Tour de AMASRA 1 Ağustos

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Camping alanında çadır kiralayabiliriz sanırsam

Scudo

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@SerdarAktas90

ya Serdar sorma yaw emanet çadır verdim dam kırmış ama neyse canı sağolsun birde çadır bulsam burada taşımak içim ekipmanım yok :(

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
Merhabalar Murat abi ve diğer katılımcılar...Benim gelip gelemeyeceğim kesin değil ama sizlerle tur hakkında nacizane fikirlerimi paylaşayım...

Amasra'ya tur sonuçta bir nevi mini bir tatil gibi olacak oranın doğasını havasını ((bir gecesini)) tatmadan gelmek ayıp olur...Cuma akşamı trene binip cumartesi sabah oraya indikten sonra Amasra'ya pedallamak eminim çok güzel olacak nede olsa Karadeniz :) Cumartesi gün boyu Amasra ve çevresi gezilir cumartesi gece çadırda konaklarız çok güzel yerler varmış çadır kurulacak duyduğuma göre...Yani o gece ne kadar uyuruz bilmem çadır formalite icabı gibi bişey olacak :D Herkeste çadır yoksa da bir şekilde ayarlanır zaten çadırlar 2 kişilik oluyor genellikle...Pazar günüde dönüşe kaçta geçilirse fark etmez sonuçta 1 gün ve 1 gecemiz orda geçmiş olacak...

Tur İçin Gerekli Malzemeler…(Benim kendi hazırladığım bir liste)

Bisiklet için gerekli olanlar…

-- K.E.G. (Kask, Eldiven, Gözlük)
-- Yedek iç Lastik
-- Yedek fren vites telleri
-- Tamir takımı, patlak takımı
-- Çakı
-- Kilometre Saati
-- Bisiklet için ön arka aydınlatma

Konaklama için gerekli olanlar…
-- Çadır
-- Uyku tulumu
-- Mat

Giyim için gerekli olanlar…
-- Tayt, forma, yağmurluk
-- Yedek giysiler
-- Şapka
-- İç çamaşırı
-- Çorap

Sağlık için gerekli olanlar…

-- Ağrı kesici - gripin
-- Yara bandı
-- Krem
-- Diş fırçacı
-- Diş macunu

Yiyecekler için gerekli olanlar…

-- Ufak yiyecekler
-- Çatal-bıçak-kaşık-bardak-tabak(plastik)
-- Tuz

Güvenlik için gerekli olanlar…

-- Harita
-- İletişim için telefon
-- Nüfus cüzdanı

-- Kancalı lastikler
-- Tuvalet kağıdı
-- Fotoğraf makinası ve yedek piller
-- Nakit para
-- Kalem
-- Not Kağıdı
-- İğne-İplik
-- Çengelli iğne
-- Çakmak
-- Zincir yağı

• Beğen
Tepkiler: Görkem Kılınç

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
@murty

Murat abi çadırı ayarlarız İsmail abiden falan isteriz...taşıma ekipmanından kastın bagaj falansa idaraten birşey ayarlarız zaten benim bagajda öyle iyi bişey değil ancak getirir götürür :)

• Beğen
Tepkiler: murty

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Tamam süper olmuş şu deltadaki bisikleti bir oncelikle alıyım ,sonra o sana dediğim hidroliği aldı onuda taktımmı ben hazırrım,küçük bir sırt çantası hazırlıyorum şimdi yedek iççmaşırını unutmamak gerekir ayrıca:)

SerdarAktas90

Forum Demirbaşı
Tepki
547
@murty
Delta'daki bisiklete bak abi ayarlayamazsan sana hemen başka bisiklete bakalım...Bence hidroliği takma derim o fren kolunu değiştircen bi ton iş...

aurora79

Daimi Üye
Tepki
518
@hasan çelebi

Hocam Merhabalar.

Bizim bindiğimiz trenin geçiş noktları

35 ÇAYCUMA-2527 07:28
36 SALTUKOVA-2589 07:39
37 HİSARÖNÜ-2540 07:50
38 IŞIKVEREN-2563 08:02
39 ÇATALAĞZI-2526 08:07
40 KİLİMLİ-2584 08:12
41 ZONGULDAK-2641 08:19
****ALINTI TCDD

size en uygun nokta neresiyse biz orda inelim.. Ben hisarönü derim..

• Beğen
Tepkiler: murty

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Abi şöyle Türk filmlerindeki istasyonlar gibi kimseciklerin olmadığı ve sabah serinliğini içime çekebilceğim bir istasyonda inip hemen araziye girip pedallamak isterim ,yani şu an beni yansıtan cümle tam anlamıyla bu :)
Birde Fatih abinin forumdaki nick neydi ???

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Eet abilerim yarın kesin oylarak yola çıkıyoruz yane değil mi ?

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Valla biz özellikle ben size güveniyorum hani yöreye hakim bilen biri olarak ,benim bir hayalim böyle Karadeniz eğer kalacak yer bulabilirsem ben süreyi uzatmakta istiyorum

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Ankara ekibi bilet işini nasıl yapıyoruz nerde buluşuyoruz ?

burakb

Daimi Üye
Tepki
528
Bir Bartın'lı olarak konuyu bir solukta okudum. Size katılmayı çok isterdim. Güzelcehisar'dan yaklaşık 5km. önce Mugada vardır. ve incecik kumu olan. kalacağınız veya çadır kuracabileceğiniz biryerdir. Balıkta yiyebilirsiniz.
Mugadadan sonra sırası ile güzelcehisar ve inkum vardır. Yolunuz İnkumu tepesinden geçer ama 1 km. yokuş inerseniz. İnkum 3km lik. minik bir sahildir. Ve amasraya gitmek için mecburen Bartın'a inmelisiniz İnkum-Bartın arası 14 km. dir. Bartın-Amasra'da 16km. Bolbol yokuş çıkacaksınız ve ineceksiniz.. Kondisyon sorunum olmasa gelmeyi çok isterdim.

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
Neden gelmeyesiniz ki bizde kondisyon amacı v eylenmek için yeni yerler görmek şehrin yoğun temposundan kurtulmak için geliyoruz...

burakb

Daimi Üye
Tepki
528
@Görkem06

Geliyoruz derken :) Bende İistanbul'dayım. O tempo h.sonu da devam edicek malesef. :mad: Size iyi eğlenceler..

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
İnkumu nu duymuştum çok güzelmiş artık kesin denize girecem :)

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
arkadaşlar sizi yürekten tebrik ediyorum iki hafta üstüste böyle güzel organizasyonlar yapmak kolay değil. ben kızılcahamamlıyım sizinle birlikte kızılcahamam gelmeyi çok istemiştim olmadı, amasrayı çok severim her yıl birkaç defa giderim (arabayla tabi) oraya da gelmeyi çok istedim ama malesef yaz dönemi malum herkes izinde dolayısıyla izin almak kolay değil o yüzden gelemiyorum. size iyi eğlenceler diliyorum inşallah kazasız belasız dönersiniz. bir dahaki turunuza katılabilmeyi çok istiyorum hem sizlerle tanışmak hem de tutkunu olmaya başladığım bisikletçiliği ilerletmek için. iyi yolculuklar.
(not: amasraya daha önce gidenler vardır mutlaka ama naçizane tavsiyem oradaki en iyi balık yapan yer çeşm-i cihan, balıklarınızı orada yiyebilirsiniz)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@sottozero

İnş. başka bir turda sizi de aramıza katılmanızı ve sizinle tanışmayı bizde çok isteriz...

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Evet AnkarA dan Amasya yolcusu kalmasın akşam gidiyoruz ,GElecek arkadaşlarımız için son çağrıdır
Konuyu okuyupta gelmek isteyen fakat tereddutte kalan arkadaşlar sıkıntılarını söylesinler maddi manevi yardımcı olmaya çalışalım
Yaşı küçük olanlar için ailelerinden izin de alabilirim ,isterim demiyorum bakın alırım :)