Tofaş Kuş serisi otomobillerin tamamı acilen imha edilmeli!

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Yazı uzun geldiyse yalnızca 2. paragrafı okuyabilirsiniz. 1. paragrafta herkesin bildiği şeyler yazıyor zaten.

5 dk. önce eve gelirken yaşadığım bir olay yüzünden acaip sinirliyim ve olay tazeyken buraya yazıyorum. TOFAŞ kuş serisi otomobillerden TOFAŞ hastaları (alayı barzonun önde gideni dur) haricindeki herkes gibi ben de gerekse bisiklet ve diğer araçları kullanırken, yolda yürürken vb. bu tip araçlardan çok çektim ve haliyle nefret ediyorum. TOFAŞ kuş serisi araçlarla yapılmamış bir hareket şahsen görmedim. Tali caddelerde 0 çizerek drift yapan tofaş, gıcık kaptığı her türlü trafik unsurunun tepesine çıkan Tofaş, olmayan eksoz susturucusuyla akşam akşam evde rahat oturtmayan Tofaş, şehrin haftasonu kalabalık olan yerlerine yayları kesilerek dip basılmış, gözleri s**en merceksiz çakma xenon far, kulakların anasını ağlatan çakma warex egzoz takılmış, 17" 3. kalite replika jantlı, Tofaş parası verilerek taktırılmış ve sesi sonuna kadar açılmış paynır tesisatı bir tofaşa saçlara iki kilo jöle sürmüş, düşük bel yırtık taklit Armani kot giymiş 5 apaçi erkek binerek gidip kız görünce aragaz çeken, drift çeken apaçiler; hepsi piyasada mevcut maalesef. Ha kimseyi rahatsız etmeden, trafik kurallarına uyan Tofaş gördün mü diye sorarsanız: 20 yıllık hayatımda bir tane kurallara uyularak sürülen kuş model araba görmedim.

TOFAŞ kuş serisine olan nefretimi kustum, başımdan geçen olayı anlatayım. Bu olay bende bardağı taşıran son damla oldu. Hızırbey caddesinde Göztepe SSK hastanesinin olduğu ışıklarda yeşilin yanmasını beklerken arkamda standart donanımdaki(1. paragrafta belirttiğim donanımlar) bir TOFAŞ şahin kornaya abanarak yapıştı. Ben de çekilmedim. Işık hala kırmızı yanarken tamponunu arka çamurluğuma dayayarak beni iteklemeye kalktı. Ben de kenara (kaldırıma) kaçtım. Arabanın içindeki serseri(her Tofaş kuş serisi sürücüsünün kişilik yapısı) primat kapıyı açıp "Hastaneye yetişiyoz i**e !!" diye bağırarak KIRMIZI IŞIKTA GEÇEREK (tofaşa ışık olmaz!) hastane yönüne doğru uzaklaştı. Otomobilimsi beyaz teneke uzaklaşırken "Sensin o!" diye bağırdım. O da kapısını açıp bir şeyler diyerek uzaklaşmaya devam etti.(ne dediğini duymadım ama anama sövmüştür tofaşçı sonuçta.) Bu olayla birlikte tofaşların neler yapabileceğini bir kez daha gördüm ve bende bardağı taşıran son damla oldu. Trafikteki mevcut TOFAŞ terörünün kökünü kurutmak bir çözüm yolunu buraya yazıyorum:

1) Tüm TOFAŞ kuş serisi araçlar trafikten toplanmalı ve trafik tescilden düşürülmeli.

2)
Videodaki gri araca ne yapılmışsa trafikten toplanmış kuş model araçlara aynısından yapılmalı.

Kuş model araba kalmazsa yarattığı terör de kalmaz.

Scudo

Tuars07

Forum alüminyumbaşı
Tepki
573
İsim
Tunahan Arslan
Bisiklet
Mosso
@Knight Rider Muratlar kalsın mı sadece kuş serisi mi kaldırılsın;)

• Beğen
Tepkiler: Ronin45

10urr

Üye
Tepki
185
İsim
Onur Ozturk
Bisiklet
Claud Butler
Arabada sıkıntı yok, kullanıcıları sıkıntılı.

Bu kullanıcılar biraz para bulduğunda eski model 3 serisi BMW'ye yöneliyor.

Biraz daha para bulunca Seat Leon tercihleri oluyor.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bi tanesine isiklarda kufurlesip altimdaki 14 kiloluk mtb yi firlatmistim :D Kacti gerci. Ama ahdim var mutlaka bi gun bi tanesini sele borumla yerlerde surukleyecegim

@AKTÜRK ALİ@

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
ALİ
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şimdi bir konuya parmak basmak istiyorum.Kim istemez en az 70 80 bin liralık arabaya binmek. Ancak bırakın 70 bin liralık araba almayı insanlar aç!Yapılabilecek pek fazla bir şey yok. Ekonomik durum meselesidir lüx hayat yaşayıp yaşayamama tercihi.İnsanları tofaşçı muratçı bilmem neci diye ayıramazsın.Yaptığı hareket yanlış olabilir.Ama aynı hareketi bmw m 4 ile yapsalar yine aynı sözü sarf edebilecek miydin?Bir diğer husus ise ben de ayar oluyorum bu gibi aptal hareket ve akabindeki apaçilere.Ama elimizden gelen pek fazla bir şey yok ne yazik ki!Son olarak ta eklemek istiyorum tofaşım falan da yok :D

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geçen gün trafik polisi beni durdurdu. Herşeyim tamam eksiğim yok neymiş efendim plakamda mühür yokmuşmuş cezası varmışmış.
" Bu arabanin muaynesi var kardeşim sen neden bahsediyorsun" deyince
"biz şimdilik uyaralim" diye geri adim atti.
Piyasada bu kadar it kopuk tofaşcı var. Her taraflari vukuat akşama kadar fink atiyor. Onlari görmezden geliyorlar, benim plakamdaki mühürle uğraşiyorlar.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Söylemesi kolay tabii. Aylık geliri 3 basamaklı sayılardan oluşan kişilerin zar zor sağdan soldan biriktirdiği paralarla satın aldığı arabasını altından alıp yerine ne vermeyi düşünüyorsunuz?

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Sıkıntılı olan araba değil içindeki insan. Onun altına en lüks arabayı ver daha beter apaçi olur. İtiraf edeyim bazen benimde yaptığım apaçilikler oluyor hemde dobloyla. Doblo ile yapılabilecek en fazla apaçilik ise dar yerden geçerken ani manevralar ve çabuk hızlanmaya çalışmak için devirli kullanım. (sadece benim yaptıklarım bunlar) Neden yaptığımı bilmiyorum ayrı bir zevk veriyor. Fakat şöyle bir durum var çevremde araba/insan varken bu işlere girmiyorum. Başkalarını değil yalnızca kendimi tehlikeye sokuyorum. Daha iyisini ver evet daha apaçi olurum. Arkadan çeker bir araba ver gider trafiğe kapalı yerde deli gibi yan yapmaya çalışırım

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
Valla kişiler beklentilerinizi sasirtabiliyor. Bursa da yunuseli havalimanı onunde bir kan duzenleme çalışması var bilen bilir. Bitti diyebiliriz. Guzel bir yuruys ve bisiklet yolu yaptılar. Ben sizdeki tofosci takintisinin kilik kiyafet olarak bisiklet ruhu içinde olup kullanm olarak öküzden sizin tofascilardan farksiz diyebileceğim otoban gibi bisiklet yolu varken yoldan giden dallamalara kilim. Tofascilar gidecekse o bisikletcilerde aramizdan ayrilmasjinda sikinti yok bence.

Neyse bu ucak bisti gibi bisiklet yolundan gitmek varken kendini yolda suren mal arkadasi sikistirip laf attim biskklet yplundan gitsene diye. Adam,bana,bak bakalim o yol bitmismi diye cvl verdi ki o gunun oncesi o yolu kullandim bisikletimle ve arkasindan,bunu haykirdim. Işıklarda bekliyoruz. Bana destek olan tofasci arkadas abi helal diyerek benim onume gecti ve bir sonraki isikta da o arkadasin onunu keserek onu araclarin icine itmek zorunda birakti. Ko hala mal bisiklet yoluna kacacagina trafikte araclar icine giriyordu.

Yani size,kalsa o tofac kullanicisi hayatta oyle bir destek cikmaz ama ciktilar dogrusu.

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Levent Kırça
Tofaşçı, kendisinden bekleneni yapmış zaten.Daha ne yapsın:acpsnr:.Bisikletçi,bisiklet yolunu kullanmadı diye bisikletçinin önü kesilip araçların içine itilir mi?Ayıp.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Yazıyı okumadım okumama da gerek yok zaten bencede imha edilmeli özellikle Şahin ve doğan görüldükleri yerde arac bağlanıp hurdaya çıkarılmalı özellikle içinde ergenlerin olduğu araçlar hiç kimseye saygıları yok

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sadece araç değil içindeki mahluklarla birlikte yok edilmeli...

Tofaş almadan iq testine giriyorlar 60 ve altı alabiliyor. :D

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Levent Kırça
Bunlar olurken sen neredesin?
Tofoşçu ile konuştuğuna göre sende araç yolundasın..