İnceleme Topeak Telefon Tutucu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar.

2 hafta kadar önce aldığım bir üründen çok memnunum. Tabi ki olumsuz noktaları da var. Bunları da sizlerle paylaşmak istedim. Alacak olan varsa, belki rehberlik etmiş olurum :)

Ürünün adı Topeak Smartphone Drybag, yani su geçirmez bir telefon tutucu.
67628 dosyayı görüntüle

Temsili fotoğraf da ekleyelim :)
67629 dosyayı görüntüle
67630 dosyayı görüntüle

Ben 5" ve 6" akıllı telefonlar için olan versiyonu satın aldım. Iphone 5, 6(S) ve 6 (S) Plus için olan versiyonları daha başarılı buldum açıkçası. Direkt Iphone için üretilmeleri nedeniyle, kamera hariç diğer telefon fonksiyonları çok daha başarılı çalışıyor, tuşlar çok daha rahat kullanılıyor.
67633 dosyayı görüntüle

Kullandığım telefon Samsung Note 4. Ancak fotoğrafta görüldüğü üzere azıcık küçük kaldı telefon kılıfı içerisinde.
67635 dosyayı görüntüle

Bir adet arka kapak vardı elimde, uzun süredir kullanmadığım. Onu kullanmak zorunda kaldım :) Zaten o kapakları beraber deneyerek ürünü aldım.
67637 dosyayı görüntüle
67638 dosyayı görüntüle

Hemen malzeme kalitesinden bahsedeyim :) Topeak ürünlerini zaten beğeniyorum. Bunda da kaliteden çok memnun kaldım. Oldukça sağlam olan, özenle üretildiği belli, tabi ki Topeak damgasının çok şık şekilde oturtulduğu, kalitenin gerçekten hissettirildiği bir ürün. Kolay kullanılan plastik fermuar kısmı bile gerçekten başarılı. Ne kadar uzun ömürlü olacağını zaman gösterecek :)
67640 dosyayı görüntüle
67641 dosyayı görüntüle
67642 dosyayı görüntüle

Montajı oldukça kolay, gidon boğazı üstünde konumlanıyor. Bu sayede rahatlıkla haritaları hatta telefonun diğer birçok özelliğini çok rahat kullanabiliyorsunuz.
67643 dosyayı görüntüle

Araya mutlaka lastik parçaları koymak lazım, aparatın yani dolayısıyla telefonun kaymasını önlemek için.
67644 dosyayı görüntüle

Öncelikle belirteyim, cok azıcık bir boşluk vardı telefon tutucuda. Olmasaydı da plastik bir parça olduğu için elbet zaman içerisinde yine o boşluk oluşacaktı.

Gidonun üstünde kalan aparatın sürgü kısmına, bir paket lastiğinden kestiğim küçük parçayı yapıştırıcı ile yapıştırdım. Boşluk falan kalmadı :) Telefon tutucu takılıp çıkarılırken bir zorluk yaşatmıyor. Bu bahsettiğim boşluk, furç kapağı aparatında yoktu. İlginç bir durum :)

Eğer ürünün kullanılış şeklini beğenmezseniz, uzun süre içerisinde gidon üzerindeki tutucu aparatın başına birşey gelirse diye, Topeak firması yedek veya farklı aparatlar da sunuyor. Örneğin; istenirse furç kapağı uyumlu bu aparat da alınabilir :)
67645 dosyayı görüntüle
67646 dosyayı görüntüle

Yağmurda ve lavaboda ( :D ) deneme şansım oldu. Kesinlikle su geçirmiyor. Bir defa elimden düştü, içinde telefon varken, herhangi bir hasar almadı. Toz da geçirmiyor. Oldukça sarsıntılı yollarda kullanıyorum ve düz maşalı bir bisiklet kullanıyorum. Çok fazla sallanmıyor telefon, verimli şekilde kullanmaya devam ettim her koşulda.

Gelelim olumsuz bölüme :) Kulaklık takmak isteyenler için uygun olmayabilir. Kulaklık girişi benim telefonumun üst kısmında. Fotoğraftaki gibi kabloyu, fermuar kısmını tam kapatamadan katlamak zorunda kaldım.
67648 dosyayı görüntüle
67650 dosyayı görüntüle

Biraz pot yaptı kılıf üzerinden kulaklığın jakı. Yine de bir sorun yaramadığını belirtmek isterim. Hatta yağmur altında bu şekilde kullanmıştım :)
67651 dosyayı görüntüle
67652 dosyayı görüntüle
67656 dosyayı görüntüle

Bazı akıllı telefonlarda kulaklık girişi altta veya yanda olabiliyor. Bu da kulaklıkla kullanımı zorlaştıracak belki de kullanmayı imkansız hale getirecektir.

Kulaklık olmadan da telefonla görüşme yapabilirsiniz. Fakat kılıfın kapalı yapısı nedeniyle ses azıcık boğuk gidiyor karşı tarafa.

Fotoğraflarda yine gösterdiğim gibi bir ön çanta kullanıyorum, kadro üzerinde. Telefon kılıfını altında küçük bir bölüm, çantaya çarpıyordu. Gidon boğazının altına 1 tane spacer (pul) atarak biraz daha rahat bir kullanım imkanı yarattım kendime :) Kadro üstü çanta kullanan arkadaşlar, bu ürünü alırken bu duruma hazırlıklı olsun.
67657 dosyayı görüntüle

Kısaca özetleyeyim :)

Artılar:
Su ve toz geçirmiyor.
Sarsıntılara rağmen sorunsuz kullanılabiliyor.
Dokunmatik özelliği sorunsuz kullanılıyor.
Kaliteli malzeme yapısı.
Konumlandırma çok başarılı. Yedek parçalarla beraber, tutucuyu farklı konumlandırma mümkün.
Yedek parça bulma sorunu yok.
Kolay kullanılabilir bir ürün.
Kolay montaj.

Eksiler:
Iphone özel modelleri dışındakiler telefona tam uymayabiliyor. (Benim uyguladığım yöntemi uygulayabilirsiniz)
Kulaklık her model telefonda kullanılamayabilir.
Kamera kullanılamıyor.
Kadro üstü çantalarla çakışabiliyor.
Iphone dışındaki modellerde tuşlara basmak kolay değil.

Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
İnceleme için teşekkürler

Narki

Üye
Tepki
25
İsim
Onur
Bisiklet
Kron
teşekkürler bu yararlı inceleme için

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkürler emeğine sağlık. Faydalı bir inceleme olmuş.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.517
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BF Okuru İnceleme çok iyi olmuş elinize sağlık. Bana Bu tip bir ürünü ancak böyle bir inceleme aldırabilir. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Aazam
Yaklaşık 80 lira. Ama farklı ölçülerdeki telefonlara ve Iphone modellerine uygun versiyonlar var. Fiyatları farklıydı. Delta'nın sitesinden bakmak lazım, üşendim şimdi :)

@Onur YCL
Amaç ürünü aldırmak değildi ama neyse :D Artısı eksisi neyse, ortaya dökmek lazım tarafsız şekilde.

@sspl

@Narki

@soneryen

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar :)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız @BF Okuru devamını bekliyoruz. Öyle sadece telefon tutucu olmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@soneryen
Fırsat buldukça yapıyorum :) Açtığım konularda bir de genel bakım konusu var. Bu tip paylaşımlara devam etmek istiyorum.

@maboc
Onun da incelemesini yaparım belki :) Nefis bir çanta :harika: Topeak Fuel Tank - Large

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Deniz
Beğeniyle takip ederiz bizde. Bende şu disk frenleri paylaşamadım

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
inceleme için tşkler :)

eskiden telefonu bu şekilde kadro üstü çantaya koyuyordum
ama ne zaman mola versem kulaklığı çıkart, hadi telefonu bisiklette bırakmayayım onu da çıkart..
tak çıkar tak çıkar derken artık feci üşenmeye başladım..
şimdi hafif bi sırt çantası ayarladım, telefonu da çantanın yanındaki fileli cebe atıyorum, kulaklık da kulakta tabi..
molalarda anlık olaylarda hop iniyorum bakkala giriyorum markete giriyorum, kesintisiz müzik keyfi süper oluyor :hhhhhh:

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türka¥
Güzelde turdaykenn müziğe kulaklığa dikkat edin lütfen. Her gün bi kötü haber duyuyoruz. Müzik insanın konsantresi olumsuz etki ediyor dış mekan ile irtibatı gidiyor

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Kullanacak veya almayı düşünen arkadaşlar için bence mantıklı bir ürün. Başarılı bir inceleme olmuş, tebrikler :)

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
kullanıyorum. bisikleti alırken bunu da almıştım iyi bir gps alana kadar strava ile şdare etmek için.

şimdilik işimi görüyor, olumsuzluk yaşamadım. plastik kelepçenin iç kısmına lastik yerleştirmek ihtiyacı şimdilik hissetmedim. ama tabi benim tespitlerim pek geçerli olmayabilir daha bisikletimi 10 km anca kullanmışımdır :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Teşekkürler yorum için :)
Ben hala kullanıyorum, uzun süre de kullanırım diye düşünüyorum. Memnuniyet devam ediyor :) Bakalım nereye kadar.