Toca Race Driver 3 - Harika-

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Merhaba, sizlerle paylaşmak istedim, bu oyun bir harika, gördüğüm en iyi araba yarış simulasyonlarından, en güzel yanı bir çok değişik arabayla, bir çok platformda yarışabiliyorsunuz, offroad yarışlar da var ve f1 pistlerine kadar uzanıyor, yüzlerce araba, yüzlerce pist, oyun olanakları nerdeyse sonsuz.

Oyun çok gerçekçi mesela, biraz pistten dışarı çıkıp kestirme yaparsanız hemen uyarı alıyorsunuz, tekrarlarsanız zaman ceza puanı geliyor, veyahut arabalara dalıp "bir omuz atarım, yol açarım" şeklinde bir hareketiniz de uyarı veya zaman cezasıyla son buluyor. Yine yaptığınız hatalar, spin atmanız vs size çok büyük zarar mal oluyor aynı gerçek yarışta olduğu gibi.

Bu oyun oynadığım en gerçekçi en güzel araba yarışı simulasyonlarından birisi bu türün meraklılarına şiddetle tavsiye ederim...

Ben oyunu radeon 9700 pro, 2 ghz atlon 512 ram bilgisayarımla akıcı olarak oynadım bunuda belirtmek isterim.

Demosun internetten indirebilirsiniz...

Scudo

xC_emRe

Üye
Tepki
42
Merhaba Hakan abi..Bu oyunu ilk kez duydum.Araştırıp bulayım bari..Ancak onca araba, onca pist, onca seçenek..Oyunun boyutu nedir merak ettim??

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@xC_emRe

DVD oyunu ... kesinlikle kaçmaz diyorum, bu oyunu oynayınca diğer yarış oyunları carbon falan oyuncak gibi geliyor bana artık...

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
Hakan abi paylaşım için sağol. ben bu oyunu bitirmiştim oyunu oynaması çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Evet bende bu oyunu psp ve ps2 ye aldım..Gerçekden çok şahane..Hakan beyinde dediği gibi yarış similasyonu sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun..
Birde Grandturismo 4-5 bilgisayar için çıksada onuda tadsanız :)

• Beğen

klavyeci

Üye
Tepki
24
arkadaşlar oyunda mercedes var mı? ona göre indirelim:) birde benim ekran kartı on board çalışır mı acaba?

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
Allah tutğunuzu altın etsin
ben oyunun orjinalini aldım ama yükleme bittikten sonra bir şifre girmem için pencere çıkıyo siyah. yahu olmuyo beceremiyorum orayı yaaa.

Biri anlatsa bende oynıcam:D ama ilk toca yı oynadım 1.ci oyunu bile süper kim bilir 3 nasıl:)

Yardımlarınızı bekliyorum.

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
@jimi1984

Grandturismo bir klasik. ps1 de tamamen bitirmiştim, sadece 80 saatlik yarışlar falan vardı onlara hiç dokunmadım. çünkü harbi harbi 80 saat yani:D
bu arada gt2 nin en süper arabası suzuki eskudo pikespeak mıydı neydi:) o işte :D

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@klavyeci

evet DTM bölümünde var hemde İstanbul Park'ta oynayabilirsin.

klavyeci

Üye
Tepki
24
@temu90
peki modeller konusunda bilginiz var mı? En azından bi 10 tane mercedes var mı? yoksa bir iki tane spor mercedes mi var? Oynayan arkdaşlar ekran kartım on board sorun çıkarır mı acaba?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@klavyeci

Onboard da verim alma şansı düşük sanıyorum, ama iyi bir onboard ise (ati vs) ümit olabilir...

Laxeri

Daimi Üye
Tepki
288
evet bende bu oyunu bitirmiştim fakat çok yeni bi oyun diil.pc deki en iyi simülasyon oyunu olarak gösteriliyo.yarı tarzını sevenlerin kaçırmaması gereken bi oyun

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@Hakan Yazman

Hakan gerçektende kaçırılmaması gereken bir oyuna dikkat çekmişsin.Bende aylardır keyifle oynuyorum.Özellikle DTM ve V8 Supercars yarışları muhteşem.Yarış oyunu severler için benim önerebileceğim iki ciddi simülasyon var ancak özellikle direksiyonla oynanmalı.WTCC The Race Game ve GTR 2...

• Beğen

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
Oyunun orjinali var elimde ama maalesef oynayamıyorum yaa.
Bana özelde oyunun serialini verebilirmisin oynayanlar.
Hem toca 2 hemde toca 3 var hangisi olursa. Yada crack lazımza nerden bulabilirim ? özelden yazarsanız iyi olur.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Hüseyin Suda

GTR2 gelmişti geçende üstünde fazla durmadım ama çok güzel gelmediydi sanki...

WTCC nasıl acaba ?

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dİreksiyon - pedal ile süper oynanan oyun. Toca 1 - 2 - 3 hepsi oynanmıştır ve Toca 3 en güzeli. Düşünün ki manuel viteste debriyaja basmadan vites değiştirirseniz şansuman hasar görüyor. GErçeklik hoş.

Ridge racer oyununu oynamadım ps yada psp yok elimde. Grand Tourismo 4 de hoş.

Moto gp 2007'de çıkacak. moto gp harika mesela. gerçeklik çok güzel yapılmış.

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
1,5-2 sene kadar önce pc'ye kurmuş yalayıp yutmuştum bu oyunu gerçekten eğlenceli bir oyun ama araçların sürüş dinamikleri simulasyon tadı vermeyecek nitelikte ve simülasyon meraklılarını hayal kırıklığına uğratacağı kesin, ama oyunda çok çeşitlilik var, Hakan abinin de dediği gibi Off-Road'dan pist yarışlarına, F2'den Spoylersizlere her tarz yarış olması güzel.Keşke bu yarışların hepsi Türkiye'de de yapılsaydı da oyuna bu konuda fazla yabancı kalmasıydık.
Simulasyon meraklılarına Gran turismo ve Richard Burns Rally' yi tavsiye ederim.

• Beğen