Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Bisikletli Dostlarımız

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında YüzSürKoş tarafından paylaşıldı.

 1. YüzSürKoş

  YüzSürKoş Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.274
  Beğeniler:
  2.927
  Seviye:
  Tüm bisikletli arkadaşlar lütfen bu gruba üye olsun ve arkadaşlarını da davet etsin. Şimdi sosyal sorumluluk zamanı. Bisikletli ölümerine dur demeyeceğiz artık Türkiye'yi ayağa kaldırma zamanı!... https://www.facebook.com/groups/588666384585563/ BÜLENT YILKUT GÖZEN.....12.mayıs 2007 de İzmit'te akşam üzeri bisikleti ile izmit kenar sokaklarında gezerken,bir trafik canavarı tarafından araç ile çarpılarak öldürüldü.....Araç sürücüsü kaçmadı...suçlu bulunmasına rağmen mahkeme onu iyi halden 2.5 ay hapse mahkum edip o da para cezası.......bu mudur bu kadar değerli bir insanı öldürmenin bedeli? Yıllarca eğitim gör ...bir fabrikanın makina mühendisi ol,bir yıllık evli ol.......her kes tarafından sevil sayıl......sonra gelsin bir acemi trafik canavarı seni öldürsün.....doğru dürüst de ceza almasın...olur şey değil....İzmirli olan Bülent arkadaşımızı 43 yaşında çok sevdiği Yeni Foça'da çok düşkün olduğu denizi gören bir yerde son yolculuğuna uğurladık.....rahat uyu dostum...[​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG] Murat DEMİRTAŞ
  Yaşı 31
  Kaza geçirdiği gün 10.05.2013
  Vefat ettiği gün 22.05.2013
  Samsun'un Salıpazarı ilçesinde tarım ile uğraşmaktaydı. 2haftada bir merkez ilçeye gelip biz arkadaşlarını ziyaret eder, cuma günü gelir pazar günü geri dönerdi. Kendinden küçüklere abi dedirtmezdi. Herkes onu Fırıncı Murat olarak tanır, severdi.çok sayıda yarışa katılmıştır. Küçük yaşta kaza geçirmiş tek bacağının diğerinden ince formda olmasına rağmen samsunda ona rampalarda tutunabilen yoktu. 10 mayıs cuma günü yine bizim yanımıza gelmek üzere çantasına bize yedirmek için topladığı erikleri koyup yola düşmüş. Saat 10 sularında ilçenin çıkışında fındık fabrikası önünden emniyet şeridinden giderken bomboş yolda emniyet şeridini kullanan Samsun Diş Hastanesi yöneticisi Murat BAYRAK isimli şahıs yaklaşık 120 km hızla arkadan çarpmıştır. Fındık fabrikasının kamera kayıtları çarpma anını göstermiyor. Fakat çarptıktan sonra arabanın ani fren yapmadığı yani büyük ihtimalle farketmediği anlaşılıyor. Aracın çarpmasıyla Murat Demirtaş ön cama kafasını vuruyor ve 10 metre kadar taklalar attıktan sonra yüz üstü yere düşüyor.
  Burada suçlu olarak bisikletli Murat Demirtaş suçlu gösteriliyor. Çünkü olay yerinde tutulan kaza raporunda sadece çarpan Murat Bayrak ın ifadesi bulunmaktadır. Ve kanunlara göre olay yerinde tutuklama olmazsa; mahkeme sonucuna kadar tutuklanamıyormuş. Mahkemesi halen devam etmekte ancak sonuca varılamıyor. Çarpan doktor mahkemeye katılmama hakkını kullanıyor yani kaçıyor. Kaza videosu https://www.youtube.com/watch?v=or3eUq7yDi4&feature=youtube_gdata_player [​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG][​IMG][/URL][/IMG] Tolga Beyenir
  19 yaşında,
  11.08.2013 tarihinde vefat etti. (Kaza değil cinayet!)
  İnegöl-Ankara karayolunun 7’nci kilometresinde Emniyet şeridinde gerçekleşen kazada Ankara Ünviversitesi Coğrafya Bölümü öğrencisi hayatını kaybetti.
  Işıklandırmaları var ve emniyet şeridinden gidiyorlar.
  Sürücü hem alkollü hem de ehliyeti yok! Detaylar: http://www.eskisehirbisiklet.com/?sec=2&newscatid=16&newsid=275
  http://www.hurriyet.com.tr/ankara/24498648.asp [​IMG][/URL][/IMG] Çağatay Avşar
  40 yaşında
  17.06.2010 yılında antrenman yaparken hayatını kaybetti.
  ANKARA/ Gölbaşı Çevreyolu, Çetin İşletmeleri önü, Sincan yönü
  Araç sürücüsü çarpıp kaçtı ve halen bulunamadı. (Kaza değil cinayet)
  Çağatay; kurallara uyan bilgili ve tecrübeli profesyonel bir bisiklet sorcusuydu.
  Detaylar: Bisikletiyle antrenman yaparken trafik kazasında hayatını kaybeden şampiyon bisikletçi Çağatay Avşar'ı unutmayacağız.
  Çağatay Avşar'a çarpan araç olay yerinden kaçtı, şoförün delilleri ortadan kaldırmaya çalıştığı da tespit edildi. 40 yaşında hayata gözlerini yuman Çağatay Avşar'ın cenazesinin öncesinde bisikletçilerin protestosu vardı. Çağatay Avşar'ın birçok başarıya imza atan lisanslı bir sporcuydu, yaşanan kazada bazı soru işaretleri vari ve bunların aydınlatılmasını istiyoruz. yaşanan ölümlü kazanın kısa bir süre sonra Ankara'da yapılacak olan Avrupa Bisiklet Yol Şampiyonası öncesi utanca neden olduğunu da ifade etti.
  Çağatay Avşar'ın bisikletçi arkadaşlarınında bildiği gibi , şampiyon bisikletçi her zaman tedbirli bir şekilde sporunu yapardı. Bisiklet camiası, herkes tarafından çok sevilen Çağatay Avşar'ın ölümünden büyük üzüntü duyuyor, bisiklet sporuyla uğraşanlar için daha sağlıklı ortamların oluşturulmasını talep ediyor.
  mekanın cennet olsun Çağatay Avşar [​IMG][/URL][/IMG] Mustafa Onur Karaca
  21 yaşında,
  19.08.2011 tarihinde vefat etti.
  ANKARA/ Dikmen Kavşağı
  Işık ihlali yapan sürücü yüzünden hayatını kaybetti. (Kaza değil cinayet)
  Detaylar: http://www.hurriyet.com.tr/ankara/18544869_p.asp
  Annesi başka Onurlar ölmesin dedi ama biz yine birçok arkadaşımızı kaybettik.
  Başka Onur’lar ölmesin
  OLAYIN ardından gözaltına alınan araç sürücüsü, Mustafa Onur’un hastanede gözaltında tutulduğu saatlerde hayatta olması nedeniyle serbest bırakıldı. Acılı Karacan ailesi ise araç sürücüsünün serbest kalmasını eleştirerek şikayet etmelerinin ardından suç duyurusunda bulundu. Genç yaştaki ikizlerinden birini toprağa veren acılı anne Nural Karaca ise, “Tüm Avrupa ülkelerinde bisikletlilerin can güvenliğiği sağlayacak önlemler alınırken Türkiye’nin Başkenti’nde ölümler oluyor, canlar yanıyor. Eğer bir önlem almayacaklarsa bisiklete kent içinde binmeyi yasaklasınlar. Benim canım yandı artık başkasının canı yanmasın, başka Onurlar ölmesin” diye tepkisini dile getirdi. [​IMG][/URL][/IMG] Meril Çiğdem Durmuş
  22 yaşında,
  08.07.2013 tarihinde vefat etti.
  ANKARA/ Angora Evleri trafik lambaları (Kaza değil cinayet!)
  Kırmızı ışıkta 80km/h hızla geçen sürücünün hatası, kırmızı ışıkta karşıdan karşıya bisikleti ile geçmeye çalışan ODTÜ İnşaat mühendisliği öğrencisinin hayatına mal oldu. Evladının acısına dayanamayan annesi birkaç ay sonra üzüntüden öldü.
  Sürücünün 8de 8 kusurlu olduğu ipsatlandığı için emsalsiz bir ceza alarak tarihe geçti. 9 yıl hapis. Ama o yıkılan yuvayı geri getirir mi? Tabi ki hayır!
  Detaylar: http://www.radikal.com.tr/turkiye/odtu_meril_icin_agladi_bisiklet_icin_eylem_yapti-1143873 id=553410527302_10152566845787899_8447607496869154287_n.jpg][​IMG][/URL][/IMG] Hasan Berk Baysal,
  39 yaşında,
  06.07.2014 tarihinde vefat etti. (Kaza değil cinayet!)
  Konya Yolu Gölbaş mevkiinde Kepekli yokuşunda gece 1.30-2.00 civarında gerçekleşti kaza.
  Berk, bir çocuk babası, tam bir bisiklet tutkunu ve emekçisiydi. Yıllarını bu işe adamış hatta eşi ile de bisiklet vasıtası ile tanışmıştı.
  Çarpan kişi anında kaçtığı için ve delliller incelendiği için henüz net bir bilgimiz yok.
  Bize düşen görev Gölbaşı çıkışındaki kameraların net bir şekilde incelenmesini sağlayarak, katilin bir an önce bulunmasını sağlamak. Çevresi geniş, emniyette tanıdığı olan tüm güçlü insanlardan destek bekliyoruz!
  Detaylar: http://www.golbasisonnokta.com/golbasi/kaza-degil-cinayet-h1130.html [​IMG][/URL][/IMG] bir de gruplardan tanımadığımız, bisikleti hayatının bir parçası yapmış kurbanlar var.
  "Kazada bisiklet sürücüsü 55 yaşındaki Hüseyin Ay olay yerinde öldü"
  http://www.istikbalgazetesi.com/detay.asp?sec=1&newscatid=7&newsid=102245 [​IMG][/URL][/IMG] Bu grubu ; bisiklet üzerindeyken trafikte hayatını kaybeden arkadaşlarımız için oluşturduk. Sizlerden ricamız şahit olduğunuz, şehrinizde mahallenizde bisiklet kullanan, bisiklete gönül vermiş hayatını kaybetmiş arkadaşlarımızın;
  İsim Soyisim
  Vefat Yaşı
  Kazanın olduğu şehir
  Kaza tarihi / detayları
  Bisikletli mi yoksa araç sürücüsünün mü suçlu olduğu
  Çarpan sürücünün yakalanp yakalanmadığı ve
  Ne kadar ceza aldığı ile ilgili detayları merhum/merhume arkadaşlarımızın birer fotoğrafları ile birlikte yayınlamanız.
  Çok yakında bu dökümanlar ile birlikte farklı bir yol izleyeceğiz. Yoksa bisikletli ölümlerine dur demekle yetmeyecek, haklarımızı kazanmamız gerekiyor!
  Lütfen ama lütfen üye olduğunuz her grupta ve duvarınızda paylaşarak daha çok insana ulaşmasını ve gruba daha çok kişinin gelmesini sağlayınız. Bu sayede vefat durumlarında yapmamız gereken organizasyonları ve bizlere düşen görevleri de rahatlıkla paylaşmış olacağız.
  Yarın sıra bizde, ailemizden veya dostlarımızdan birinde olacak yine!
  Herkese hassasiyeti için şimdiden teşekkür ederiz. [​IMG][/URL][/IMG] Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Bisikletli Dostlarımızdan alıntıdır Tüm bisikletli arkadaşlar lütfen bu gruba üye olsun ve arkadaşlarını da davet etsin. Şimdi sosyal sorumluluk zamanı. Bisikletli ölümerine dur demeyeceğiz artık Türkiye'yi ayağa kaldırma zamanı!... https://www.facebook.com/groups/588666384585563/
   
 2. #2
  YüzSürKoş

  YüzSürKoş Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.274
  Beğeniler:
  2.927
  Seviye:
  Bugün 9 Temmuz 2014.
  Geçen sene tam bugün bisikletiyle yaya geçidinden karşıdan karşıya geçen ODTÜ öğrencisi 22 yaşındaki MERİL ÇİĞDEM DURMUŞ, araçlara kırmızı yandığı halde yoluna son sürat devam eden bir trafik teröristi tarafından öldürüldü. Bu olaydan henüz bir kaç gün sonra İnegöl'de 19 yaşındaki TOLGA BEYENİR, Maltepe Dragos sahilinde de 42 yaşındaki ZİHNİ ŞAHİN yine kural tanımaz trafik teröristleri tarafından katledildi.
  Henüz 2 gün önce Ankara'da 39 yaşındaki HASAN BERK BAYSAL bomboş 4 seritli yolun en sağından gitmesine rağmen bir trafik teröristi ona çarptı, öldürdü ve kaçtı. Katil hala aranıyor.
  Bisikletli arkadaşlarımız MURAT DEMİRTAŞ'ı, CUMALİ GÜÇLÜ'yü, MUSTAFA ONUR KARACA'yı, ÇAĞATAY AVŞAR'ı aynı şekilde kaybettik. İsimlerini bilmediğimiz, medyada haber bile olamayan Türkiye'nin dört bir yanındaki yüzlerce bisikletliyi her sene trafik terörüne kurban veriyoruz.
  Bu ülkede ehliyet alma yöntemi ve eğitim sistemi değişmediği sürece bilinçsiz araç sürücüleri ve yeterli denetimleri ve cezaları uygulamayan ilgili tüm birimler ve kurumlar yüzünden trafik terörü maalesef devam edecek. Biz bisikletlileri tüm Türkiye'nin duyabilmesi için sesimizi her geçen gün daha da gür çıkartmak zorundayız. Eğer bu ülkede "hak" denilen şey verilen değil alınan bir olguysa, haklarımızı almak ve savunmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz.
  Geçen sene duyarlı bisikletliler ve bisiklet gruplarının eşsiz desteği ile hep birlikte gerçekleştirdiğimiz ve 1000'den fazla bisikletlinin katıldığı ülkenin ilk bisikletli protestosu "BİSİKLETLİ ÖLÜMLERİ DURSUN!" eylemini 31 AĞUSTOS 2014 PAZAR günü daha da büyük bir katılımla ve daha da etkili bir yöntemle hep birlikte tekrar gerçekleştireceğiz. Detayları yakında açıklayacağız.
  Bugüne kadar bisiklet üzerinde hayatını kaybeden tüm dostlarımıza ve trafik teröristleri yüzünden can veren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.[​IMG][/url][/IMG]

  haydı ımzalayalım https://www.change.org/tr/kampanyal...mesi-için-bisiklet-farkindaliği-oluşturulmali
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Temmuz 2014
 3. Tahir Keskin

  Tahir Keskin Onursal Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  22 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  3.320
  Beğeniler:
  4.218
  Şehir:
  Kocaeli, Gölcük
  Adı:
  Tahir Keskin
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Imzami attim.
   
 4. Burhan Özdemir

  Burhan Özdemir Yeni Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2014
  Mesajlar:
  45
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  bugün bende ölcektim galiba araba yanımdan sıfır geçti aynasına çarptım Allah yüzüme baktı düşmeden atlattım elim ayağım titriyo hala
   
 5. Tahir Keskin

  Tahir Keskin Onursal Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  22 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  3.320
  Beğeniler:
  4.218
  Şehir:
  Kocaeli, Gölcük
  Adı:
  Tahir Keskin
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Allah korusun.
   
 6. Murat Çağlayan 2

  Murat Çağlayan 2 Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  118
  Beğeniler:
  34
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  İmzamızı attık Allah bir daha böyle kazalar yaşatmasın kimseye. Bugün trafik kazası tehlikesi yaşayan Sedona arkadaşa da geçmiş olsun ;)
   
 7. Umut SÜRÜCÜ

  Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2013
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  168
  Şehir:
  Bandırma
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  çoğu gece, çoğu ışıklarda, kavşaklarda ya da çok geniş emniyet şeridi olan yollarda gibi geliyor bana.

  arkadaşlar mümkün olduğunca geceleri yol almayalım. eğer mecbursak ara yolları kullanalım. ışıklarda 5 kez bakıp öyle geçelim. çok geniş sürat yapmaya müsait yollarda kullanmayalım. ara yolları tercih edelim köy köy gezelim. alkolün zirve yaptığı saatlerde yollarda olmayalım.

  aklınıza gelecek sizi tedirgin eden olayların meydana gelmesi çok olasıdır. eğer öyle bir ihtimal sizi rahatsız ediyorsa bir tedirginlik varsa muhtemeldir. bir düşünün bomboş bir köy yolunda gün ortasında 3 bisikletli seyir halinde olduğunuzu en son araç yarım saat önce geçmiş yanınızdan. huzurlu sürüş hissini böyle bir ortamda tatmıştır bir çoğumuz. fakat cayır cayır işlek bir yolda emniyet şeridine sıkışmışken ilerliyorsak hep bir tedirginlik bir sıkkınlık oluyor insanın içinde.

  şimdi bana "ne yani istediğim saatte istediğim yolda istediğim yere gidemeyecek miyim yani?" şeklinde çıkışacak arkadaşlar olacaktır. tabi ki istediğin yolda istediğin saatte istediğin yere kurallar çerçevesinde gidebilirsin. ama riski arttırmak ya da azaltmak yine bizim elimizde birazda. risk azken başımıza gelmez diye bir şey de söylemiyorum. risk her zaman vardır. ama dozuna biraz da olsa müdahale edebiliriz. elimizden geleni yapalım. elimizden gelmeyene de yapılacak bir şeyler yine arayalım..

  vefat eden bütün arkadaşlarımıza çok ama çok üzülüyorum... Allah rahmet eylesin. :(

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Murphy_Kanunları
   
 8. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  896
  İnsan hayatının hiç yere yok olmasından dolayı insanları sorumlu tutuyorum. İlk önce biz ne kadar eğitimliyiz diye soruyorum kendime. Ama bu işlerin çözümü, önlem almaktan değil eğitimden geçiyor maalesef. Bir toplum ilk önce bir birine saygı duymayı öğrenecek sonra ince ayrıntılar hakkında konuşulabilir. Lakin bizim toplumumuz bir birine saygılı bir toplum değil. Gün geçtikçe tahammül sınırlarımız azalıyor. Kimse bana biz süper bir toplumuz demesin lütfen. Çünkü gidin bir Hollanda'ya görün. Evet biz eğitimsiziz ve gittikçe eğitimsizleştirilmeye devam ediyoruz. Baskıcı eğitimler insanların kişilik ve yeteneklerine odaklı olmayan eğitimler bizim tatminsizlik duygularımızı körüklemekte her geçen gün. Umarım bu ölümler azalsın fakat eylemin yönünü ölümlere dur derken eğitime yönlendirilmesi taraftarıyım. Herkes küçük yaştan itibaren bir birine saygılı bir şekilde eğitilsin, iyi öğrenim görsün, yetenek ve kişiliklerine göre doygun bir eğitim alsın isterim. Hiç bir şeye dur diyemiyoruz maalesef. Eğitim sistemine dur diyelim gerisi gelecektir kanaatindeyim.

  Geride kalanların üzüntüleri içimde, dostluk arkadaşlık kardeşlik sağolsun.
   
  MertAG bunu beğendi.
 9. Hamit E.

  Hamit E. Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Eylül 2013
  Mesajlar:
  968
  Beğeniler:
  436
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  insanımızdaki saçma yarış isteği ve gövde gösteri arzusu çok değişik boyutta.
  normalde manda pisliği gibi yolun ortasına yayılan, şerit ayrım çizgisinin üstünden giden araçlar, emniyet şeridinde bisiklet gördümü en sağ çizgiye milimine kadar yanaşıyorlar. bisiklet yanında aragaz çekmeler falan. psikolojik ve sosyolojik olarak incelenmeli bence. çok değişik ve eğlenceli sonuçlar çıkacağına eminim.

  böyle şeyler gördükçe sürmeye çekiniyorum açıkçası

  konu dışı olacak ancak, başka bir forumda "subaru vivio" araç alan bir arkadaş vardı. millet bagajda subaru yazısını görünce tribe giriyor benle yarışmaya çalışıyor diyordu.
  bu arada araç 640cc ve subarunun en küçük arabası.
   
 10. volkan Öz

  volkan Öz Forever Young

  Yaş:
  42
  Kayıt:
  28 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  535
  Beğeniler:
  830
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Bisiklet hayat verendir..hayat alan değil...
   
  MertAG bunu beğendi.
 11. murat serbet

  murat serbet Kıdemli Üye

  Yaş:
  38
  Kayıt:
  5 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  396
  Beğeniler:
  1.331
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  imzaladım ben de.
  Ben işe gidip gelmeye ilk başladığımda araçlarla daha çok problem yaşıyordum. Şimdi kimse korna bile çalmıyor. Bunda benim yola alışmamın da payı var ancak büyük bir kısmı her gün aynı yolu paylaştığımız insanların beni fark edip saygı göstermeleri. Alışmaları diye düşünüyorum. Bir kısır döngü var. Trafik güvensiz ve güvensiz olduğu için bisikletliler trafiğe katılamıyor. Bisikletliler daha az trafikte olduğu için de araçlar onlara alışıp trafiğin bir parçası olarak görmüyor. Önünden çekilmesi gereken hatta yola çıkmaması gereken bir yabancı maddeymiş gibi görüyor. Daha çok bisikletli trafikte olsa eminim bu değişecektir. Bu kısır döngüyü kırmamız gerek. Bunun için de devletin bisikleti desteklemesi. Bisikletlilerin haklarını koruması. Trafikte fark edilmesini sağlaması gerekiyor. Belki ehliyet verirken bile bununla ilgili ders verilmesi gerekir. Yayalar ve motosikletliler de tehlike altındalar. Ben böyle düşünüyorum.
   
 12. Umut SÜRÜCÜ

  Umut SÜRÜCÜ Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2013
  Mesajlar:
  167
  Beğeniler:
  168
  Şehir:
  Bandırma
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  birçok motosikletli/mobiletli kendisini taşıt yerine koyup da şeridinden bile gitmiyor. emniyet şeridinden gidiyorlar. birde böyleleri var.
   
 13. Max Torque

  Max Torque Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  877
  Beğeniler:
  873
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Hüseyin Gündoğdu
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
 14. S. Orçun

  S. Orçun Yeni Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  47
  Beğeniler:
  8
  Şehir:
  izmir
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  öncelikle hayatını kaybeden dostlarımızın başı sağolsun, allah yakınlarına sabır versin. Şöyle bir önerim var;

  Kazaların oldukları il, ilçe, yollar, şerit sayısı; hangi saat aralıklarında olduğu; neden gerçekleştiği:ışık ihlali, alkol,vsvs.; bunun gibi verileri toplayarak güzel bir analiz edilip, en fazla kaza riski olan yerleri çıkartabiliriz. Böylece bu tarz yerlerde daha dikkatli bisikletlerimizi sürerek bir nevi kendimizce önlem alabiliriz. Böyle bir veri analizine başlamak için hangi datalar toplanmalı, nasıl başlamalı, bu işleri bilen bir arkadaşımızın yardımı ile hep birlikte bunu yapabileceğimizi düşünüyorum. Eğer benim bilgim ve becerim buna yetse, bu işe girişeceğim fakat yeterli bilgim ve becerim yok bu konu ile ilgili.

  Kiminiz diyecek ki bisiklet biniyorsak özgürlüğümüz yok mu. Tabiki herkesin özgürlüğü var ve herkes kurallar dahilince özgürce bisiklet binebilmeli fakat konjonktür o kadarına müsade etmiyor. Bir taraftan çeşitli kampanyalarımıza devam ederken, diğer taraftan da bu tarz önlemler alabiliriz.

  *ekleme; sadece kaybettiğimiz arkadaşlar değil, yara ile atlatılan kazalar da buna dahil edilebilir. kim nasıl kaza yaptıysa istenilen veriler dahilinde kazasını yazar. böylece verileri analiz ederek daha dikkatli olabiliriz diye düşünüyorum.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Temmuz 2014
 15. Bahadır Aktaş

  Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2013
  Mesajlar:
  382
  Beğeniler:
  212
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Tamamen katılıyorum suçlu ölen arkadaşlarımız demek değil tabii ki bu ama sürücüler bizlere dikkat etmediği için biz kendimize dikkat etmek zorundayız. Bakarsanız en güzel örnek Gürkan Genç şu ana kadar olan bütün yazılarını okudum ve öğrendiğim en önemli şey mümkün olduğunca ana yollardan uzak durmak ve gece yol almamak.

  Ölen arkdaşlarımıza Allah gani gani rahmet eylesin inşallah.
   
 16. #16
  YüzSürKoş

  YüzSürKoş Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.274
  Beğeniler:
  2.927
  Seviye:
  Şükürler olsun ki Hasan Berk Baysal arkadaşımızın katili yakalanmış. Şu an sorgudaymış. Şükürler olsun Yarabbim. Berk'i anacağımız şu günde bize ilaç gibi geldi haber.
  Arkadaşlarımız bir hiç uğruna hayatlarını kaybetmiş olmasın! Bisikletllilerin haklarını kazanmak için tüm Türkiye çapında büyük bir mücadele başlatmak gerekiyor. Trafikte biz de varız, bizi de fark edin, bize saygı gösterin dememiz gerekiyor yeniden ama daha gür bir şekilde. El ele verip bu mücadelede birbirimize destek olalım. Unutmayalım ki sıradaki sen olabilirsin![​IMG][/url][/IMG]
   
 17. #17
  YüzSürKoş

  YüzSürKoş Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.274
  Beğeniler:
  2.927
  Seviye:
 18. semih_07

  semih_07 Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Haziran 2012
  Mesajlar:
  166
  Beğeniler:
  62
  Şehir:
  Didim
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  bu kadar kötü haber okuyacağım aklıma gelmezdi forumun bisiklet kazaları bölümünde!! bende 3 4 kere ciddi olmasada kaza tehlikesi atlattım ve artist gibi hiçbir zaman kask vs gibi koruma önlemi almıyorum ama bu haberleri okuduktan sonra ciddi ciddi düşünmeye başladım.
   
 19. #19
  YüzSürKoş

  YüzSürKoş Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  2.274
  Beğeniler:
  2.927
  Seviye:
  Kaskınız kaskonuzdur
   
 20. alperK

  alperK Onursal Üye

  Kayıt:
  6 Eylül 2013
  Mesajlar:
  1.894
  Beğeniler:
  339
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  geçtiğimiz şubatta o listeye bende dahil oluyordum nerdeyse
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-18_9-53-55.png
Soru basit aslında: Arkadaşlarınızla yaptığınız bir performans turunda veya bir yol yarışında kaç kez rekabete girdiniz ve bu rekabetin sizi ne kadar yorduğunu görme şansınız var mı? Not: Bu...
upload_2017-1-21_18-26-14.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
IMG-20151016-WA0000.jpg
2-3 Yıldır bisikletle uğraşıyorum, son bir yılda ise spor esnasında nabız değerlerimide kontrol ederek yüksek performans üzerine yapıyorum, dinlenik nabzım bu yıl geriye dönük bakıldığında...