"Trafikte Bisiklete Saygı"İmza Kampanyası

Scudo

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@Selim Çam

İlgi ve alakan için teşekkürler...

Dağın eteklerinde yürümeden zirveye çıkamazsın.
Emeklemeden yürüyemezsin, yürümeden koşamazsın.

Ben çabalarımızın karşılığını alacağımıza inanıyorum. Belki şimdi olmaz da bir kaç sene sonra olur ama mutlaka olacaktır. Önemli olan dikkatleri bu tarafa çekmek.

Pozitif düşün, pozitif yaşa...
Haydi kal sağlıcakla...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@Tugberk Tezel

Çok doğru söylüyorsun Tuğberk.

Trafikte saygı görmek istiyorsak, biz de hem araçlara hem de yayalara saygılı olmalı, trafiğe çıkmış olmanın bilincini taşımalı ve şartlarını yerine getirmeliyiz. Aksi taktirde tek taraflı bir saygı söz konusu olamaz...

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
edebiyat örtmenimiz okul gastesi için yazı fln istedi yazımın bir bölümünde bu kampanyadan bahsetmemim ve adres vermemde bi sakınca varmı??

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@bbaaggeett

Elbetteki bir sakınca yok. Tüm okuldaki öğrencilerin bu haberi görmesi ve desteklemesi hatta arkadaşlarına söylemeleri için sana bu kutsal görevi veriyoruz.
Haydi bakalım genç, göster kendini... ;)

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
eet ben yavaştan başliyim..görev büyük ve zor..:)

bu arada kevseseri ilk sayfada maddeler halinde yazdığın yazıdan biraz kopya çekiyorum:) daha doğrusu kopya demiyelimde bütün bisikletcilerin ortak sorunlarını okul gastesinde dile getiriyorum diyelim anlayışş:bayrak:

ve (link) adresini kaynak olarak göstericem iişallak duyarlı arkadaşlarım vardır okulda..

• Beğen
Tepkiler: KevSerSeri

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@bbaaggeett

Hadi bakalım görelim seni... Bu arada hürriyet gazetesinde konuya baya yer verdiler. Gazetede de bazı sorunları dile getirdiler. Ordan da yararlanabilirsin. Sana haberin değişen linkini veriyorum. Umarım işine yarar...

(link)

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Selam Yol Dostları...

Arkadaşlar kampanyamız ile ilgili bir posta hazırlayıp, gazetelerde çıkan haberlerimizle birlikte Capital Radio'ya yolladım. Konuyu inceledikten sonra sağolsunlar haberlerde kampanyamızdan söz etmişler. Ben duyamadım ama duyan arkadaşlarımız var. Bu çok iyi. Capital Radio ulusal yayın yapan ve bir çok şehirde istasyonu olan kaliteli bir kanal. Dinleyicilerinin de duyarlı davranıcağına eminim...

Umarım büyük kitlelere ulaşırız bu sayede...

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Tebrikler kews...
Ama bu kampanya için bi tur falanda yapcak çok daha ii olur bence...
Ne dersin...?

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@trinitrotoluen

Ya elbette onlar olacak. Ama bu kampanya bittikten sonra. Çünkü eskort eşliğinde yasal bir tur ayarlamak çok da kolay değil koskoca merkez trafiğini kapatacaksak. O yüzden sabır sabır yaaa sabır... ;)

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
ii hadi sabredelim bakalım...
ama yapsak çokda güzel olur..
herkese bisikletlilerinde olduğunu göstermek lazım..

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
bu kampanya ne zaman son bulacak??

bitmesini istemiyorum yanlış anlaşılmasın:) :p

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@bbaaggeett

Bahara kadar imzalar toplanacak. Şu an 900 civarında yanılmıyorsam. Daha sonra imzaların çıktısı alınıp gerekli kurumlara bir etkinlik eşliğinde iletilecek...

• Beğen
Tepkiler: Bulunmaz

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Trafikte yolun solundan sağına atlayan arabalar can sıkıyor özellikle. Sinyal diye bir şey yok! 154'ü arasak aracın plakasını versek ve yaptığı kusurla yetkililere bildirsek herhangi bir neticeye ulaşılabilinir mi?

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@Selim Çam

Valla denemek lazım. Ben bir haftadır zabıtayı arayıp şikayetler yağdırıyoırum da bi zahmet kalkıp gelip de ceza yazamadılar. Bu ülkede hakkını aramak, birilerine haddini bildirmek çok zor.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Yeni konu açmaktansa konu hortlamayı her zaman tercih ederim çünkü geçmş te de böylemiş günümüz de de böyle diyebileceğimiz şeyler ile karşılaşmaya devam ediyoruz yaşananlara siyasi içeriklerden uzak durarak nasıl yorumlarsınız diye sözü sizlere bırakıyorum

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.899
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Videoyu izlerken dehsete dustum .AKP'limidir degil midir bilmem ama baskalarina hicbir kosulda saygisi olmayan mahluktan ne insan olur ne musluman. Neye inandigi benim icin onemli degildir kisinin, yeter ki empati kurabilsin, dinlemeye anlamaya ogrenmeye calissin. Kendisine uymuyorsa da duzeyli bir sekilde tartisip demokratik yoldan hakkini arasin veya gereginin yapilmasi icin yasal yollardan harekete gecsin. Ama adaletin ve hukukun gercekten duzgun isledigi bir ortam varsa olur bunlar da. Egitim olmadikca insana veya hayvana saygi yok ki bisiklete saygi olsun...

• Beğen
Tepkiler: sedat_slave

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Ehliyet sınavının ardından ehliyeti hemen vermek yerine, 1 ya da 2 sene zorunlu olarak bisiklet sürmeye mecbur kılacak ve bu süreç içerisindeki kontroller neticesinde ehliyet almaya hak kazanacak bir uygulama olması gerekiyor. Yoksa toplum olarak başka türlü bisiklete, bisikletliye ve daha da önemlisi trafikteki herkese saygı duymayı öğrenmeyeceğiz.

Böyle bir uygulama olması halinde;
- Zoraki bisiklet döneminde olan kişi, bizim neler çektiğimizi birebir yaşayacak. Ehliyetini alıp direksiyon başına geçtiğinde bile bizimle empati kurabilecek.
- Direksiyon başındaki motorlu araç sürücüsü, bisikletlinin kendini ihbar etmesinden çekineceği için hal ve hareketlerine özen gösterecek.

Haliyle motorlu araç sürücülerinin bisikletlilere karşı tavırları, anlamsız sürtüşmeleri zaman içerisinde azalarak yok olacak. Ama böylesi radikal bir değişikliği gerçekleştirecek otorite var mı? Varsa bile böyle bir şeye yeltenir mi? Asıl sorun bu işte.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Ya hu biz insan değilmiyiz ?

sen nasıl olurda sıkıştır dersin!

nasıl olurda ez dersin sen insan değilsin, olamazsın ya olamassın.

Yazık sen bu yaşına gelmissin ama saygı'yı öğrenememissin.

Bu video'da bu kelimeleri sarfedenler tam cahil. yazık....

yukarıdaki arkadaşım ehliyetle ilgili bir konu paylaşmış, sonuna kadar katılıyorum.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
o mavili apaçi yarın bir gün kendi arabasıyla dediklerini yapar olan bize olur