... Trafikte Bisiklete Saygı Kampanyası...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Kayıt
1 Ağustos 2006
Mesaj
555
Tepki
259
Şehir
Ankara Beştepe
Bildiğiniz gibi yakın zamanda T.C. trafik yasası sözde AB normlarına göre uyarlanarak değiştirildi ve geliştirildi. Fakat bugün bu yasanın taslağına bakıp geçmişle karşılaştırdığımızda genel olarak ceza artırımından fazla bir adım göremiyoruz. Hani hep diyoruz ya "Avrupa'da şöyleymiş biz de öyle yapalım" diye. Diyoruz demesine ama nedense bunu bir türlü yararlı faaliyetlerde kullanamıyoruz nedense... İşte bu trafik yasası da bunun açık bir örneğidir.

Halen trafikte seyrederken bize gereksiz klaksonlar çalınmakta, sözle tacizlerde bulunulmakta, özellikle ticari araçlar bir müşteri daha fazladan alabilmek uğruna bizleri hiçe sayarak yaşamımızı riske atmakta, kısacası trafikte saygı gösterilmemektedir. Peki ne yapmalıyız?

Bu hatayı yapan sürücüyü gidip trafik polisine söylemek en doğru ve mantıklı davranıştır elbette. Yalnız trafik polisi bu taşıtlara nasıl bir ceza yazabilir? Yasalar bizim hakkımızı koruyormu ki trafik polisi koruyabilsin?

İşte bu yüzden hakkımızı istemek adına, trafikte bizim de yerimiz olduğunu, bisikletin de bir taşıt olduğunu, bu yollarda güven ve huzurla gidebilmenin bizim de hakkımız olduğunu bildirmek adına bu kampanyayı başlattık.

Kampanya süresince gelecek imzalar toplanarak yeni bir plan oluşturulacaktır. Federasyon, Sivil toplum örgütleri, bisiklet toplulukları ile ortaklaşa hareket ederek elimizde olan bu delillerle hareket edecek ve sesimizi bunlarla duyuracağız. Bu nedenle sizlerin atacağı her imza bizim sesimizi duyurmamız için önemli birer kaynak teşkil etmektedir. O yüzden hepinizi bu faaliyeti duyurmaya davet ediyoruz. Haydi pedalcılar!! Hep birlikte sesimizi duyurmaya!!! BU KAMPANYA HEPİMİZDİR!!!


www.pedalsesi.com'dan alıntıdır..

...Sizde kampanyaya imza ataraka katılımda bulunun...
http://www.pedalsesi.com/bisikletesaygi/


Detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar...
http://www.pedalsesi.com/ps/viewforum.php?f=60
 
Scudo

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Kayıt
1 Ağustos 2006
Mesaj
555
Tepki
259
Şehir
Ankara Beştepe
Ewt arkadaşlar Trafikte Bisikletçilerinde olduğunu herkese duyuralım...
 
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Yukarı Alt