Trafikte bizi takmayanlara etkili sesli çözüm :)

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
oda olur gerçekden türkiye trafiğinde hersey olur

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
115dB'yi kafalarına kafalarına dayadık mı ne üzerine yürüyecek hal kalır adamda ne araba sürecek hal :D şaka bir yana bu 115 dB bisikletçiyi de etkiler.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
namluyu ne yöne çevirdiğinize bağlı :)
o bir yana da, hava bitince ne yapılabileceğine dair fikri olan var mı?

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Yanlış hatırlamıyorsam hava doldurmak için bir sibop olması lazım. Buna benzerini görmüştüm. Hava bitince lastiğe hava basar gibi onada hava basılıyor.

Sevgiler...

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
eee,sürücüleri normali kesmiyorsa biz de bunu kullanırız.Bu keser artık:)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@athletic

Şişenin kapağında sübap vardır(Konik kauçuğun altında 1 kapak daha olmalı) Bisiklet pompanla şişirirsin.. Bir ara Shimno havalı vites yapmıştı . Onda da şişeye pompayla hava basılıyordu..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Hatırladım Shimano Airlines evet, tabi görmeyeli çok olunca unutmuşum.
Bu fotoda da kauçuğun sabit olmayıp da altından uygun bir pompa deliği olacağı aklıma gelmemişti, teşekkürler Gürsel abi.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bir keresinde burda bisikletlinin birisi beni korkutmuştu benzer bişeyle.Bu uzun pompalardan(metal) birisinin ucuna kamyon kornası bağlamışlar burdaki gibi pompayıda bisikletin kadrosuna sabitlemiş giderken pompa ile bir kere hava bastığı zaman direk kamyon sesi gibi çıkıyodu öyle birşeyde olabilir...

daha küçük bir pompanın ucuna bağlayıp pompa ile hava basılabilir:D

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
slm,

trafikten rahatsızlığımı, bsiklet süreni araçların çok önemsemediği için sıkıntılar yaşadığımı yazmıştım. ama bu alet süper.

ama bir şoförün inip, o ses altındaki minik cihazdan mı çıkıyor demesi çok malum:):):) kimsenin bisikletten böyle bir ses duyacağını düşündüğünü sanmam:):):)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
valla ben daha etkili bir yöntem uyguluyorum
SPD ayakkabının KAL ını yere sürtünce deli ses çıkıyor yolda kimse kalmıyor :D

tabi gösterdiğiniz ürün de gerçekten güzell :)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
valla ben daha etkili bir yöntem uyguluyorum
SPD ayakkabının KAL ını yere sürtünce deli ses çıkıyor yolda kimse kalmıyor :D

tabi gösterdiğiniz ürün de gerçekten güzell :)

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Yurdum insanının bisikletine akü ile kamyon veya benzeri bir korna bagladıgını görmüştüm.Şunu rahatlıkla söyleyebilirimki arkasından bastıgınız taksi veya benzeri taşıt hiç düşünmeden yol veriyor :D

Ha bewnim teknigim ise özellikle hafif topraklı yollarda önümdeki yayaları kaçırmak için bir yandan pedala hafifiçe yüklenirken diger yandan gidonu biraz kendime çekip ön freni sıkmak.Ön teker yerle büyük bir temasa girmeden yere sürterek ses çıkartıyor.Bu sesi duyan vatandaş dengesiz bir bisikletlinin geldigini anlayarak kendini yolun kenarına atıyor :D

qafam

Üye
Tepki
1
@bisikletcanavari

sen yayadan öyle yol istiyorsan, motorlu taşıtların da senden aynı şekilde yol istemesi korkutması muhtemeldir, umarım kamyon kullanmıyosundur. :mad:

arkadaşlar bahsettiğimiz ses seviyesi çok yüksek kullanıcıya daha çok rahatsızlık verecektir emin olun!..

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
bende bir iki kere beni gördüğü halde üzerime arabasını süren arkadaşın yan tarafında demir pedallarla bıraktığım izleri kullanıyorum gayet etkili oluyor sanmıyorum ki birdaha yolda bir bisikletliyi sıkıştırdığını tabi pasta cila yaparken kulaklarımı çınlatmıştır ama neyse o kadar olur:)

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç