Trafİk Canavari Yİne Bİzİ Buldu !

HAKAN ATMACA

Forum Bağımlısı
Tepki
246
25-09-2010 Tarihinde saat 17:00 /17:30 civarında Derneğimiz kurucu üyelerinden Hakan Eryiğit arkadaşımız bisikleti ile Adalet parkı önünde (anayol) sürüşünü yaparken opet yanında tali yoldan bisikletli arkadaşımızı görmesine rağmen küçümseyerek ve umursamadan çıkan bayan sürücülü taşıt... arkadaşımıza çarpmıştır..
Kazayı alnında ve burnundaki birkaç dikiş ile atlatan arkadaşımızın sağlık durumu iyidir.
Ancak bu kaza sonunda sakatlık hatta ölüm dahi olabilirdi.(Allah korusun)
Arkadaşımız herzamanki gibi iyi niyetli olmasından dolayı davacı olmamıştır.
Ama bu tür bilinçsiz, dikkatsiz ve bizleri(bisikletlileri) tarfikde kabul etmeyen cahillere kendimizi kanıtlayıp trafikde var olduğumuzu, bu yollarda onlar kadar hakkımız olduğunu mutlaka kabul ettireceğiz.
Bu ve bunun gibi sürücüleri buradan kınıyoruz.
Arkadaşımıza buradan tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum..

DENİZLİ BİSİKLETLİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU adına BAŞKAN HAKAN ATMACA

Scudo

Gülgün

Daimi Üye
Tepki
202
Hakan Eryiğit'e çok çok geçmiş olsun diyorum. Ve dediğiniz gibi trafikte bizlerinde olduğunu , bunu anlamalarını sağlayacak her eylemi yapmak gerektiğine inanıyorum.

burhan ceylan

Daimi Üye
Tepki
191
arkadaşımıza çok çok geçmiş olsun..ne kadar dikkat edersek edelim malesef cahil sürücüler ve bunlar gibileri trafikte çok var..:boese157:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Eryiğit

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Arkadaşımıza geçmiş olsun. Buradan tepki göstermek emin olun hiçbir şeye yaramaz. Biz çalarız biz oynarız. O bayanın forumdan haberi bile olduğunu sanmam. Ayrıca olsa ne olacak sonuç ortada. Keşke kadından davacı olsaymış. Keşke arkadaşımızın insanlığını anlayacak biri olsa da aynı ihmali tekrarlamasa...

ufuk şen

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Zaten birgün bu bisikleti alacam , bayan şöförün arabasının üstüne fırlatacam birgün cinlendirecekler adamı, arkadan basıyor kornaya daat daat neye basıyor anlamadım yolda boş, sabah sabah günaha girdim birsürü.

Furkan köleoğlu

Aktif Üye
Tepki
38
@ufuk şen

aynen bende çok yaşıyorum o olayı, yol boş geçipcitceğine zart zurt korna basıp basıp kılçıklık yapıyolar:D :D

HAKAN ATMACA

Forum Bağımlısı
Tepki
246
Yine üzücü bir haber Denizli den :(

akşam saatlerinde okuldan evine bisikleti ile gitmeye çalışan bir öğrenci, yine dikkatsiz ve umursamaz bir sürücü tarafından çarpıldı. Acilen ambulans ile hastaneye götürülen öğrencimize geçmiş olsun diyorum..

Tepki
24
büyük geçmiş olsun. birgün herkes bisikletlilerinde bu yollarda en az onlar kadar hakları olduğunu kabul edecekler.

• Beğen
Tepkiler: HAKAN ATMACA

HAKAN ATMACA

Forum Bağımlısı
Tepki
246
@koray bulut

Bizler yani bisikletliler çoğaldıkça bizi çekemez oldular herhalde..
İşin şakası bir yana bu sıkıntılara devletin, yerel yönetimlerin çare bulması gerekiyor..Bizler genelde kulüp, dernek,grup, topluluk gibi oluşumlarla bir araya gelerek güçlenmeye ve sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.
Ama yollar araçlara yetmiyor. Bizlerde bu yollardan payımıza düşeni alalım, yerimizi alalım dedikçede bizleri küçük görüp dikkate almıyor araçlar. Devlet ve yerel yönetimin başında olanlarında bu konuda biraz daha hasas olması lazım.

Tepki
25
geçmiş olsun.bizler davacı olmadıkca trafikteki yerimiz umursanmamaya devam edicektir. davacı olursunuz bu haberlere çıkar gazeteye çıkar kulaktan kulağa duyulur ve insanlar ciddiye almaya başlar...

• Beğen

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
@ufuk şen

Aslında trafikteki hanzoluğun cinsiyeti yok. Ama ne yazık ki bende bayan sürücülerden yana dertliyim. Boş yolda bile arkama takılıp korna çalıyorlar. Sonradan görme mi desek yoksa trafikte ezilmemek için erkek gibi mi davranmaya çalışıyolar desek bilemedim.

Ayrıca kaza geçiren kardeşimize büyük geçmiş olsun. Allah korumuş. Bu tarz haberlerin forumumuzda hiç duyulmadığı trafikte saygının olduğu günlere ulaşmak dileğiyle...

lamba

Aktif Üye
Tepki
81
@HAKAN ATMACA

Aslında sürekli grup halinde çıkıp belli saatlerde (özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde) tek şeritten sürmek lazım. Hatta o şeritte yol vermemek bile lazım. Belki anlarlar sadece trafiğin 4 tekere açık olmadığını.

• Beğen

aslan asker

Aktif Üye
Tepki
64
Altı sene kadar önce bende kaza yaşadım bana kalırsa bizlerden vede kanunlardan hiç korkmadıkları için önüne gelen bize çarpıyor bazen diyorumki her bisiklet kullanan arkadaşıma bir tabanca verelim çarpana bir ders versin o zaman bizden korkarlar belki çünki bize çarpan ceza almıyor ders almıyor hatta üstüne üstlük neredeyse arabamı çizdin diye üstüne para bile istiyen oluyor ki başıma geldi her şeyin başı cehalet aziz nesini hatırlayın refarandumdan ve seçimlerdende her şey ortada bu bence birlik olmakla halledilebilir. Hepinize bol şans diliyorum.

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Hakan Eryiğit arkadaşımıza çok geçmiş olsun. Bu türlü durumlarda bence şikayetçi olunmalı ki trafikteki sürücüler(araba-kamyon-otobüs vs.) yolların sadece kendilerine ait olmadığını ağır bir fatura ile ödesinler.. Tekrar geçmiş olsun..