Titanyum Kadrolu Orjinal Bianchi

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
http://www.bianchi.it/common/products2007/images/Mtb_RC/Y7B60.jpg

Specifiche tecniche

Telaio Oetzi Titanium - misure 38-43-48-53
Forcella Rockshox SID Team POP LOC Remote Control corsa: 80mm - colore: Diffusion Black
Colori TM - Natural Titanium mtb
Comandi SRAM X.O Trigger
Cambio SRAM X.O
Deragliatore SRAM X-9
Guarnitura FSA Team Issue MegaExo 44/32/22
Catena SRAM PC-990
Pignoni SRAM PG-990 11/32
Ruote Mavic CROSSMAX SL DISC
Mozzo post. -
Mozzo ant. -
Cerchi -
Copertura Michelin XCR Dry 2 Tubeless 26X2.00
Serie sterzo FSA NO.12AY-6 internal style headset
Attacco FSA OS 115C Carbon Cap
Piega manubrio FSA K-Force Flat OS Carbon/Kevlar
Reggisella PMP Carbon 31,6mm
Sella Selle Italia SLR XC
Manopole WTB Moto Tec
Freni AVID Juicy Carbon DISC
Leve freno comprese
Pedali No
Portaborraccia Elite CIUSSI GEL nero

(link)

Titanyum kadrolu bir bisikletimin olmasını çok isterim. Metalin rengi çok hoşuma gidiyor. Ülkemizde sanıyorum ki orjinal Bianchi satan bir yer yok. Orjinal Bianchi almak için ille İtalya' yı ziyaret etmek mi gerekiyor:))) Bu bisikletin fiyatını düşünemiyorum bile.. Ama kesinlikle verilecek paraya değer. Keşki Türk Bianchicileri de böyle kaliteli modeller çıkarsalar.. Titanyum kadroyu ilk kez bir İtalyan firmasından görmüş olmak beni çok mutlu etti.

Scudo

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Malzemesinin kalitesine diyeceğim hiçbir şey yok.Lakin kadro dediğin biraz kendini göstermeli diye düşüyorum.Bu kadro görünüş olarak biraz zayıf.Göze hitap eden bir yanı yok.Bu benim fikrim.Ben hem kaliteli hem de heybetli kadrolardan hoşlanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: İdris ACA

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
@simplonmurat

cok haklısın bencede bıraz gosterisli olmalı

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Aslında malzeme niteliği düşünüldüğünde en "baba" kadro metali titanyumdur.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Titanyumun boya tutmama gibi bazı "dezavantajları" varmış. O yüzden bisikleti yeterince gösterişli yapamamışlar sanırım ;)

Titanyum metalinden levhalarla İspanya' da bir kültür merkezinin dışını tamamen kaplamışlar. Zamanının Dünya titanyum üretiminin bilmem yüzde kaçı o binaya gitmiş ;)

Dedeiğim gibi az bulunurluğu nedeniyle hayalim titanyum kadrodur ama bisiklet fiyatının tadına doyum olmaz. Bu bisiklet Türkiye' ye gelse 7000-8000 liradan aşağı satılmaz sanırım.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağırlığı ne kadarmış bu bisikletin ben göremedim ama güzel ve hafif bir bisiklete benziyor.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ağırlık belirtilmemiş ama bu ekipmanlara sahip skandiyum kadro bisikletten ağır olamaz. Titanyum, çok hafif olmasının yanısıra çokta dayanıklıdır. Karbon fiber kadrolar filan hikaye...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@baymineralBaymineral, titanyumu övmek için karbon fiberi de hikaye yaptın ya, hadi bakalım.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@cyclist_43

Titanyumun doğal rengi o imiş. Bisikletçi bir arkadaşımdan öğrendiğime göre titanyum boya tutmuyormuş. Kısa zamanda çıkıyormuş. Titanyum hammaddesi olan mesela rutil gibi minerallerde genelde bu renklerde oluyor.

Titanyum oksit içeren mineral yatakları Hakkari bölgesinde ciddi bir rezerv oluşturuyor.

cornelius

Üye
Tepki
0
peki bu bisikletin italyada ne kadara satıldığını biliyor musun ya da italyadaki bisikletçilerin internet sitelerini bulamaz mıyız yakın zamanda italyaya arkadaşım gidiyor ama ezbere birşey sipariş etmek istemiyorum görüp de getirtmek daha iyi olur diye soruyorum bildiğin site varsa söyleyebilir misin teşekkürler.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@cornelius

Bu linkte kentlere göre yetkili bayilerin listesi var.

(link)

Bu bisikletin İtalya' da kaça satıldığını bilmiyorum ama bir kaç bin lira karşılığındaki Avro' yu gözden çıkarmak gerekir. Bisiklet Türkiye' ye girişte gümrüğe takılır mı bilmem ama zannetmiyorum. Bisiklet alınırsa eğer arkadaşın vergi iadesinden yararlanmayı unutmasın. Sanırım herhangi bir mağazadan en azından (bir seferde) 100 Avro gibi bir ücret tutarında bir şeyler alınıyorsa fişi havalimanındaki bir yere ibraz ettirip vergi iadesi alınıyor. Bu bisiklet İtalya' da bile çok pahalı olacağı için vergi iadesi bir kaç yüz Avrocuk tutabilecektir ki kim bu kadar parayı geri almak istemez ki...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Burada da fiyatlar var.

Bu titanyum kadrolu bisikletin fiyatı biraz dudak uçuklatıcı.. Eğer İtalyan bir bisiklet sitesinde bile 5900 Avrocuka satılıyorsa bu bisiklet Türkiye' de satılacak olsa kaça satılır hayal bile edemiyorum.

(link)

Diğer Bianchilerin fiyat listesi.

(link)

SNkaraoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
233
O bisikletciğin fiyatı burda 15000 20000 tlciği bulur herhalde. e kaç kişi alır o fiyatcığa o bisikletcağızı?

Birde Titanyum, karbon fiber, skandium, alüminyum, çelik gibi maddelerin ağırlık tablosu gibi birşeyi varmıdır internette? Buraya yazabilecek birisi varmı. Merak ettim.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Tüm bu maddelerin ağırlığı, o maddeleri kimin hangi teknoloji ile işlediğine göre değişir. O nedenle özkütlelerini bilmek pek bir fikir vermez.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@SNkaraoglu

Bunu sen element tablosundan baksan bir fikir edinebilirsin. Öz kütlelerine filan bakacaksın ama bu metaller saf halde kullanılmadıklarından yani alaşım olduklarından yinede doğru bilgiye ulaşılmaz. Firmaların bazıları alaşımların ne kadar ne içerdiğini ticari sır olarak saklayacakları için onlardan da bu bilgileri edinemezsin..

cornelius

Üye
Tepki
0
Sağolasın bisiklet "biraz" pahalı gibi geldi bende kadro falan aramayı düşünüyorum ama sanırım biraz italyancayı geliştirmem lazım çoğu site hem karışık hem de anlaşılması zor neyse inşallah kafama göre bişey bulurum.