Tour de France 2008

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@GunesakZaten bu ASO ve UCI ılıskını anlamak mumkun degıl.Bılmece gıbıler Astanayı Gıroya alıyorlar TDF a almıyorlar ama sonrada Vueltaya tekrar alıyorlar.Bunların hepsı pro tour dahılınde ama malesef olmuyor ıste:rolleyes: Tamam dıcem TDF reytıngı en yuksek organızasyon pekı bu dıger turları assagılamak olmuyormu kı ozellıkle bu senekı Gıro bana gore 2005ten berı kosulan TDF dan cok daha kalıtelı ve cekısmelıydı

Scudo

Özgür Nevres

Forum Bağımlısı
Tepki
1.287
Bu adreste pek çok channel listeleniyor, sırayla deneyin bir tanesi denk gelebiliyor (sopcast, tvu, mediaplayer vb gerekli).

(link)

30-60 KByte/s arası (240-480 KBit/s) bandwidth yiyor. ADSL sınırlı ise dikkat edin (benim her ay 2 katı fatura geliyor)

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Bu günkü ilk etapda valverde nin finişteki atağı çok heyecan vericiydi...adam çok sempatik yarış sonrası röpartajında "bu aralar noldu bilmiyorum ama çok formdayım" diyordu...:D
Yahu bu arada geçen senenin şampıyonu contador niye yok???cahilliğimi mazur görüp cevaplarsanız sevinirim...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Astana TdF'ye çağrılmadığı için Astana'lı bisikletçiler de tabii olarak yok. :) Contador Astana'da.

Tepki
212
@Juanito.Laguna

Verdiğiniz siteye yine nedense erişim engellenmiş Juanito..Maalesef..:(
Ben artık bu tip engellemelerden bıktım, bu ilkellikler daha ne kadar devam edecek..

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@tayfur

Teşekkür ederim... valla contador'un astana'ya geçtiğinden haberim yok...

:)

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@gurolHocam kesınlıkle haklıymıssın kesınlıkle aerobık yapısınsaglam olan goturdu.Hıc boyle bır fınıs olucagını hele bırde ılk etapta olucagı aklıma gelmezdı.Anlasılan okı bu sene sprınterlere uvey evlat muamelesı yapılacak :D

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Bugün ikinci etap koşuldu ve Alejandro Valverde (Spain) şimdilik sarı mayoyu tutuyor.

Ufak bir detay: Campagnolo' nun 2009'da 11speed sistemi getireceği söyleniyordu. Sanırım şimdiden yarış-test ediyorlar, şu anda Fransa turunda 7 bisikletçi Campy 11 speed kullanıyor.:eek:

Verilen liste şöyle:

Alessandro Ballan – Lampre
Stin Devolder – Quick Step
Laurent Lefèvre – Bouygues Telecom
Robbie McEwen – Silence-Lotto
Maxime Monfort – Cofidis
Oscar Pereiro – Caisse d’Epargne
Manuel Quinzato - Liquigas

Campy 11 speed detayları info:
(link)

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
Mauricio Soler'in ilk etaptaki düşüşünden sonra sakat sakat devam ederek 2. Etapta çok gerilerde kalması, bırakın 6. etapla birlikte başlayacak dağ etaplarında etkili olmayı, belki turu bile tamamlayamayacağı izlenimi veriyor. Eğer soler mucizevi bir dönüş gerçekleştiremezse bu seneki turun geçen seneki bağlantıları tamamen kopmuş olacak. Contador zaten katılamadı. Boonen de yok. Soler de turu bırakırsa bu seneki turun sonunda mayoları yeni isimler sırtlayacak gibi. Yepyeni isimleri ezberlemeye hazır olun.

Zaten bisiklet sporunu takip etmek, diğer sporları takip etmek kadar kolay değil ne yazık ki. Ha bire takımlar isim değiştiriyor, sponsorlar değişiyor, yeni sporcular ön plana çıkıyor. Sporcuların hepsinin ismi de "Michael Jackson" gibi kolay akılda kalan isimler değil ki mübarek. Hele o ispanyolların garip karmaşık isimleri... Bir yandan telaffuzu imkansız fransızlar, Norveçliler, 4 ayrı isimden oluşan kolombiyalılar, garip flaman veya valon isimleri taşıyan Belçikalılar falan derken adamın kafası karışıyor, başı dönüyor. Zaten Peloton desen tam bir renk curcunası. Takımların formaları rengarenk. Ulusal şampiyonlar ayrı giyer. Klasman liderleri ayrı giyer, Dünya şampiyonu ayrı giyer falan derken izleyiciler iyicene kafayı yer. Allah tüm bisiklet ve TDF meraklılarına kolaylık versin ve tez zamanda islah eylesin. :)

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
Bisiklet sporu ve özellikle yol bisiklet sporunun kendini doping olaylarının ve haberlerinin dışına taşıması dileklerimle.
Çünkü "gittiği yere kadar gider" ve "gitmediği yerde biraz takviye yaparım" düşüncesi iflas etmiştir.
Bazı ana sponsorların profesyonel bisiklet sporundan ayrılmaları bu nedenledir. Yani kısacası hile ve yalan üzerine kurulu bir düzenin sponsor firmalara piyasada "yeşil" bir spor dalı olduğu iddia edilen bir sistem içinde sinerji yerine dezavantaj getirmesi uzun vadede zaten düşünülemezdi.
Sporcu kanlarının santrifüjlerden geçirilerek sporculara yeniden enjekte edilmeleri gibi inanılmaz "buluşlara" kadar giden yolda ve tüm bu güzel sporun büyük bir laboratuara dönüşmesinden büyük endişe duymuşumdur.
Büyük bir yarışı kazanmış sporculara da potansiyel suçlu olarak bakılmasının önüne geçecektir.

Eurosport yayın akışı: Lütfen şuna bir dikkat ediniz...Türkçe konuşan spikerlerin kullandıkları lisana...
Bir yayının içinde 200 kez "AÇIKÇASI" ,300 kez "ŞÜPHESİZ", 90 kez
"KEYİF" (maalesef Ali Poyarazoğlu nun metropol insanının ağzına koyduğu sakızlardan bir tanesi) eskiden "keyifli" "keyiflendim" "keyif aldım" yerine "hoşlandım" sözcüğü kullanılırdı. Ve gayet "HOŞ " tu.
Hele bir spiker arkadaş var ki, 180dakika yayının 180dakikasını yorumlamak gerektiğini düşünüyor....Ama laf salatası,yani laf olsun torba dolsun misali...
Şöyle...
"Sayın seyirciler şüphesizki Astana takımının bu tur a katılmamasının açıkçası spekülasyonlara yol açtığını söyleyebiliriz.. açıkçası buna yol açan doping skandalının Kazakistan ve Fransa arasında şüphesiz tatsız gelişmelere ve pazarlıklara yol açtığını belirtebiliriz, yani açıkçası bunu böyle görmek mümkün...v.s.v.s.v.s.
Bu böyle sürüp gidiyor...
Yahu arkadaş biraz da "SUS" ..yeter artık diyorum....mümkün değil..... açıkçası,şüphesiz,söyleyebiliriz,diyebiliriz,keyifli,...
tam bir işkence...
Campy 11 vites deniyormuş...bugüne değin hangi bisiklet firması kuruluşundan bugüne tüm turlara katılmış...sporcuların ve bisikletlerin üzerinde hangi elektronik aygıtlar bulunuyor...
TTT neden programdan çıkarılmış....Sprint noktalarındaki zaman bonusları neden kaldırılmış?????
AÇIKÇASI bilmiyoruz...ŞÜPHESİZKİ öğrenmeyeceğiz...
Selamlarımla

Tepki
0
Arkadaşlar,
2.yarışta besin çantasını alırken yarışçı, diğer takımdaki yarışçının düşmesine sebep oldu, spd çıktı.
Yalnış mı gördüm?

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
@doğatan yılmaz

Doğru... 2. etapta CSC-Saxobank takımından Frank Schleck besin çantasını alırken biraz saçmalayınca Arkadan gelen Agritubel takımından Nicolas Jalabert (eskilerin efsanevi tırmanışçısı Laurent Jalabert'in kardeşi) ona takıldı ve yeri boyladı.

Hatırlanacağı gibi 1. Etapta da yanılmıyorsam Cofidis takımından ve turda daha ilk senesini yaşayan bir bisikletçi yine beslenme alanında başka bir bisikletçinin attığı boş torbanın tekerleğine takılması sonucu düşmüş ve bileğiyle birlikte tur tarihinin en erken terkediş rekorunu da kırarak yarıştan çekilmişti. Daha turda ilk senesini yaşayan ve tur kadrosuna girebilmek için allah bilir ne büyük fedakarlıklarda bulunmuş olan genç bir bisikletçi için son derece dramatik bir durum.

Bu beslenme alanları ve gıda çantaları bayağı sorun olmaya başladı. Tur organizatörleri bu konuyla ilgili tedbir alsalar iyi olacak kanaatindeyim.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@Selçuk ÇilekAynen hele gecen sene oyle bır yarıs ızledım kı esım bıle nıye durmadan aynı kelımelerı kullanıyor bıde Tom Boonen le bır akrabalıgımı var dedı.Cunku ıkı lafından bıtanesı tom du:D
Herseyden ote oluyu dırılttıler.Inanmıcaksınız bu sene kı Gıro da Marco Pantanı tepesıne cıkılırken kamera aynı Pantanı gıbı kafayı kazıtmıs bırısını gosterdı ve o goruntuye ıste meshur Marco Pantanı dedıi:D :D :D
Sen duyma huzur ıcınde yat Marco

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
Bu arada bu gün, bisiklet sporunun ve Tour de Farance'ın gediklisi, ünlü sprinter Erik Zabel'in doğum günüymüş. Adam 38 yaşına bastı ve hala sıkı pedallıyor. Daha dünkü toplu sprint finişinde 5. geldi. Kendisine nice mutlu seneler dileyelim.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@GunesakKesınlıkle hocam baksana gecen sene sarı mayo Contador bu sene malesef yok hepsını gectım forma bıle alamıyosun artık hangı takıma nıyetlensen bır sonrakı sene sponsor degısıyor e odegısınce formada degısıyor noolucal merak edıyorum:D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Selçuk abi hislerime tercüman olmuş. Türkçe Eurosport saç baş yolduruyor. Digiturk'te hiç Türkçesini dinlemeden İngilizce'ye geçiyorum. İngilizce'deki bayan yorumcu da çok kötü kafa ütülüyor ama en azından bir şeyler öğrenebiliyoruz. Türkçe kısım bu sene daha iyi olacak diye tahmin ediyordum ama şu ana kadar tahminlerimde yanılmış oldum.

Tom Boonen'in bu sene katılamama sebebi yarış dışı alanda, yani özel hayatında kokain kullanırken yakalanması. Doping kurullarına falan takılmış değil. Takımıyla da mukavelesi devam ediyor ama tura katılmasına müsaade edilmedi. Şahsen üzüldüm, bu tarz bir davranışı tasvip etmek mümkün değil ama sonuçta kişinin özel hayatı. Sporcuya yakışmayan bir davranış olduğu düşünülerek herhalde yarıştan men edildi. Tom Boonen'i seyretmek her zaman bir zevkti ama ne yapalım. :)

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@Gunesak

Yazını keyifle okudum üstad...döktürmüşsün...keyifle okudum ve tamamen aynı paralelde düşünüyorum...

Yayındaki türkçe anlatımdaki arakadaşla ilgili şikayetlerle ilgili ise tam tersi düşünüyorum.bu turu türkçe anlatımla dinleme imkanı bulduğum için ise şükrediyorum...:) :D

• Beğen
Tepkiler: Gunesak

Özgür Yalçın

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Cannondale
@Selçuk Çilek

işte tam burada, aramizdan (aranizdan) birilerinin devreye girip, "cekil cocuum, ver o mikrofonu, hadi sen git dolas biraz..." diyerek soyle dalip, cumlelerden cumleler kurmasi gerekmiyor mu? ne zaman bu memlekette dogru zamanda dogru yerde, tutkulariyla kosusturan, bizlerden birileri oralarda olacak? taa yillar evvel alisveris merkezlerindeki TV leri eurosporta ayarlardim adamin ne dedigini anlamak icin ugrasip dururdum. deparlarda, kazalarda heyecanlanirdi adam. biliyor cunku...neden sizler anlatmiyorsunuz? bu tarihe, bu denli dolgun olan arkadaslarimizin bu kanallarda hic mi amca dayi iliskisi yok? bu sene gecti(mi) seneye olur mu?...olmali ve federasyon bile el atmali...dile hakim olmak icin tarihe ve "enstrumana" hakim olmali. kaciyor gene bu masal ve iyi betimleme ilhami getirir...
sevgiler

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
Bu seneyi kaçırdık ama önümüzdeki yıllardan birinde buradan
oluşturabileceğimiz güzel bir grup ile yerinde canlı canlı seyir turuna
ne dersiniz ?? motocaravan kiralayarak konaklama ve ulaşım da çözülür
:rolleyes:

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.