Trafiğin Kenarından Giden Bisiklet Sürücüsünü Görmeyen Öküzler Var Bitmeyecek Gibi.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Günaydın Sevgili arkadaşlar
trafikte bisiklet sürerken daha dikkatli olunuz,hayatını kaybeden insanımızıda Allah'tan rahmet dilerim (amin) :(

Video Linki

(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sadece şöförlere değil, kasksız bisiklet kullanıcılarına da çok dikkat etmek gerekiyor.
Dün Taksimden dönerken Edirnekapı civarında bir bisikletli çıktı önümü. Benim bisiklet daha hızlı olduğundan planım biraz hızlanıp yaklaşınca zil ile uyarıp sollamaktı.
İyice hızlanıp arkasına yaklaştığım anda aniden durdu. Bu da yetmedi aniden sol taraftan inmeye kalktı, yani yan yana 2 bisiklet varmış gibi alan kapladı.
Çarpmamak için bir an sola kırdım, bu sefer de şansıma arkadan hızlıca siyah bir Porsche geliyormuş.

Neyse ki yol tek şerit olmasına rağmen geniş bir yoldu da , araba sola yaklaştı ben de hemen sağa yaklaştım, sorunsuzca uzaklaştım.

huseyin y.

Üye
Tepki
16
Bisiklete binen insanlar ne kadar dikkat edip önlem alsada şehir içi yolları yarış pisti zannedip bu süratle giden bir sürücü böyle kazalara sebep olabiliyor. Yinede tedbiri elden bırakmamak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

abcde_

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Bianchi
Tabiri caizse biz böylelerine öküz diyoruz,akşam vakti arkadaslarla bisiklet sürüyorum ben hem modifiye olsun hemde millet beni farketsin diye her yerini ışık yapıyorum babam bana apaçi diyor o ısıkları koymasaydım belki hızlıca arkamdan biri bana çarpardı ve ben bugun bu yazıyı bile yazamazdım. Her zaman önlemliyim kafamı hep çeviriir bakarım vakti zamanında atlarım yola emniyet serıdınden giderim bazıları emniyet şeridine otobanda arabasıyla biriyle yarısırken gırıyor allah korusun yolda bozuk arabasını tamır eden yada bisikletli motorlu birine çarpsa sonu ölüm olur ama ne yazıkki insanımız otobanlarda caddelerde nasıl araba kullanıcağını öğrenememiş otobanda makas atıyolar emniyet seridine giriyorlar motorların ustune suruyorlar hızlı gidiyolar. allah c.c hepimizi kazadan beladan korusun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Türkiye de bisikletlilere saygı kültürünün oturması için en az 100 sene beklemeliyiz arkadaşlar. Onun için ben trafikte kimseden saygı beklemiyorum. Aniden yola çıkanlar , kapı açanlar, dönüş yapanlar...

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Ramazan Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
634
arkadaşımıza Allah rahmet mekanını güzel eylesin.ailesi ve dostlarınada sabır ihsan eylesin.tabiikide dikkat ve tedbir ama ani kapı açma ve park halindeyken aniden yola hareketlenme sinyalsiz soldan saga ani dönüşler bugunlerde sıkça karşılaştıgım şeyler.ve karşıdan karşıya geçen dikkatsiz ehlikeyf yayalar.Allah korusun hepimizi

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Allah rahmet eylesin.. Büyük bir kayıp. Zira bir sporcu.. Ve bisiklet sever..

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Maalesef aynen katılıyorum...

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
araçla aramızda 20 metrevar 150 kilo adam aracın koltuguna sığmıyor
bangır bangır korna çalıyor dayanamadı geldi yaklaştı sordugu soru şu
Kardeş sen iyi misin ?
sanki bütün yollar bunlara ait arkadaş 4 tekere bindiler diye sanki lord oldular başımıza.
şeytan diyor fırlat bisikleti kenara ağzıyla burnunun yerini degiştir öküzün

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Ben de dün akşam yaya geçidine yeşil yandığında geçmeye çalıştım. Arabalar durmasına rağmen ön tekerleği yola attığım anda minibüsün 2 cm yanımda zor durduğunu gördüm ve ne olsa beğenirsiniz, polis dolu transit. Sinirden bisikleti bırakıp '' Sana çarptığım için özür dilerim gelip tutuklayabilirsin '' dedim fakat yine yeşil yanmasını beklemeden bastı gitti... Kaldırımdakilerin yardımıyla kendime geldim...

• Beğen
Tepkiler: m/yalcin

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Büyük geçmiş olsun TaylanEr. Ayrıca vefat eden kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Bisiklet sürmeden önce yolda bisiklet sürenleri hep tehlikede görürdüm. Şimdi yola çıkıp bisiklet sürmeye başladım ve şunu fark ettim, otomobil sürücüleri bisiklet sürücülerinden daha çok tehlike atlatıyor. Biz sadece daha korunaksız bir ulaşım aracı kullanıdığımız için biraz daha dikkatli olmalıyız.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
fırsat buldukça kaldırımlardan gitmek lazım galiba Türkiye de en sağlıklısı bu bence

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Yolun icine dogru dikkatsizce kapi acan gerizekalilarin agir cezalandirilmasi lazim abim motorun arkasinda giderken oyle bir itin yuzunden komada kaldi kac ay olecekti nerdeyse. Ben de normal yururken acmisti carpmistim bir de bisikletle gectigimi dusunsenize :D

Sener O.

Daimi Üye
Tepki
170
Bisiklet
Cube
Konuyu ve olayı yeni gördüm , görüntülerden anladığım kadarıyla çarpan kişi "öküz" değil "katil" , yol bom boş ve 4 şerit üstelik katil kendi şeridinden gitmiyor çarpmak için diğer şeride geçmiş çizgilerden belli ortada bir viraj falan da olmadığına göre katil sırf çarpmak için hamle yapmış ve çarpıp adamı öldürmüş.En iyi niyetli halimizle düşünsek bile "dalgındı fark etmeden istemeyerek ölüme sebebiyet verdi" diyebiliriz.

Sonuç ne oldu bilen var mı?Ceza aldı mı bu çarpan kişi?

https://i.hizliresim.com/N95WOX.jpg

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Sener O.

hocam videoyu yeni izledim de araba kendi şeridinde gidiyor aslında bana bisikletli hatalı gibi geldi

• Beğen
Tepkiler: man