topeak sırt çantası alıyorum yardım edermisiniz

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
arkadaşlar topeak ın şu sırt çantasından almayı düşünüyorum
(link)
arkadaşlar forumda sırt çantasına karşı olan bisürü arkadaş olduğunu biliyorum
yanlız daha önce sırt çantası kullanan arkadaşlar
-genelde okul çantası tarzında olanca yükü omuzlara bindiren eski nesil çantalar kullanılmış
yeni nesil çantalarda ise yük omuzlara değil bel bölgesine eşit olarak dağılıyor
-terletme konusuna gelince fileli sistemler çıktı çantayı sırtımızdan ayıran bir file var çanta sırtımıza kesinlikle temas etmiyor
-ayrıca ne varsa doldurulmuş çantaya işkence aletine dönüştürülmüş

ben bu çanta ile günde 3 saat 80-90 km yol yapmayı planlıyorum
ve 5-6 kilo yüküm olacak
sırtında şişirilen hava ile dolup kanallar oluşan bir sistemi var
ve dahada önemlisi belden desteği var yani yükü sadece omuzlara vermiyoruz
yol bisikleti kullandığım için bagaj bisikletime uymuyor port bagajda olmuyor düşünmüyorumda
şimdi sizin fikirlerinize ihtiyacım var bu çanta için ne dersiniz??

Scudo

İsmailÇağrı

Aktif Üye
Tepki
37
Selam baktığın çanta için 10.7 lt hacim yazıyor. Bu hacme 5- 6 kg yük girmez ( ayakkabı - kıyafet- yedek lastik vs olarak) Eğer 5- 6 kilo luk malzemen varsa 15 lt lik çanta seçmelisin. Fakat çanta maksimum 25 lt olmalı daha fazlası yolda maraz çıkararır. Sırt çantasını ben de tercih ediyorum çünkü olası bir düşüşte omurgayı koruyabilir. Hidrasyon kesesi çantaya dahil değil manzara seni yanıltmasın. Fiyata da bakınca bu çanta için yurt-dışından almak fuzulidir.

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
bence deuter bike1 çanta daha güzel ben onu almayı düşünüyorum gidip gördüm mağzada gayet kullanışlı ve 20 litre ama onu düşünmez iseniz şuan kullandığım Timberline vespa 25 i de önerebilirim sırt desteği çok güzel çanta 25 litre okula rahat kullanabilirsin ben kullanıyorum ama artık daha küçük birşey arıyorum istersen detaylı fotoğrafını koyabilirim(yanlış anlaşılmasın çanta satılık değil deuter tercih etme sebebim daha küçük olması)

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
timberline vespaya baktım ama onda sırttan ayıran olaydan yok çanta sırta yapışık diğerindede aynı sırttan ayrı bir çanta yokmu önerebileceğiniz

sabihavni

Aktif Üye
Tepki
55
Bisiklet
Merida
Çanta aslında ikisindede sırta yapışık değil arada file var ve file ile çanta arasında boşluk ve o boslukta süngerler var timberline için deuter için ise kenarlarda sünger ama hava alabilen yapıda ortası ise boş.

fotoğraf linkleri sırt için deuter ve timberline için
(link)
(link)
Başka bir çanta önermek istemem çünkü kullandadım veya memnun kalmadım veya görüp denemedim.
@burhanozer