Trafikte Tartıştınız mı...?

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Arkadaşlar bu konu daha önce açıldımı bilmiyorum öncelikle bunu söyliyeyim dedim :)

Trafikte ne gibi tartışmalar yaşadınız merak ettim ne kadar ilginç ve boştan şeyler yüzünden :)

Mesela ben...

Geçenlerde bir arkadaşımla (erhanla) erdoğanlar bisikletten çıktık eve gidiyoruz kızılayda trafik vardı ve bizde sohbet ederek yavaşça ilerliyorduk. Arkamızdan gelen bir araç kornaya bastı yoldan çekil diye bende sinirlendim döndüm arkaya elimi salladım ne var diye :) neyse ışıklarda durduk arkamızda da araba durdu hala kornaya basıyor ve aragaz veriyor bizi korkutmak için bizde inadına yoldan çekilmedik ve zaten çekilecek yerde yok. Neyse söför ara gaz vere vere yanımıza yanaştı açtı camı bi bayan başladı bağırmaya çıksanıza yolumdan burası bisiklet yolumu ne hakkınız var benim yolumu kapatmaya diye, bende sinirlendşim başladım bağırmaya körmüsün önümüzde araba var nereye çekilicez hem biz çekilsek sen nereye gideceksin sanki diye :) kendini haklı göstermek için boş boş bağırıyor bütün insanlarda durmuş bizi izliyor :) neyse baya bi tartıştık (ışıkta 90 - 120 sn'ye arasında anca yanıyor) bayan şöföre bağırdığım sırada aklıma birden "ya mesut sen bağırıyorsun ama şimdi polis gelirse sen haksız duruma düşeceksin aracı yollayacak sen polise dert anlatacaksın yeter sus" dedim ve sustum ışık yandı bastı gaza ama nereye kadar önündeki arabanın arkasında yine durdu :) yanına geldik biz yine erhan baktı kadına ne oldu gazı kökledinde ne yapabildin yine durdun diyince kadın iice sinirlendi bastı yine gaza az daha eziyodu birini...

Tabi ben erhana polisle uğraşmamak için sustuğumu söyleyince o zaman sana bi lisans alalım istediğin kadar bağırırsın dedi. Düşündüm güzel bi fikir :D

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bende bundan 2 hafta önce evime dönerken bir ara sokakta eziliyordum. Tam 3 sokağın kesiştiği bir yerdeydim. Sokağın sonuna geldiğimde hızlı gelen bir araba nerdeyse bana çarpıyordu. Yolun en sağından gidiyor olmama rağmen zor attım kendimi arabanın önünden. Birde korna bastı utanmadan. Bende bağırdım buna "Önüne baksana, tarlada traktör mü sürüyorsun" diye. Bastı gitti sonra.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
ben trafikte epeydir hiç kızmıyorum hiçde bağırmıyorum .. hiç bir işe yaramıyor sadece problem yartıyor.üstelik öyle hikayeler biliyorumki şarasınız bunları duyunca vede yaşadıklarımı derleyip toplayınca yeni planlar ve taktikler geliştirdim tabii bunlar duruma ve kaşınızdaki sürücüye göre ince ayarlarla değişiyor ama altın kural asla bağırma
çok örnek var ama bir tane sini söyleyeyim . eğer suç bende ise araba kullanırken penceryi asla açmadan yeni ehliyeti yeni aldım dalgınım gibilerinden bir şeyler yapıyorum.
bisikletle hiç böyle suçlu olduğum tartışama ortamı olmadı ama biskletle bana yapılanı yapanın yüzüne söyleme imkanım hiç olmadı basıyor gidiyor ama bir yakalama imkanım olursa . tipine göre sizin yüzünden ölebilirm ve siz hapislerde sürünürsünüz demeyi planlıyorum . ama bunu söylerken yüz ifadenizden sanki size ne ikram edebilirim gibi birşey söyeldiğinizi zannetmeli..

yok sizi anlamayacak bir arkadaşsa bence foruma yazın bir an önce ailenizin yanında sıcak sütünüzü için derim

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Polemiği ve gerginlikleri sevmem. Fakat hata yapan biri varsa onun hakkında kendi kendime söylenirim. Anca el kol hareketleri yaparım.

Bisiklet yolu veya şeridi mi varda bisiklet yolundan gidelim. Bisiklet yolları nereden nereye kadar? Bisiklet sürücüsünün A noktasından B noktasına en kısa zamanda ulaştırmasını sağlıyorlar mı? Yerel yönetimler, T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü D-100 karayoluna, otoyollara bisiklet şeridi açsında o zaman tamam olur. Ben isterimki İstanbul' a bisikletle gidebileyim. Bisiklet yolu olmayınca (olanlarda bisiklet yolu sayılmaz) karayolundan gidiyorum. O zamanda sık sık karayolu taşıtlarıyla anlaşmazlık yaşama durumlarım oluyor. Yeter artık be.

Allah' tan sabırlı biriyim. İçime atıyorum. Cumartesi günkü olayda hışımla "ne var lan" modunda el kol sallamam sürücüyü yeterince şaşırtı zaten. Polemiğe ne gerek var. Bisikletliye kornayı haksız yere basan insancık bir sürücüyü en çok dumura uğratacak şey bisikletlinin tepki vermesidir zaten. Tepkiyi gören sürücü eğer zayıf psikolojili veya korkak ise bir daha bisikletli gördüğünde bilinç altına yerleşen o tepki nedeniyle bisikletliye daha saygılı davranır.

Selamlar..

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
yok valla ben ilk başta bişey yapmayacaktım el kol salladıktan sonra :D kadın yanımıza gelip pencereyi açıp kendi bağırmaya başladı bende karşılık verdim...