Trafikte Bisiklet Kullanırken Dikkat Edilecek En Önemli Hususlar

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Piskiletci tarafından paylaşıldı.

1. Piskiletci

Piskiletci Onursal Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Arkadaşlar trafikte yararını görebileciğiniz bilgileri ve sırasıyla yazdım.

1-Güneş ışınlarının dik olduğu saatte trafiğe çıkmaktan kaçının. Çünkü sıcakta beynimize giden kan trafiği ısındığından baş ağrısı ve göz refleksinin azalmasına neden olur.

2-Kırmızı ışıkta arabaların arasından geçmeyin. Çünkü sağdan ve soldan akan tarfiği, duran arabalar nedeniyle görmeniz zorlaşır.

3-Park etmiş arabaları dikkat edin. Çünkü arabadan dışarı çıkan birisi olabilir ve siz ona çarpabilirsiniz.

4-Trafikte yol alan bisikletçiyi sollarken arkanıza bakın. Çünkü bisikleti sollarken büyük ihtimalle araçların kullandığı şerite gireceksinizdir, eğer arkanıza bakmadan geçerseniz kazaya neden olabilirsiniz.

5-Gece sürüşlerinde mutlaka arçların sizi farketmesini sağlayacak önlemleri alın(fosfor, flaşör, yansıtıcı, ışık...)

6-Trafikteyken bütün bir yolu gözünüzün içine alın bu sayede bütün tehlikeleri görebilirsiniz.

7-Islak yollarda tekerinizi fazla şişirmeyin. Çünkü lastik fazla şiştiğinde yerle teması azalır, yol kaygan olduğu için durmanız neredeyse imkansızlaşır.

8-Park etmiş arabaların dikiz aynalarına dikkat edin.

9-Size kızan şöförlerle diyaloğa girmeyin ve plakasını mutlaka aklınızda tutun, bu sayede size karşı yanlış bir davranışında polise şikayet edebilirsiniz.

10-Asla ve asla akan trafikte herkangi bir hareket yapmayın(Elleri bırakmak gibi)

11-Trafiğin yoğun olduğu zamanlarda yük ve eşya taşımayın. Yüklerinizi mümkün olduğunca çantanızda taşımaya gayret gösterin.

12-Mutlaka karayolunun en sağ şeritini kullanın.

13-Eğer grup halindeyseniz tek sıra halinde seyir edin.

2. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ıslak zeminde lastikleri üreticinin asfalt için vermiş olduğu değerde kullanın altına inmeyin o zaman daha kötü olabiliyor sadece yerde kar varsa bir miktar indirebilirsiniz ama çok değil :in:
    hatırlatma için teşekkürler

Piskiletci bunu beğendi.
    Piskiletci

Piskiletci Onursal Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    tabikide fazla miktarda altına inmek zararlı sadece taş gibi sertlikte olmaması gerek.

mhmmd123 ve berzah57 bunu beğendi.
  4. serceft

serceft Yeni Üye

Başıma gelen en çok kaza: İnsanların arabasının kapısını açıp kapıya çarpmamı sağlamalarıdır:)
    Bazen neyse ki hızlıyım hemen gidonu çeviriyorum:)

mhmmd123 bunu beğendi.
  5. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok hızlı gitmemekte önemli husus..

mhmmd123 bunu beğendi.
  6. Decoy

Decoy Üye

Seviye:
    bunu bilerek yapıyorlar birgün inip bisikletten bağıracam

mhmmd123 bunu beğendi.
  7. mhmmd123

mhmmd123 Üye

Seviye:
    Ben Bisikletimi yeni aldığım için hiç trfiğe çıkmadım ama servise götürürken çıkacağım.Belki de ara sokaklardan dolaşırım.:)

İlginizi Çekebilir

kayseri.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
8.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
Bike.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...