Tourney yol seti

ziyaozan

Üye
Tepki
16
İsim
Ziya Ozan Burumoğlu
Bisiklet
Salcano
shimano tourneyin yol seti hakkındaki düşünceleriniz nedir? ve 2x7 lik vites sistemi yol bisikletinde yeterli olabilirmi?

Scudo

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Tourney yol seti miymiş? yanlışınız olmasın yahu, o dağ ve şehir bisikletinde kullanılan set değil miydi?

ziyaozan

Üye
Tepki
16
İsim
Ziya Ozan Burumoğlu
Bisiklet
Salcano
bu sene çıkardı bildiğim kadarıyla shimano a070 diye geçiyor

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Ne beklediğinize bağlı, akıcı değil, vitesler çabuk değişmiyor, ayarı çabuk bozuluyor. Ancak ucuz, çabuk değişmese de ayarına dikkat ederseniz sorunsuz, Allah korusun düştünüz, arka arttırıcı kırıldı çok ucuza halledersiniz. Performans yapmayacaksanız, şu an deneme aşamasındaysanız, sürekli kullanıp kullanmayacağınızı bilmiyorsanız tourney iyidir. Ben de tourney ile başladım, bisikleti çok sevince sram neos serisine terfi ettim, sram elbette daha akıcı, çok hızlı ve güvenilir ancak ilk başta o yatırımı yapmak istemedim...

• Beğen
Tepkiler: ziyaozan

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
2 senedir şehir bisikletinde kullanıyorum. diğer sistemler arasında en ucuzu ve aradaki farkı ödeyip iyisini almaya değer mi diye sorarsan kesinlikle değer. ama bisiklet öyle bir şey ki hepsiyle de bütün a ve b noktalarını gezersin. bu vitesle oraya gidemezsin gibi bir şey yok. yolun bütününde aynı zevki alabilirsin benzer zevkler alabilirsin. @Ozan k. arkadaşımızın dedikleri aynen doğru. ucuzluğu büyük avantaj :) bir şey olsa için acımaz. 105 setli yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum ama elimdekini satmayacağım. 105 setli ile her yere gitmeye kıyamam, her yere bırakamam.

yalnız dişli oranlarını iyi araştırın çünkü 2x7 çok esnek bir vites sistemi olmayacak. size göre sert veya yumuşak kaçarsa tadı kalmaz. bence dişli oranları set modelinden daha önemli.

bir de eğer az bir farkla üst grup setleri alabiliyorsanız alın derim.

• Beğen

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
claris bile daha iyidir. tourney li yol bisikletinde arka ruble mtb rublesi boşuna para vermeyin derim

• Beğen

ziyaozan

Üye
Tepki
16
İsim
Ziya Ozan Burumoğlu
Bisiklet
Salcano
tavsiyeleriniz için teşekkürler carraro012 ile salcano xrs040 sora arasında kalmıştım sanırım salcano alıcam

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@ziyaozan Dostum Salcano'nun (XRS040)bir önceki yıl olan modelinden al 1000 liraya var 2015 modelleri 1600 lira civarı..

• Beğen

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Güzelmiş, sanırım kısa bacaklı arka aktarıcısı. Katlanırımı modifiye etmek için ilginç bir set olabilir.

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikleti için en azından sora donanımı olan bir bisikletle başlamanızı tavsiye ederim. Belki biraz daha pahalı olacaktır tourney ve clarise göre ama 'yol bisikleti' sürmüş olursunuz :)

• Beğen
Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ziyaozan Yanlışınız olmasın ? Tourney en alt seviye set olduğundan soraya göre daha ucuz olmalı diye düşünüyorum. Fiyatlardan pek bilgim yok ama genel işleyiş böyle :) Bilirsiniz, 105 ultegradan ucuz olur ya hani

ziyaozan

Üye
Tepki
16
İsim
Ziya Ozan Burumoğlu
Bisiklet
Salcano
@Çağlar Çağlayan haklısınız normalde öyle oluyor ama bu tourney olan 2015 model benim alıcağım sora 2014 model sadece internette ellerinde kalanları satıyorlar ondan öyle ucuz

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
@ziyaozan Bence 2014 alma, 2015 almanı tavsiye ederim. 2014'ün jant ve gidon gerçekten berbatmış. Alan genelde ilk olarak jant ve gidonu değiştiriyor.

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ziyaozan Açıkçası ilginçmiş :) Bir yıl eski olması bence hiç sıkıntı değil.Hatta fiyatlara bakacak olursak ben sorayı seçerim. 7 li sistem yerine 9 lu kullanacaksınız ve daha uygun fiyata. Ne güzel valla, keşke üst seviyelerde de böyle olsa. Ultegralar tiagra fiyatına olsa :) Söylediğin iki bisikletten de çoğunluğun dediği gibi salcanoyu öneririm. Ben de xrs 030 kullanıcısıyım. Türkiye de performans fiyat oranına göre en iyi malzemeleri salcano sunuyor. Mantıklı bir seçim olur

• Beğen

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
fiyat o kadar uygun ki benim de alasım geldi :) ama 105 set için bekleyeceğim :)

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Yakında tourneyi grupsetini specialized , scott vb gibi markalarda görürüz 3200 tl ye claris satarlarsa buda 3000 civarı olur:)