IcAaftLO8KJjSZFxq6yGEVXaN.jpg

Tepki
181
İsim
Hakan K.
Bisiklet
Mosso
Şimdiki halimle günlük gidebileceğim mesafelerle bi baktım 15 günlük tur çıktı. :hrkbuya::D O zamana kadar antrenman yapsam günlük 200km yaparım belki.:) Çok zor gibi görünüyor tamamlamak. Son kayıt tarihi var mı ve ne zaman acaba sitede göremedim.

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hakankcksrklk
Mayıs başı kayıtlar için son tarih olacak, antrenmanlara devam...:)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet ve tur adına bir şeyin ihtiyaç olduğunu düşündüğümde veya olmazsa olmaz dediğimde aklıma hep şu konu geliyor: (link)

Adamlar 50'lerin imkan(sızlık)larıyla ne rampalar ne yollar aşmışlar. Ne yol bisikleti kavramına takılmışlaaar, ne asfalt olmadığı için toprak yollarda ilerlediklerinden gravellere. Ne lastiklerin yuvarlanma direncine takılmışlaaar, ne de bikepacking çantaların modeline. Grup settir, vitestir hak getire. Bisikletler ağır mıymış, o da ne? Tamam 65 sene geçti aradan, sektör gelişti, teknoloji ilerledi vs. elbette faydalanacağız ama bilemiyorum Altan kafam çok karışık. :D Günümüzde bazı şeyleri gereksiz kasıyoruz bence. Mevzu çokta araç gereç üzerine dönmüyor, mevzu yürek ve bilekte bitiyor gibi :)

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
@Abdülkadir Ergin
Evet hocam kesinlikle haklısınız. Bisiklet ve ekipmanların sağladığı avantajlar gözardı edilemez. Önemli olan, bu yarışa mental ve fiziksel olarak hazır olmak. 18 kg.lık çelik, 21 vites bisiklet ile yollara düşen turcular biliyorum. Katlanır bisiklet ile TTR ve TCR bitiren yarışmacılar var. Kısmetse 51 yaşımda ben de bu yarışın bir elemanı olmak istiyorum. Benden daha büyük abilerimiz de yarışta olacak inşallah. Genç arkadaşlar, katılmaktan çekinmeyin. Bu yarışı tamamlamak, derece yapmak kadar önemli. Çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacak bir maceramız olsun.

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Abdülkadir Ergin tam da buna değinecektim. Tabikii bazı gelişmeler daha rahat bir yarış çıkarabilmek için yardımcı oluyor fakat istedikten sonra neler neler yapmış insanlar verdiğiniz örnekteki gibi.
Kondüsyon, ekipman vs. Bunların etkisi heyecan, azim ve kararlılıktan çok daha geri planda bence.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başta ekipman alıyorum ki, motivasyonum artsın,kendimi mecbur hissedeyim.Artık bu ekipmanı alıyorsam ben bu yarışa dahil olacağım.Bu yarış için spd alayım ki performansımı artırayım.Aldığımın hakkını vereyim.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Yarışa kadar bisikletlerimiz nasıl olacak acaba :D Ben kendi bisikletimi bile merak ediyorum ne kadar süper olacaklar diye :D 1 an önce kayıt yapma aşamasına kadar gelip ardından yarışa gideceğimiz günde gelir...

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 bende motivasyonu farklı şekilde sağlıyorum. Çevremdeki tüm insanlara bu yarışa katılacağımı uzun uzun anlatıyorum(bazen kafa şişirebiliyorum:D). Daha sonra insanlar beni gördüğünde antrenman, yarış soruyorlar hep. Kendimi mecbur hissediyorum, antrenman soranlara ‘çok yapamıyorum’ dediğim zaman kendimi kötü hissettiğim için, çok istemediğim zamanlarda da azda olsa bisiklet sürmeye gayret gösteriyorum.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@JusTiMe

Geçen yorumların bir tanesinde şu aliexpresste örümcek sele diye geçen incecik seleden asam olur mu diye soran vardı. Sonra aliexpressten alanlardan ve Türk olanlardan yorumlara bakıyordum. Bir baktım elemanın bir tanesi mtbye yeşil renk almış falan aaa o da ne ? MTB'de drop bar takılı. Sizin bisikleti görünce aklıma bir an o geldi. Ama sizdeki boynuzların aşağı doğru bükülmüşü galiba.

@hamlet2006 Çantalar hayırlı olsun. Zaman ilerledikçe dedikleri gibi çantaların içine neler gelecek onları da merakla bekliyor olacağız.

Dediğim resmi bulursam buraya yüklerim. @mariokaldato abi belki bizim forumdan birisidir. Aliexpress mobilden görebiliyorum anca resimler altta.

Dosyalar

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato

Onun için de ''E'' sınıfı ehliyet lazım.:ssrtcbya::D

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Yarışa ön kayıt yaptırdığımda 87 kg idim.Şimdi 83 kg'a indim.Yarışa kadar 75 kiloya düşmeye çalışacağım.Yarışa çok yönlü hazırlık yapıyorum:cool:

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.