Tourney kolundaki vida ne ise yarıyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bugun aksam kucuk bi gezi yaptim bi ara kulakligi cikarayim dedim duydum ki arka attiricinin ayarlari pert yanimda kucuk bir tornavida tasiyorum ayarlari hallettim fakat vites kolunda anlam veremedigim ve bana gore gevsetsemde siksamda hic bir ise yaramayan bir vida var . arka attiricinin tel gerginligi ve limitleme ayari zaten ustunde bulunuyor koldaki bu vida nedir anlamadim altında reach adjust yaziyor , frenle ilgili birseymi diyecegim ama ne olabilir bilmiyorum. Vites gecislerini daha dar yada daha genis mi yapiyor bu vida yoksa ? Konuyu arastirdim fakat bulamadim nedir , daha once boyle bir soru sorulmus ise rica etsem linkini verebilir misiniz ?unnamed.jpg

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Frenkollarinin gidona uzakligini ve yakinligini ayarlamak icin kullanilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yanlıs anlamıs olabilirim fakat anladıgım sey su soylediginizden , "fren teli gerginligini degistiriyor " , fakat bu isi yapan vida telin ciktigi kisimda .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Fren telinin gerginliği değil. Siz zaten gerginliğin ayar yerini biliyorsunu. o vida ise fren kolunu gidona uzaklığ-yakınlığını ayarlıyor. bir dene istersen. en iyi öğrenme deneme-yanılmadır.

@furkan.zaman

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@furkan.zaman
Sen yanlis anlamissin,ben tellerden hic bahsedmedim, sedece koll ayarlari ile ilgili yazdim ve bunu sonradan Hamit ((link)) beyde tekrar güzelbir sekilde aciklamasini yapmis. Hatdaha güzel bir öneridede bulunmus.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Himm o zaman fren boslugunu ayarliyor galiba , dediginiz gibi denemeden tam anlayamayacagim gibi , yarin kurcalayayim ben onu , tesekkur ederim ☺

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
2 senedir aynı vidaya bakıp bu nedir diyorum arada. Soru sormak hiç aklıma gelmedi? :D Teşekkürler.