Trakya Turu : Kıyıköy - Vize

Scudo

c.turhan

Aktif Üye
Tepki
262
Herkese Merhaba,
Süleyman ağbi, ellerin dert görmesin. Yazıları okurken sanki o anları tekrar yaşadım. Bir de dağ bisikletimi yenilemeye çalıştığım için (+ hava muhalefeti)yaklaşık 15 gündür pedal basamıyorum, fena halde bunaldım. Yazıları okuyup fotoğrafları görünce dedim ya sanki tekrar oralardaymışım gibi hissetim. Tabi bu yaz ya da bahara doğru trakya turlarımız sürecek. Ve sanırım artık ben de yeni kronumla katılacağım. Bu arada sen bu yazma işini o kadar ilerlettin ki yazılar git gide profesyonel bir hale geldi. Çok sağol.

Pedalsız gününüz geçmesin....

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733

Cahit merhaba...

Yeni bisikletin hayırlı olsun... İnşallah ilkbahara doğru görüşürüz... Kron kadronun boyu yüksek olsun... Uzun turlarda yüksek kadro daha iyi...

c.turhan

Aktif Üye
Tepki
262
Merhaba Ağbi,

Kron bayağı iyi oldu, kadro 18'' yani yeterli, ilkbahara kalmadan birşeyler yaparız belki. Şubat ilk hafta havalar iyi olacak gibi görünüyor. Dün internette yeni bir siteye rastladım belki bakmak isteyen olur:

(link)

Benim Kron için: (link)

BİSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR !!!!

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733

Bisikletini güle güle kullan, hayırlı olsun... Sözünü ettiğin siteyi çok önceler görmüştüm... Turlara başlamadan... Turlar için bana ilham kaynağı olmuştu... Aynı şekilde yazılarını okuduğum Haluk Okur, Adanalı öğretmen Ali Avşar ((link)) ve İki günde İzmir'e giden Fatih de bana ilham kaynağı olmuştu... ((link)) Haluk Okur'un yazıları internette artık çıkmıyor...

c.turhan

Aktif Üye
Tepki
262

Bisiklet için teşekkürler, Haluk Bey'den haber yok mu? İyi bisikletçidir ama en son görüştüğümüzde işleri çok yoğundu.

• Beğen
Tepkiler: huseyinsak

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Süleyman Bey,
Bir kez daha ayağınıza sağlık diyeceğim tüm kalbimle... Parkur ve fotoğraflar harika.
Bu sefer bir sorum da var. Bu kadar yolda hiç köpekler ciddi bir tehlike oluşturmadı mı ?

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733

Pekçok kere köpek saldırısına maruz kaldım. Köpekler arkamdan koşmağa başladığı anda hemen fren yapıp duruyorum... O zaman köpekler de duruyor... Böyle birşeyi beklemedikleri için şaşırıyorlar... Fazla yaklaşmadan havlayıp duruyorlar... Onlar kıyameti koparırken, fotoğraf makinamı çıkarıp resimlerini çekiyorum... Bazıları makine çıkardığımı görünce arkasını dönüp gidiyor. Belki de utanıyorlar, o zaman resim bile çekemiyorum... Sonra yavaş yavaş uzaklaşıyorum...

Kimi zaman da sahipleri geliyor... Onlar peşimdeyken kaçmağa kalkarsam beni kovalayacaklarını biliyorum... Benim yöntemim bu... Şimdiye kadar da ısırılmadım... Belki de bana yeterince azgın bir köpek rastlamadı...

(link)

(link)

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Fikret Alb. köpeklerden kurtulmak için yanında oyuncak bir tabanca taşıyor... Köpekler saldırınca, çantasından çıkarıyor ve ateş ediyor... Tabancanın çıkardığı gürültüden arkalarına bile bakmadan kaçıyorlar...

(link)

(link)

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu tabanca fikri hoşuma gitti. Ama biraz cesaret gerekli itiraf edeyim. Ben de teknolojiyi kullanayım dedim köpek kovucu (Dazer II) alarak ama az daha tadıma bkacaktı bir tanesi....

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733

Bu tür aletlerin ultrasonik ses dalgasıyla köpekleri korkuttuğunu biliyorum... Ben hiç kullanmadım ama, yaşlı köpekler ya da kulakları ağır işiten köpeklerin bu sesleri algılayamadığını bir yerlerde okumuştum... Rüzgarlı havalarda da rüzgar köpeğin arkasından geliyorsa, köpekler sesi yine algılayamıyormuş...