Titanyum sele

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
selamlar,ben bisikletime titanyum raylı sele almayı düşünüyorum,biraz araştırdım,velo'nun selelerini gördüm,35 euro fiyatı vardı.
Yine fiyat olarak bu civarda olan başka seleler var mı?Çünkü hafiflik olarak gerçekten iyi ama rengini ve görünüşünü pek sevmedim,eğer alternatif varsa çok iyi olur.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Bahsettiğim velo'nun selesi,rayları titanyum,sele tabanı ise karbon.ama tip yok selede.
bu ayarda başka seleler var mı?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aynı markanın, ortası boş olan modeli de var. Ağırlığı 20 gr kadar daha fazla. fiyatı da aynı.
Bu arada resmini koyduğun seleyi ben kullanıyorum. Oldukça iyi bir sele. O fiyata, o hafiflikte pek bir alternatifinin olduğunu düşünmüyorum. Eğer seleyi yakından görmediysen, görünüşü hakkında acele karar verme ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
selenin canlısını gördüm,hatta bi rayı kırıktı:D,ama sarı olan kısımları falan pek hoşuma gitmedi.ortası boş olanından da ağır olmasından dolayı soğudum.
Ya Türkiye'de yok mu bu kalitede seleler,
şöyle bişey bulamazmıyız?(link) (San marco aspide'nin bir modeli

veya en azından fizik nisene:(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
:) O gösterdiğin San Marca tahminimce bir kaç yüz eurodur :p.
Kaçkar Bisiklet'te Selle Italia'nın çok güzel seleleri var. İstersen bakabilirsin ancak yüksek meblaları gözden çıkarman gerekiyor ;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
aman abi,35 euro vermek için kendimi zarzor kandırdım:D,kaçkara baktım ama beğenmedim,ben en iyisi velo'nun sarı olanını alayım.Sağol abi.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Sab marco nun selesi yaklaşık 150€ felan yani böle sağalm olanları....Fizin seleler ise Deltada modeller var öle hafif değiller...
Türkiyede bulabileceğin o fiyata en iyi alternatif o başka yok...
Selle italianın o hafiflikten başlayan seleleri 90€ fiyatla başlıyo oda kendin getirtirsen eğer...

Bu arada o Velo selelerinde üstünde Titanyum alaşımlı cromalloydur ti oranı sadece esnek olması için katılmıştır yani sadece titanyum felan değil hatta ti oranı %1-2 arasında bişey ayrıca sele kısmıda carbon felan değil bildiğimiz plastik...Bilen benim modifiyeli velo sele mi bilir son haliyle 135 gr dı :):):) daha hafif velo görmedim duymadımda zaten...

http://img115.imageshack.us/img115/1329/benimfotolarm2831rj.jpg

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Bir zamanlar bende bu sele vardı, Ürgüp yarışında 5. liğe gerileyerek bitirdiğim yarışta dizimin kırıldığı kazada o da kırıldı. :(

Kargo dahil 92 usd ye almıştım ebay'den. 139 gr ağırlığı ve esnek yapısı ile süper bir seledir.

http://cykl.cz/images/editor/zpravy3_374_2d3c.jpg

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Hakan abi bu kısımda ilan vermek yasak arkadaşa özelden ulaşabilirsin...
...chaari...