Toros laleri solmadan..

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Özgür ARSLAN tarafından paylaşıldı.

 1. Özgür ARSLAN

  Özgür ARSLAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  30 Haziran 2010
  Mesajlar:
  370
  Beğeniler:
  734
  Şehir:
  Konya
  Seviye:

  Turumuz sabah saat 5.00 da Mehmet Özdemir ile başladı.Saat 5.40 Mustafa Ali ile buluşma ve bisikletleri arabaya yükleme. İkinci buluşma Mevlana'da... Telefon edip katılacak arkadaşlar arandı. Henüz bisikletleri yüklemeyle uğraştıkları haberi üzerine yola çıkalım yolda arayı kapatsınlar diye karar alıp düştük yollara..
  Arkadaşlar ile Sarıoğlan'da buluşuldu ve Korualan'a ...Korualanda içilen çorbaların ardından çıktık yollara.Yollar rampa ki ne rampa 1500 rakımdan 2100 m tırmanma... Yeterince geç kalınmasından dolayı biraz tempolu bir tura başladık. Turun başarılabilmesi için kaybedilen zamanı yolda telefi edecektik. Payallar yaylasında arkadaşımız Murat TÜRKOĞLU depolardaki enerjiyi bitirince arkadaşlar yaylada dinlenmesi için koruyuculara misafir bırakmışlar.
  Ekibin ağır gelmesinden dolayı turun üçte ikisi tek başıma hep önden gidildi. Ara ara beklemelerime rağmen ekip gelmiyordu. Payallar yaylasının üst kısmında karkarması yaparak yedim 30 dakika ekibi bekledi. Yine de ekip yok... Tırmanış yine tırmanış 2200 m rakım hava güneşli ama rüzgar kemiğe değiyor.
  Artık Eğrigöl'e inişe geçmiştim. Rüzgarlığımı giyerek ver eline Eğrigöl.. Saat 13.30 da intikal ettim.55 dakika sonra ilk İsmail Tarhan geldi. Ardı sıra Mustafa Ali, Selim,Cihangir,Ahmet,Mehmet geldiler. Yemekler yendi sohbet edildi. Ekibin bir kısma Murat Türkoğlu'nu almak için geriye döndü.
  Mustafa Ali, Mehmet ve ben Karın gölüne doğru yol aldık. Aldık almasına lakin zaman oldukça geçmişti. Çakallar ve Küllü gölü görme şansımız kalmamıştı.Sonra Alanya turu yaparken görürüz diyerek dönüşe geçtik. Dedemli güzergahı üzreinde Göksu nehrinin batıp çıktığı yerlerde ziyaret edilerek turumuzu Korualan'da sonlandırdık..
  Mustafa Ali'nin ata evini ziyaret ettik. Yenilen akşam yemeklerinden sonra Konya'ya.. Misafir severlikleri için amca ve teyzeye teşekkürler.
  İşte resimler..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Söğüt Yaylası...
  [​IMG]
  [​IMG]
  Payallar yaylasına yaklaşma anları.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :D :D :D
  [​IMG]
  Toroslar'ın vahşi doğasında narin lalaler..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Tüm ihtişamıyla Eğrigöl..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Karın Gölü sakinleriyle..[​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Hep gülün...
  www.bisikletyarenleri.com

  Haftaya Toroslar'ın diğer yakasında görüşmek üzere...
   
 2. hakan64

  hakan64 Bisikletkolik

  Kayıt:
  22 Mart 2014
  Mesajlar:
  1.223
  Beğeniler:
  676
  Şehir:
  -
  Adı:
  hakan
  Seviye:
  çok güzel bir tur olmuş, manzaralar çok güzel, ayağınıza sağlık
   
  Özgür ARSLAN bunu beğendi.
 3. Mehmet Serpi

  Mehmet Serpi Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  166
  Beğeniler:
  109
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Çok güzel kareler,paylaşım için teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

4.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
1.jpg
Bisiklet sürerken beni son derece rahatsız eden ve bir türlü çaresini bulamadığım hadiselerden biri de sürekli burnumun akması. Mevsim dinlemiyor, yaz-kış bisiklet üzerinde olduğum sürece burnum...
Digital EPO.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...