top fuel 9 mu fuel ex 9 mu?

Tüzün Akbaş

Aktif Üye
Tepki
125
Merhabalar,

Lise yıllarına kadar sürekli bisikletlerle ilgilenen biriydim. Bir şekilde koptum ve aklımın köşesinde her zaman yeniden bisikletlerle ilgilenmek vardı. 2 ay önce yiğenimin bisikletini Adana'da benim bisiklet sevdasına yakalanmamı sağlayan Doğa bisikletin sahibi Tekin abiye ilk revizyonunu yaptırmaya götürdüğümde abi bisiklet toplamayı düşünüyorum dedim. Aslında inanmayarak dedim ama şu anda 2 bisiklet topladım ve 2 tanede planladım.Ve bir anda kendimi forumlarda buldum.

Tekin Abinin yönlendirmesiyle İbrahim Abiye gittim ve eski bisikletimdeki 97 model lx ve xt groupseti Kron xc3000 kadroya yeniden toplattım ve nişanlıma hediye ettim

Hızımı alamadım ve hep hayallerimi süsleyen Trek kadrolara bakmaya başladım.8500'e aşık olmama ramen bana uygun bir kadro bulamadım ve 2010 giant xtc kadroya lx groupset,565 teker seti ile ritchey carbon sele,sele borusu,gidon,gidon boğazı kullanarak 11080gr ağırlıktaki şu anki kullandığım bisikleti kurduk.Bukadar güzel olacağını düşünmüyordum.Henüz tam olmadı ama yine de çok güzel derken Trek 8500 kadroyu buldum şu anda da komple xt groupset olarak onu toplayacağım fakat aklımdaki asıl kadro fullsuspansion.

Bildiğim kadarıyla farkları süspansiyon boyutları. Ben dağ taş da gezen bir adamım ama ağırlıklı şehir içi gezecağim.

Tavsiyeniz hangisi yönünde olur,hangi kadroyu yapmalıyım top fuel mi fuel ex mi? bu kadronun komponentlerine henüz karar vermedim:)

yeni forum delisiyim uzun yazdıysam özür dilerim:)

iyi forumlar

Scudo

sercanczo

Forum Bağımlısı
Tepki
117
Şehir içinde gezmek için Fuel Ex ya da Top Fuel gibi bisikletleri almanız çok gereksiz olur.Top Fuel XC için, Fuel Ex de amortisörlerinin çalışma mesafesi daha fazla olduğu için cross mountaine daha uygun bisikletir.

• Beğen
Tepkiler: Tüzün Akbaş

Tüzün Akbaş

Aktif Üye
Tepki
125
@sercanczo

dediğiniz konuda haklısınız ama 2si arasında tercih yapıyor olsaydınız hangisini tercih ederdiniz?aslında sormam gereken direk soru buydu ama bir başladım yazmaya utanmasam hayat hikayemide biyerlere sıkıştıracaktım. özgeçmiş falan:p

Tüzün Akbaş

Aktif Üye
Tepki
125
@temu90

bende de top fuel ağır basıyor fakat 2si hakkında da tam bilgim olmadığı için adından ötürü öne çıkıyor. belki 14 yıldır ilgilenemedim ve 2 ay önce geri döndüm bisiklete ve köprünün altından ne sular geçmiş hayret ettim. günü yakalamak için çoook forum okumam gerekiyor:)

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
eğer o kadar bir bütçe ayıracaksanız ve daha fazla süspansiyon mesafesine ihtiyaç duyacak extreme haraketler yapmayacaksanız, top fuel ;)

• Beğen
Tepkiler: Tüzün Akbaş

Tüzün Akbaş

Aktif Üye
Tepki
125
@temu90

ilgilendiğin için teşekkür ederim. hiiç acelem yok. şu anda 3. bisikletim bitmek üzere. onu rüya bisiklet olarak toplayacağım:).

giant bitti bundan bir hafta once.ona haksızlık mı yaptım diye düşünmeye başladım. çok yakışıklı birşey oldu bence.gayette hafif oldu.resim yüklemeyi becerebilirsem resimlerinide yükleyeceğim:)

Tüzün Akbaş

Aktif Üye
Tepki
125
@Recep TOPAL

Recep Bey,

Biliyorsunuz şu anda 8500 sırada,Nisan ayına doğru da bir full suspansiyon toplamayı düşünüyorum.bunu hayallerimin bisikleti olarak kuracağım. ama beni carbondan fena halde soğuttular. miadı kısa sürede doluyormuş ve yaralandımı bi yerden o zamanla buyuyormuş... bende aluminyumdan devam edip topfuel 9u taktım kafaya. ama sizinle aynı kafadanız sanırım.işte sizin 8500e kullandıklarınızı ben de topfuel 9a kullanayim dedim. size 8500e haksızlık mı ediyorum diye sormamın sebebi de buydu:). gerçi ben her kadroma haksızlık etmişim gibi düşünüyorum kendimi:))

sevgiler:)

• Beğen
Tepkiler: Recep TOPAL

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Ben de bir süredir Fuel Ex'i inceliyorum. Top Fuel'in açıları ban apek hitap etmiyor. Ancak arkadaşların anlattıklarından Fuel Ex'in banim kullanım alanıma çok da uymadığını düşündüm. Ben %80 asvalt yolda %20 toprak köy yolunda (ama yol arazi gibi çok temiz değil) kullanacağım... Fuel Ex'in önce kadrosunu bi şekilde bulmay sonra da uzun uzun acele etmeden toplamayı düşünüyordum.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar herkes Top Fuel diyor, ben Fuel Ex düşünüyorum ama kaçırdığım birşey mi var. Top Fuel ile Fuel EX'in ne gibi farklılıkları var. Ya da birbirlerine kaşrı üztülükleri ve zayıflıkları neler. Bilen arkadaşlar kıyaslayabilir mi?