toplu taşımacılıkta bisiklet

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında Bekir ALTIN tarafından paylaşıldı.

1. Bekir ALTIN

Bekir ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba izmirde toplu taşıma araçlarına bisikletle biniliyomu acaba izban vapur vs.?

ZekiAlper ve Cyclist999 bunu beğendi.
  2. Salih Çadırcı

Salih Çadırcı Aktif Üye

Seviye:
    vapurlara binildiğini biliyorum.

Bekir ALTIN

Bekir ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    izban, metro?

4. Ömer Seven

Ömer Seven Yeni Üye

evet, vapurlara biniliyor, hatta ben biniyorum bisikletimle vapurlara, otobuslerde ise sadece 2 kere engelli otobusune aldilar bisikleti, o da sofor tanidikti ve otobus bostu diye aldi, onun disinda otobuse bisiklet alcaklarini sanmiyorum, ama -gerci su an kapali ama- teleferige bisiklet aliniyormu onu bende merak ediyorum , acildigi zaman ilk is bisikletle gidip girmeyi denemek olucak =)
    ayrıca izban ve metroya bebek arabasi yada akulu engelli araci aldiklarina gore, heralde bisiklet de alinir diye dusunuyorum ama hic gormedim yada denemedim bisikletle girmeyi.

5. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Başlık açılmışken İstanbul'da durum ne acaba? Vapurdan başka alan var mı?

Bekir ALTIN

Bekir ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    Ya Arkadaşlar Ben Geçen Gün Metroya Girdim Almadılar :d Ayrıca Izban Da Güvenlikçiye Sordum Küçük Bisiklet Alıyoruz Büyükse Katlanabilir Olması Gerek Dedi Ama Bugun Izban ı Aradım Yasakmış :s Otobüs Zaten Olmaz :d

7. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    metro ve izbana alınması durumu var görüşmeler devam ediyor. ilerde alacaklar. şu anda giriş yasak bisikletlerle. otobüse alınmaz zaten.

8. Okan Örs

Okan Örs DALGACI DENİZ AYVALIK

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selam,
    Boğaz geçişi öncesi kabataştan taksime füniküler ile çıktım:)
    Bir bilet de bisiklet arkadaşıma kestiler,bilginize...

9. cihan celik

cihan celik Aktif Üye

Seviye:
    Bilal Karatağ bunu beğendi.
    Bekir ALTIN

Bekir ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    Evet Arkadaşlar Izmir Hakkında Bilgi Sahibi Olan Yokmu? Ve Bu Konuda Yapabilecegimiz Birşeyler Varmıdır En Azından Izbana Vapura Binebilmek Için

11. turist

turist Kıdemli Üye

Seviye:

Sirkeciden sonraki raylı sistem almıyor ve fakat Metro alıyor!! Bu, bulunmaz bir nimet! ( Defaen Maslak trafiği ile boğuşarak ormana gitmiş biri olarak konuşuyorum ) Çamurlu bisikletle binecek arkadaşlar!!! Lütfen istirham ediyorum, oto sanayi bölgesinde yıkatıp binin metroya!!! bir iki huysuzun şikayet mailine bakar sonra, yasaklayıverirler...bisikletle bomba patlatılan bir metropoldeyiz..

(Uygun saatte binin, Allah acil şifa versin o güzel insanlara ama eğer müsaitse bazı orta vagonlarda tekerlekli islemle için boşluk oluyor,önceden orayı kapıp, duvardaki kapaklı dolapta rulo halde emniyet kemeri oluyor onunla efendice sabitleyin) Düğüm ile. Yine de başında durun sorumlusu olarak..( işten erken çıkmış mecidiyeköy ablalarının döpiyeslerini kirletmek istemeyiz ) uygun hamlelerle paçalara çamur
    değmemesi için azami dikkat gösterin..Lütfen! Bu hakkı koruyun bir daha kazanamayız...

En eski banliyö trenleri: sirkeci-halkalı ve gebze-haydarpaşa hatları da, bisikleti alıyor bir ekstra jeton ile...

Beşiktaş_Üsküdar boğaz motorları: "Turyol" para almıyor bir de, karadenizli eski deli kaptanların; yayla ve bisiklet güzelliğine sempatisinden midir? bakın onu bilemedim :)

Bilal Karatağ bunu beğendi.
  12. yavuz erkut

yavuz erkut Kıdemli Üye

Seviye:
    2 mesaj üstüne bakarsan cevap verdim ama tınlamıyosun galiba :mad: vapura biniliyor zaten...

Bekir ALTIN

Bekir ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    ben diğer arklarında fikirlerini ve bildiklerini paylaşmalarını istemiştim belki bi sey olur elimizden bi şey gelir ve bu vesileyle yasagın kalkmasını sağlayabiliriz diye dünüdüm ist lu ark lar yazınca çıkıştım o yuzden bu arada bugun ızbanı aradım ve bı kac ıstasyonda guvenlıkcılere sordum arkadaslarıma sordum gereken bılgıyı aldım vu bununla ılgılıde nereyle gorusmemız gerekıyorsa arkadaslar yardımcı olursa elimden geleni yapmak isterim tabi bunu toplu şekilde yapmak lazım.

ZekiAlper bunu beğendi.
  14. Koray Bozkuş

Koray Bozkuş Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul'da İDO bu konuda görgüsüzün önde gideni.. Yönetici kadrosu köyünde bisiklet görmeden Audi Mercedes sahibi olmuş olabilir. Bisikleti 'extra bagaj' olarak niteliyor ve 3 TL. alıyorlar. Bazı hatlarda yolcu ücretinden fazla bisiklete para ödemiş oluyorsunuz. Norveç'den aldıkları gemilerin klozetlerini söküp alaturka tuvalet takana kadar arka güverteye bisiklet parkı koysalar hayır dua alacaklar. Ama bisiklet 'caizmidir' diye şeyhlerine sormaları gerekebilir...

BF Okuru_ bunu beğendi.
  15. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    BF Okuru_ bunu beğendi.
  16. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
  17. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bekir ALTIN

Bekir ALTIN Yeni Üye

Seviye:
    ya bizimkiler otobuste insanı tasıyamıyo bisikleti nası taşıcaklar :D adamlar king ya avrupa insanı böyle olsa gerek vatandaşı düşünüyolar

19. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    onlar amerikalı :D

20. Sefa Ayrılmaz

Sefa Ayrılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşlar Biz Talep Etmedikten sonra böle bir aparatın Toplu taşıma araclarına takılması hayal olur.

turist bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

untitled.png
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
upload_2016-5-10_14-56-31.png
İki hafta önce yol grubuyla buluştuğumda benim yaşlarda Serdar adlı bir arkadaşın bir iki ay önce koroner bypass ameliyatı olduğunu öğrendim. Doktorunun tavsiyesi üzerine sahilde çok düşük tempo...
maxresdefault.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...