trafiğe kapalı yaya yolunda bisiklet sürmek

Tepki
4
Bisiklet
Carraro
selamlar,konuyu nereye açıcağımı bilemedim ,geçen hafta içi trafiğe kapalı yolda bisiklet sürüyordum ,2 tane polis durdurdu burada bisiklet kullanmak yasak 80 tl cezası var,dedi .Gerçekten doğrumu ?

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet bir araçtır. Dolayısıyla araca kapalı olan yerlerde kullanmanız yasaktır.
Bir yaya aksına girerseniz bisiklet elinizde yürümeniz daha doğru olacaktır (ör. İstanbul - Taksim - İstiklal Caddesi).

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
bu konuda bilgim yok ama eğer bisiklet yolundan bir yaya geçiyorsa hiç uyarma arkadan sürttür geç :D her ihtimale karşı yanında da biber gazı bulundur , üstüne yürüyenler olacaktır , sıkıver sürünsün yerlerde

• Beğen
Tepkiler: ahmet faruk

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Kaldırımda bisiklet sürmek de muhtemelen aynı cezaya tabidir fakat uygulanmıyor.

@Engin ATAL

Oldu olacak sopa bağlayalım kadroya geçerken kafalarına vuralım arkadan! Bu ne arkadaş, ateri oyunu mu oynuyoruz? Karşımızdakiler de bizim gibi insan...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tahir'e katılıyorum. Olası tehtide şiddet ile karşılık vermek ne kadar insanca?

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Polis bizi durduramadığı sürece böyle bir ceza kesemez herhalde, plaka yok çünkü?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Emre Tekinarslan

Muhtemelen durdursa da ceza kesmez, uyarıp geçer ama bu yapmalıyız anlamına gelmez.
Kimse kusura bakmasın, kalabalık bir yaya aksında yürümeye çalışırken bir bisikletli geçmek için arkamdan zil çalıyorsa dönüp pis pis bakarım, yetmez laf bile söylerim..

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Karayolları kanununa tabiyiz. Yaya yolunda bisiklet sürmek yasak. Eğer yaya yoluna bisiklet tabelası konmuşsa yani bisiklet yolu yapılmışsa sürebilirsiniz. Ceza doğrudur.

Ayrıca Karayoluna paralel bisiklet yolu varsa, karayolunda bisiklet sürenler de ceza alır. Bunu özellikle Yenikapı-ataköy bisiklet yolunun olmasına rağmen sahil otoyolunda bisiklet sürenler için söylüyorum.

Bu durumda Kaza geçirildiğinde tamamen hatalı olanda bisikletli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Birhan K.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Edip Dinçer

Hayır tabi yapmamalıyız, yazamıyor diye bu bize yapma hakkı vermiyor tabi. Sadece merak ettiğimden sordum bunu. Sonuçta cezalar da bizim ve trafikteki diğer insanların yapmaması, yapmasında tehlike bulunan şeylerin ihlal edilmemesi için var.

@Hüseyin Külcüoğlu

Ah keşke burada da bisiklet yolu olsaydıda üstünde yayalar dolansaydı.. Ben uyarırdım valla yayaları tek tek üşenmeden :p :)

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Insanlarin oldugu bir kaldirim yada yolda bisiklet surmeni mantigi ne bos yolmu yok ruzgari hissederek gitmek daha guzel bence

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@meseduzu

Doğru söylüyorsunuz ama çok dar bi sahil şeridi düşünün 1 gidiş 1 geliş şeridi var ve park halindeki araçlar yüzünden arabalar zor geçerken sen yolda nasıl bisiklet süreceksin? Bir bisiklet yolu olduğunda bende tercih etmem kaldırımı tabi, çünkü tehlikeli.. Ama mesela ben bazen mecbur kalıyorum...

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Emre Tekinarslan

Bizde uyarıyoruz da hangi birine laf anlatıcaksın. Millet olarak sinirli bir milletiz zaten. En ufak bir kıvılcımda ortalığı yakıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Sanberk E

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Hüseyin Külcüoğlu

O Danimarka'daki ne bileyim Amsterdam'daki bisiklet bilinci bizimkilerde tutmuyor desene :)

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@Emre Tekinarslan

Tek tesellim bundan 10 yıl öncesiyle, şimdiki zamanı kıyaslıyorum da bisiklet konusunda gerçekten gözle görülür ilerlemeler kaydetmişiz. Gerek kullanıcısı sayısı gerekse yol bakımından. İnsanları da bu konuda bilinçlendiriyoruz, bu da haliyle zaman alıyor. :)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Hüseyin Külcüoğlu

10 yıl öncesinde evin arka bahçesinde kullandığım sünnet bahşişleriyle alınmış bir bmx'im vardı. haliyle trafik, trafik bilinci ya da bisiklet yolu nedir bilmezdim hahah :)
Ama gelişme var gibi evet, zaman alması da normal, kılık kıyafete bile kanunla geçmişiz zamanında :) bura içinde bir kaç yıldır bir proje dönüyormuş bisiklet yolu adı altında.. Bakalım, bize nasip olmasa da bizden sonraki nesillere bi yerden sonra mecbur olacak gibi; benzin 5.10 olmuş :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Mert Uyguç

Bu konuya ben de çok kızıyorum. Hatta bir ara (link) de yazmıştım..

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin