Tolga Ertekin şahsına dikkat!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Cem Özyurt tarafından paylaşıldı.

 1. Cem Özyurt

  Cem Özyurt Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  903
  Beğeniler:
  300
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar, forum büyükleri. Yazdığım yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır, gerektiği takdirde mesajlarım, önceki alışverişlerim kontrol edilebilir.. yaptığımız alışveriş anlaşması ve karşılıklı mesajları buraya taşıyacağım, forumda alışveriş yaptığım onlarca insan alışverişlerde ne kadar titiz olduğumu bilirler, yorum sizlerin, arkadaş küçük bir meblağ için büyük bir işgüzarlık yapmıştır, umarım siz de mağdur olmazsınız. NOT: Ücreti kontrol etmeden ürünleri göndermem benim hatamdır! TOLGA ERTEKİN en ufak bir açıklığı değerlendirecek bir arkadaştır.. Orta Seviye, Uygun Fiyatlı Ürünler (aktarıcı, kollar, zincir, ruble, pedal, lastik) - BisikletForum linkteki ilanımda ruble-zincir-arka ve ön aktarıcı olmak üzere, en ucuzu 15 lira olan 4 önemsiz ürün için yaptığım en son güncelleme şu şekildedir;

  -ön aktarıcı
  -arka aktarıcı
  -zincir
  -ruble hepsi 15 tldir.

  mesajlar da şu şekilde;

  T: zincir ve ruble duruyor mu?
  cevabınızı bekliyorum lütfen kırmayın ihtiyacım var

  C: ürünler kullanılmayacağı için ucuz fiyattan satmayı düşünüyordum, yani parasından değil, oturduğum sitede küçük bi kardeşimiz 24 vitese geçecek, ona vereyim diyorum, kargoyu karşılarsanız size veririm, kargo masrafıyla uğraşmak istemiyorum açıkçası.

  T: anladım , tahmini ne kadar tutar kargo?

  C: şubeye 5.5 adrese 6.5 diye biliyorum, 35 lira yatırırsanız ben karşılarım kargoyu ( BU MESAJDA ZİNCİR VE RUBLE İÇİN 15 + 15 KARGO İÇİN 5 LİRA, TOPLAM 35 LİRA GAYET AÇIK BİR ŞEKİLDE İFADE EDİLMEKTEDİR! )

  T: sizden ricam yurt içi kargo ile göndermeniz , ben şubeden alım yapabilirim. hesap numaranızı yazarsanız hesabınıza paranızı aktarayım.
  Hesap numarası ve adres-telefon bilgileri verildi, arkadaş ertesi gün " parayı yatırdım " şeklinde bir mesaj attı, BURADAKİ HATA BENİMDİR, hesabı kontrol etmeden ürünleri gönderdim ( PTT kargo ile 5.5 lira tutacağını hesaplamışken, Yurtiçi kargo ile 10 lira ödeyerek ) ve takip numarasını arkadaşa yolladım, kargo masrafının yarısını karşılamasının makbule geçeceğini söyledim. Sonraki gün hesabı kontrol ettiğimde 15 lira gördüm ve mesaj attım;

  C: hesabı bugün kontrol ettim, 15 lira yatırmışsın?

  arkadaş forumda online olmasına rağmen cepten ve forumdan attığım mesajlara cevap vermedi. bir mesaj daha attım;

  C: 1 gün daha bekleyeceğim, açıklama ve ücret gelmez ise gereğini yaparım, görüşmek üzere.

  T: şuan kurallara aykırı hiçbir durum yok? Siz bütün parçalar 15 tl kargo benim yazmıştınız , durum tam olarak öyle oldu. 5 lira daha istediniz kimse zor durumda kalmasın diye olur dedim yatırırım konu kapanır. 35 yatır kargoyu ben vereyim dediniz , ben 15 yatırıyorum kargo benim dedim siz kargoyuda vermişsiniz yazılan çizilen neyse o. Böyle konuşarak bir şey elde edemezsiniz ( BURADA İDDİA EDİLEN " ben 15 yatırıyorum kargo benim " şeklinde bir metin bulunmamaktadır, üyeliklerimizin mesajları kontrol edilebilir. )

  T: ön ve arka arttırıcı yok gelmiş hesap yanlış diyorsun? Kargoda sadece zincir ve ruble var. ( ÖN VE ARKA AKTARICI İLE TEK KELİME KONUŞULMAMASINA RAĞMEN, ARKADAŞ BU ÜRÜNLERİ GÖNDERMEDİĞİMİ VE MAĞDUR OLDUĞUNU İDDİA ETMEKTE VE ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞMAKTADIR )

  C: arkadasim iyi misin? En ucuzu 15 tl olan 4 ürün toplam 15 lira mi olacak? En basta ruble ve zincir duruyor mu demedin mi? Hepsi 15 tl demek her biri 15 tl demek, 35 liraya kargoyu karsilamam durumunu neden dusunmedin? 15 lira zincir 15 lira ruble 5 lira da kargoydu. Böyle bi isguzarlik olamaz.. Yurtici istedin onunla gönderdim kargo fiyati ikiye katlandi, onu da gectim ben hesabi kontrol etmeden urunleri yolladim, bu iyi niyeti suistimal etmektir. Ya 15 tl yatirirsin ya da urunleri geri gonderirsin bu kadar net tolga. Aksi takdirde parcalar sana haram olur, bisikletforum mtbtr ve tum ikinci el sayfalarinda rezil oldugunla kalirsin, cevap bekliyorum. (mobil internet ile yazdığımdan imla bozuktur)

  VE ARKADAŞIMIZIN ATTIĞI SON MESAJ, KENDİSİ HAKLIYMIŞ GİBİ + YAZILMAMIŞ ŞEYLER İLE İTAM EDEREK YAPTIĞI İŞGÜZARLIĞI ORTAYA SERMEKTEDİR.

  T: Durumun nasıl olduğu beni ilgilendirmez. Sen bu 4 parçayı bırak pedallarla beraber 15 tl yazmıştın? Yani şuan karşı çıkma hakkın yok. Tehdit ederek bir yere varamazsın söylediklerini yap konu mesajları kapı gibi duruyor. Ama bana yeni aktarıcı aratma yeni bisiklet topluyorum. Satıyor musun ön aktarıcını

  Durum bu şekilde arkadaşlar, iyi niyet suistimal edilmiştir, ilandaki " hepsi 15 tl " ibaresinin darlığından yararlanılarak ( özel mesajda 2 ürün için 15 + 15 + 5lira kargo ücreti belirtilmesine rağmen ) büyük bir işgüzarlık yapılmıştır, bu güne kadar tek bir alışverişimde sorun yaşamadığım forumda böyle insanların bulunması beni gerçekten üzdü.

  Saygılarımla
  Cem Özyurt.
   
 2. Tuncay Üner

  Tuncay Üner Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  1.031
  Beğeniler:
  662
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Böyle mevzulardan acayip tiksinirim. Sizin hatanız mevcut, "hepsi 15tl" yazan yerde bende gerçekten 4 parçanın toplamının 15tl olduğunu anladım ancak burada 2 husus var;

  1. 4 Parçanın birden 15tl olması imkansız.
  2. her parçanın fiyatı ayrı ayrı yazılmış.

  Bu durumda yanlış anlamak veya dikkatsizlik vs bahane edilemez. Alışveriş yapıyorsun burada, bisiklet toplayacağım diyorsun. 4 parçanın 15tl edemeyeceğini bilemiyorsan kusura bakma ama sen o bisikleti toplama arkadaş.
   
  Ergin EREN, -Paşa- ve Cem Özyurt bunu beğendi.
 3. -Paşa-

  -Paşa- askssy

  Kayıt:
  11 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.028
  Beğeniler:
  618
  Şehir:
  Malatya
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  üzüldüm, ancak algıda 4 ürüne de 15 tl istiyormuşsunuz gibi görünüyor. Ki bu da birşeyi değiştirmez siz 15+15+5 dediniz mi iş anlaşılıyor. Geçmiş olsun
   
  Cem Özyurt bunu beğendi.
 4. berkan1994

  berkan1994 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2010
  Mesajlar:
  371
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  eskişehir
  Seviye:
  15-20 tl için konu açmaya değeceğini düşünmüyorum sonuçta zincirin sıfır fiyatı 8-10 rublede 10-15 tl lik bir şey sonuç itibari ile tolganın yanlış anlamsı normal olabilir fakat kargoyuda cem'e yüklemesi hata olmuş...
   
 5. Gökhan Hayırlı

  Gökhan Hayırlı Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  272
  Beğeniler:
  46
  Şehir:
  Gemlik-Bursa
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Geçmiş olsun yanlış anlaşmalar var aranızda.ama aranızda geçen konuşmalardan sonra birbirinizi anlamanız gerekirdi şu noktada.bence yapılabilecek en güzel şey alıcının parçaları geri göndermesi onuda yapar mı bilmiyorum :(
   
  Cem Özyurt bunu beğendi.
 6. #6
  Cem Özyurt

  Cem Özyurt Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  903
  Beğeniler:
  300
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  herkese teşekkürler, ben bu saatten sonra alıcıdan bir şey beklemiyorum, onun vicdanı rahatsa benim için problem yok, benim için bu meblağlar problem değil, sadece forumdaki iyi niyetleri insanları uyarma amacındayım, iyilik edince kötülük buluyorsun..
   
  bkagan, ProfessionaL ve fatihaydın bunu beğendi.
 7. -Paşa-

  -Paşa- askssy

  Kayıt:
  11 Aralık 2009
  Mesajlar:
  1.028
  Beğeniler:
  618
  Şehir:
  Malatya
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Bence de burada mevzu para değil, sonuçta 10 TL için haksızlık yapan 1000 TL için de yapar ama daha önce de yazdığım gibi algılamada hata olabilir. Düzelmeyecek problem değil.
   
  Cem Özyurt bunu beğendi.
 8. Semih_ÇELİK

  Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Nisan 2009
  Mesajlar:
  627
  Beğeniler:
  351
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  bence en büyük problem. yanlış yatırılan paranın yanlış olmasını umursamamak. o adam yanlışda anlatsa yada sen yanlışda anlasan istenilen ya miktarı göndericeksin ya o ürünleri göndericeksin. hem banane diyip hem ürünleri babanın malı gibi kullanamassın. ama burada o adam art niyetli olsa senin zaten parayı kontrol edip göndericeğini düşüneceği için eksik gönderip kendinide sıkıntıya sokmaz. sizde hata sayısı daha fazla. yurtiçi kargonun o fiyatlara dosya bile göndermediğini bilmeniz gerekir kafanıza göre kargo fiyatını biçmişsiniz. babanız bile olsa hesabı kontrol etmeden ürünü göndermekde ne oluyor ?
   
  Berkhan Bayraktar bunu beğendi.
 9. Cengiz Gökalp

  Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Ekim 2011
  Mesajlar:
  806
  Beğeniler:
  338
  Şehir:
  antalya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  cem kardeşim yalnış anlatmışsın kendini. ama karşıdaki kişinin de anlaması gerektiğini düşünüyorum
   
 10. Doğukan Aksu

  Doğukan Aksu Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.126
  Beğeniler:
  4.035
  Şehir:
  Ankara / Çankaya
  Seviye:
  Karşılıklı hatalar, yanlış anlaşılmalar olmuş olabilir ama bu gibi alışveriş işlerinde satılan ürünün fiyatından, niteliğinden öte dürüstlük çok önemlidir. Yoksa 5, 10 atıyorum kaç para olursa olsun itibarı, ticari ahlakı zedelemeye değmez. Alıcı açıklamalardaki ve fotograflardaki gibi ürünü alma hakkına sahipken satıcı da sattığı ürünün fiyatı ne ise ne eksik ne fazla olmak kaydıyla belirtildiği gibi alma hakkına sahiptir. Kısacası bu gibi olaylar bir daha beraberinde paranın satın bile alamayacağı itibarı zedeler siz siz olun dürüst olun, lafınızın, sözünüzün arkasında durun. Sana gelince de Cem bunu bir tecrübe olarak görürsün, adına, yaşadıklarına üzüldüğüm gibi yapman gerekeni de konuyu açarak yapmışsın. Bir daha bu tarz olayları yaşamaman dileğiyle geçmiş olsun.

   
  Cem Özyurt bunu beğendi.
 11. #11
  Cem Özyurt

  Cem Özyurt Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  903
  Beğeniler:
  300
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  teşekkürler abi, ben de ders olarak görüyorum bunu, herkese teşekkürler..
   
 12. ahmetcan44

  ahmetcan44 Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.449
  Beğeniler:
  1.228
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Karşılıklı hatalar var. Fakat eğer üslup gerçekten ilk mesajda yazıldığı gibiyse, ben Tolga Ertekin isimli şahıstan çöp dahi almam. Üslup, direkt olarak niyeti belli eder. Çok çok kötü bir üslup. Son derece itici ve kışkırtıcı.
   
 13. Tolga.Ertekin

  Tolga.Ertekin Misafir

  öncelikle herkese merhaba , konuyu yeni gördüğüm için geç cevap veriyorum. yorumları okuduktan sonra şunları söylemem gerektiğini düşünüyorum , birincisi dört ürünün 15 tl olması elbette imkansız değil yani ürünlerin ucuz olmasından şüphelenmek zorunda değilim , herkesin de söylediği gibi 4 ürünün toplam 15 lira olduğu yazıyor , söylenen fiyat için 15er lira tabiri kullanılmalıydı. amacım tartışmayı uzatmak veya sıkıntı yaratmak değil asla sadece açıklama gereği duyuyorum. burada kimse kimseden 15 lira çalma peşinde olamaz , böyle bir düşünceye sahip olabilenden korkacaksın aslında , bu olaydan bir kaç gün sonra da berkay küçük isimli üye beni kendi aklınca dolandırdı bu cümleyi bilgi amaçlı yazıyorum , diğer bir hadiseyide aslında anlatmak istemediğim ama anlatmak zorunda kaldığım için yazıyorum. samsundan burak kardeşimizin hidrolik frenlerine anlaştık kendisi ptt ile kapıda ödemeli gönderdi , kargo geldi oradaki memur işlemi değer biçme olarak işaretlediği için benden para almadı , sadece kargo ücretini verdim. ben orada kargomu alıp çıkar giderdim ve hiç kimse bana hesap soramazdı çünkü karşı tarafın hatası , cezasını çeksin der takardım frenleri , ben burak kardeşimizi aradım yanlışlığı anlattım kargo üzerinde ptt hesabım yazıyor dedi parasını gönderdim aldım frenimi çıktım gittim. burak kardeşimiz de bu yorumu okuyup cevaplayabilir ya da özel mesaj atılıp sorulabilir gerçek neyse o. Uzun lafın kısası başta da söylediğim gibi kimse 15 lira çalma peşinde değil , bu konuyu açan arkadaş ve yakınlık derecesi nedir bilmiyorum ferhat köse isimli yöneticimiz olayı sadece cem bey den dinleyip benimle tavırlı konuşması da bu olay kadar gülünç. umarım olaya açıklık getirebilmişimdir , iyi forumlar
   
 14. Ahmet SARI

  Ahmet SARI Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Kasım 2012
  Mesajlar:
  329
  Beğeniler:
  293
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Tolga kardeşim,

  E tamam yazmışsında, anladığımız "o öyle yazdı bende onu yolladım" mı dır?

  Sende ayrıca birinden muzdarip isen açarsın konu başlığı herkes bilir.

  Tamam sana karşı art niyetli bir durum yokken berkay isimli şahsa güzellik yapmışsın ama bu olay hasebiyle aslında ben böyleyim mi demeye çalışıyorsun?

  Ayrıca ne seni tanırım nede diğer arkadaşı ama madem böyle bir konu senin adına açılmış, tam anlamıyla izahını yapta durduk yere millet gerilmesin!!

  Cem kardeşimizde amatörce iş yapmaması gerektiğini böylece anlamıştır umarım...
   
  Cem Özyurt bunu beğendi.
 15. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.197
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Tolga terbiyesizlik yapiyorsun haddini bil. Bana ozel mesajla dolandirildim ne yapabilirim yazdin bende yonetim olarak alisverislerde sorumluluk kabul etmiyoruz kurallarda yazar dedim.Ayrica senin hakkinda da bu konuda iyi seyler yazmiyor cok ilginc yazdim.Senin gonderdigin mesaj ve benim cevabim hala duruyor arsivde. Tekrar soyluyorum iftira atip terbiyesizlesme ikinizi de tanimam etmem.Tum urunler 15 mis te oyle anlamis madem yanlis anlama var gonder urunleri al geri parani. Cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun birde üstüne bana sataşıyorsun senin yaşın kadar çocuğum var benim haddini bil. yazdıgın mesaj ve cevabım aşagıdadır bundan sonra okur okur bir insan hakkında iftira yapmak ne demekmiş genç yaşında anlarsın umarım.Şimdi sana gülünç gelen şeylere 7 gün boyunca gülebilirsin doyasıya.Aslında senin tarzındaki insanları forumda hiç barındırmamak lazım ama vicdan elvermiyor yaşı gençtir hatasını anlar diyerek 7 gün ile geçiştiriyorum.