Trainer tavsiyeleri

pikniktupu

Üye
Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
(link)

ürünün içeriğinde aşağıdakiler var zwift ile sorunsuz bağlayabiliyor muyuz peki? Ben bu işi çözemedim..

İçerik:
- 1 adet Elite Qubo Power Mag Smart Trainer
- 1 adet Elite kablosuz sensör (ANT+ ve Bluetooth cihazı)
Ant+ özelliği sayesinde simülasyonlara kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

Scudo

cayboylu

Üye
Tepki
77
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar bende konuyla ilgili epey bir araştırmadan sonra aşağıdaki linkte de görebileceğiniz Tacx Vortex smart trainer siparişi verdim. Kullandıktan sonra yorumlarımı paylaşırım.
Fiyatı diğer sitelere göre epey uygun. Araştırmanızı tavsiye ederim.

(link)

@pikniktupu

Zwift ile bağlanabilir fakat, direnci sizin ayarlamanız gerekir. Interactive modelleri seçmenizi tavsiye ederim. (Elite Qubo Digital Smart)

pikniktupu

Üye
Tepki
1
Bisiklet
b'Twin
@cayboylu hocam ben günlük 30-40-50dk'lık bir çalışma yapıyordum havalar sıcak iken ortalama 15-20km max antremanım oluyordu amacım sadece kondisyon yapıp kilo vermek, yarışlar vs gibi bir amacım yok.. Sizce hangi trainer'ı tercih etmeliyim yani smart olanların en kötüsü 1750 civarından başlıyor ( Kinetic T-2700 mesela ).

Almışken de orta halli bir ürün almak istiyorum Btwin 540 bisikletim var, gene btwin trainer'ına baktım ama ses ve kalite bakımından tatmin eder mi ve iş görür mü bilmiyorum.

max 50dk'lık bir antreman için motivasyona çok ihtiyacım olmaz diye düşünüyorum dizi vs izleyerek geçirebilirim..

Smart olmayan ama max 1000 TL'lik bir ürün var mıdır tavsiye edeceğiniz.

Şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: beyhan.dikici

cayboylu

Üye
Tepki
77
Bisiklet
Specialized
@pikniktupu hocam ben genellikle smart ürünler üzerine araştırma yapıp fiyat performans oranı en yüksek olan ürüne yöneldim. Önceki mesajlarda bir arkadaş zwift ile çalışan trainerların listesini vermisti. (link) bu linkten smart olmayan ürünleri classic trainers kısmından inceleyebilirsiniz. Bunun haricinde benim bilmediğim bir konuda tavsiye vermem uygun olmaz.
Ayrıca yurtdışından alışveriş yapabilirsiniz. Halen Türkiye fiyatlarına göre daha uygun ürün alabilirsiniz. özellikle bike-discount.de (link) fiyatları çok daha uygun.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cayboylu
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim de son verdiğiniz linkte olan Elite qubo digital smart B ürünü ilgimi çekti. Zwift bağlantısı da tam sizin de belirttiğiniz gibi. Bir süre daha araştırmaya devam edeceğim. Kışın da bisiklet sürüşleri gerçekleştirmek istiyorum ama lokasyonum çok kötü. İstanbul'un kötü semtlerinden birinde oturuyorum. Bisikleti de şehir içi kullanmak hem hoşuma gitmiyor hem de ürkütüyor. Özellikle yere biraz kar indiğinde aracımı bile çıkartamıyorum ki aparatı bağlayıp bisikleti bir yerden bir yere taşımak tam bir işkenceye dönüşüyor. Biraz daha çaba harcayıp sonra bu trainer'lardan birini almayı düşünüyorum. Zwift ise işin eğlence kısmı ve bence faydalı olacaktır.

cayboylu

Üye
Tepki
77
Bisiklet
Specialized
@soulless
Ben de benzer düşünceleri paylaşıyorum. Umarım hersey istediğiniz gibi olur.

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@cayboylu

Verdiğiniz linkte "If you want to train with a PC or laptop you can purchase the Upgrade Smart." diyor. Sıkıntı olur mu bu olmadan araştırdınız mi?

cayboylu

Üye
Tepki
77
Bisiklet
Specialized
@Saikou

Upgrade smart : (link)
sadece bir tür extension. zwift ile kullanıma engel olacak bir durum yok. bu olursa tacx in kendi platformunda da zwift benzeri sürüş yapabilirsiniz.

turanilhan

Üye
Tepki
65
İsim
Turan
Bisiklet
Kron
Selamlar,

Üniversiteden mezun olmam ve şehir değiştirmem nedeniyle hayat tarzımda değişiklik oldu. Dağ bisikletimi evde sürmek durumundayım, dolayısıyla home trainer e ihtiyacım var. Sıfır ya da 2. el fark etmeksizin 500 TL bütçem var. Takdir edersiniz ki ses konusu son derece önemli. Ne tavsiye edersiniz ne yapmak nereden almak gerekir. Trainer lastiği ve mat da kullanacağım.

Bir diğer mesele de zamanında bisikletçinin gazına gelip quick release i söküp yerine geleneksel vidalı göbek mili taktım. Bu trainer e uyumluluk konusunda bir sıkıntı yaratır mı ?

Teşekkürler

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
İyi akşamlar yaklaşık bir 10 gün önce decahtlondan tacx blue motion pro trainer aldım.Traineri bir kaç kez kullandım ancak yol lastiğini yemesin diye schwalbe insider trainer lastiği aldım ve kullanmaya başladım.İlk kullanımda çok uzun süre kullanmama rağmen lastik parçaları atmaya başladı ve lastiğin üst kısmı düzleşmeye başladı.Bugün ikinci kullanımdan sonra yine aynı şey oldu her taraf lastik ve trainerın lastiğin değdiği metal kısım çok ısınıyor.Acaba lastikle ilgili bir sorun mu yoksa trainer ile mi lastik basıncı ne çok yüksek ne de çok alçak tam orta seviyede tutuyorum.Yada bu durum normal midir?Bu trainerdan çok kullanan vardır diye burada soruyorum aşağıdaki videodaki gibi lastik parçalandı.

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertan M.

Bahsi geçen Trainer'ı "Trainer lastiği dahil" her türlü lastik ile kullandım. Sizin kullandığınız lastik sorunlu üretilmiş olabilir. Trainer ne kadar ısınırsa ısınsın, lastiğe bu kadar zarar vermesi normal değil. Lastiğin faturası duruyor ise hemen geri iade edin.

Onun yerine Vittoria'nın trainer lastiğini tavsiye edebilirim.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Erdal Yılmaz bende lastik diye düşünüyorum daha 2. kez biniyorum bu hale geldi.Lastiği erdoğanlar bisikletten aldım , hatalı üretim olmuş olabilir bu durumu onlara ileteceğim.Yol bisikleti lastiği ile de kullanmama rağmen 2-3 sefer 1 tane lastik parçası atmadı.

• Beğen
Tepkiler: Sefa01

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Ben de aynı trainer'i Erdoğanlardan aldığım schwalbe lastikle 4 aydır kullanıyorum. Çok az bir toz oluyor yerde, ama videodaki gibi hiç değil. Schwalbe'nin lastiklerine güvenmiyorum aslında, eğer bulabilseydim vittoria alacaktım.
Sanırım sizin lastikte imalat hatası var.

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Yy787878

Üye
Tepki
24
İsim
Yasin
Bisiklet
Diğer
Aynı lastiği ve trainer i kullanıyorum ilk sezon aldiğimda az bir toz oldu ancak bu sene daha pek bir toz sıkıntısı yaşamadım

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Aklıma gelen acaba trainer ile lastik arasında boşluk mu var? Ayar vidası ile daha fazla lastiğe dayayıp deneyin.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Ertan M. Aynısı benim de başıma geldi. Trainer silindiri aşırı ısınıyor ve lastiği tahrip ediyor, yanık plastik kokuyordu. En sonunda silindiri tutan beyaz plastik eriyerek aktı.
Decathlon' dan almıştım. Geri götürdüm iade aldılar.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@evrenozbilen hayır lastik arasında boşluk yok lastik sıkı şekilde trainera değiyor her kullanımdan önce ayarlıyorum.
@NKurtuldu sizinde dediğiniz gibi yanık plastik kokusu var ben silindire elimi değdirdiğimde lastiğin bu kadar sıcak bir yüzeyde dayanabileceği oldu.Şimdi ne yapabilirim bilmiyorum siz ürünü nasıl iade ettiniz hatalı çıktığını test edip para iadesi mi yaptılar yoksa yeni trainer mi verdiler.Gerci ürünün kutusu falan şuan çöpte nasıl göndereceğim bilmiyorum.

Birde trainer direncini arttırınca aşırı bir gürültü sesi geliyor.5. seviyeye kadar sıkıntı olmuyor ama ondan sonra yüksek hıza çıkınca trainerdan kaynaklı bir ses geliyor.Aynı aşağıdaki videodaki gibi.

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
sa arkadaşlar,

Ben de bu hafta sonu dechatlondan tacx blue motion trainer aldım.Acaba arka lastik bu trainerin silindirine ne kadar sıkı basması gerekiyor?Az değmesi yeterli mi yoksa sıkı sıkıya basacak mı? Bir de lastiğin sıkı ya da gevşek basması da ekstradan bir direnç seviyesi olarak mı ayarlanıyor?

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@soner canlı çok gevşek olmayacak çokta sıkı olmayacak zaten gevşek olursa lastik dönmez sıkı olursa da bu seferde direnç seviyesi artınca lastik dönmez sıkışır deneyerek bu ayarı yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: soner canlı
Tepki
19
İsim
Micke Tuncer
Bisiklet
Scott
Aceba çok sert’mi ayarlıyorsun ayarı? Yanı lastiğe fazlamı bastırıyorsun?