Tişört tasarlamak

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet markalarının tişörtlerini arıyordum bir süredir,ülkemizde pek bulamadım. Yurt dışında mesela şu örnek
(link)

35 dolar. Kargo ile 40 desek en iyi ihtimal. Ediyor 90 lira,veremem :)

E ülkemizde tişört basımı var,kalıcı baskı yapıyorlar. Tasarlama işini bilen birileri var ise kendimiz tasarlasak diyorum,ne dersiniz?

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Scudo

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Sec begen al ! Seç beğen al ! :komik: Bu sıtede ıstedıgınız tarzta tısortler mevcut ;) Tısortu ıstedıgınız tarzta ozellestırebılırsınız :harika:

(link)

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
tişört diyorsun dimi. formada değil yani. istediğin tişört ise istediğin polyester tirşörte istediğin bisiklet desenini veya resmini her ne ise fotoğrafçıda bastırabilirsin 5 - 10 liraya. fotoğrafçıdan fotoğrafçıya değişir. paragöz değilse 5 liraya basarlar. paragöz ise 15 20 ye kadar çıkar.

ama sadece beyaz kumaşa basarlar. beyaz haricinde tişört götürürsen açık renkliler için konuşuyorum. mavi sarı vs gibi bi kumaşta tişört götüreceksen istediğin baskı deseni veya resimi değişik renkte çıkacaktır.
koyu renkte kumaş götüreceksen laci bordo gibi renklerde desen gözükmeyecek kadar silik çıkar. ama siyah renk kumaş götürürsen onda hiç baskı belli olmaz. siyah kumaşa baskı istiyorum illa diyeceksen de onun baskısı farklı olur fiyatıda.

not: zemini farklı olan baskı yapılmış tişörtler üretici beyaz kumaşı baskıhaneye verip zeminide istediği renkte bastırırken deseni bastırıyor. yani siyah kumaş verip beyaz desen bastıramaz.
bir baskı desinatörü olarak söylüyorum bunu.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Teşekkürler,güzel siteymiş. Belki bir gün! :D

20-30 tl aralığında,kadıköyde tişört basabiliyorum. Hatta aynı fikirlerde isek ve sizin oralarda basacak yer yok ise ben buradan bastırıp gönderebilirim bile.

Tasarımcı aranıyor :)

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Bir video da görmüştüm amcamızın t-shortü nün arkasında ' ONE LESS CAR ' yazıyordu çok güzel bence :)

(link)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@cihan kırmızı
Cemilcopy center(istanbul) da,siyah üzerine de basıyorlar. Düşündüğüm şudur,
Tasarımı biz yapacağımız için,orjinaller ile neden istediğimiz baskıyı alamayalım ki?

Evet tişört sadece. Mesela üzerinde Trek factory racing yazsın sadece bu kadar. Cannondale yazsın. İnternette orjinaller yok,sorun çıkar diye düşündüm.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
siyah üzerine baskı yapılan dediğin emprime. yani boya değil o. kalıcı olduğunuda sanmıyorum. belli bi zaman sonra üzerinden sökülür.

• Beğen

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@cihan kırmızı
peki ben bu işi nasıl yapacağım?
(link)

bunu istiyorum diyelim,çok mu zor :/

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben yaptırma demedim. yaptır gene. ama yıkanacak kuruyacak yıkanacak kuruyacak derken belli bi zaman ssonra defarme olup yavaş yavaş atmaya başlıcak. eğer yapacak olan yer kaliteli malzemeden yapacaksa bişe olmaz

• Beğen

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Tasarlama işinden anlayan birileri var mı arkadaşlar?

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
Merhaba Arkadaşlar aktif olarak yapmış olduğum işlerden bir tanesi Kişiye Özel Baskılı Ürünler ve Kişiye Özel Baskılı Cep Telefonu kapağı yapmaktayım. Yaklaşık 3 aydır ek iş olarak bu işle uğraşıyorum fakat tişört hiç denemedim. Konuyu şimdi rastgele gördüm. İsterseniz kendi makinamda denerim. Düşünürseniz irtibata geçebilirsiniz :)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Düşünüyorum!

Düzenleme:

Neredesiniz,bu gibi işlerde neye dikkat ediyoruz,baskılar kalıcı mıdır.. biraz bilgi :)

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
cep telefonu kapklarında gayet başarılı baskılar, kupalarda gayet başarılı baskılar alıyorum şuanda hatta test amaçlı evde anneme yaptığım kupaları bulaşık makinesinde yıkamasını istedim herhangi bir renkte solma veya atma yaşamıyorum ama bu noktaya taşıya bilmek için çok uğraştım. ben fındıkzade çapa tarafındayım siz nerde ikamet ediyorsunuz.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
kupalar bulaşık makinasında renk solması değilde. üzerindeki ince tabakayı attırıyor. ilkinde olmasada 2. falan tabakayı attırırsa hiçbir özelliği kalmaz. yani müşteriye kupayı verirken kesinlikle elde yıkanmalı diye vermelisin.
eğer transfer baskı değilde başka bi baskı yöntemi yapıyorsan bişe diyemem. @fatihy

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
Tabi ki de musterilerime verirken bunu belirtiyorum. Transfer baskı kullaniyorum kisa zamanda UV baskı sistemine gecmeyi dusunuyorum bulasik makinasinda ki denemelerde daha bi sorun yok bu birazda kullanilan murekkebin ve diger yardimci urunlerin kalitesiylede alakali olan bir durum gordugum arastirdigim kadariyla

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bürekkeble alakası yok. mürekkebin kalitesi sadece ürün üzerindeki canlılığı gösterir. bardağın kalitesiyle ilgili bulaşık makinasında sorun çıkarmaması. mürekkeb ne kadar iyi olursa olsun bardağın üzerindeki katman zayıf ise makinada soyulur.
aslında bardağın makinada soyulmasını sağlayan bulaşık makinasındaki tuz...
acaba bulaşık makinasının tuzu bitmiş olmasın sizin.
çünkü bizim makinada da tuz bitince üşengeçlikten bazen 1 ay bazen de öyle aylarca kullandığımız oluyor.

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
Ben o kadarindan anlamam bana bulasik makinasina bulasik diz desen beceremem suana dek bi sorun olmadigini paylastim siz bu islemi ugrasiyorsunuz

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
2007 - 2013 arası fotoğrafçılık yaptım arada askerlikte vardı tabi. kupa - yastık - tabak çanak çömlek herşeye baskı yapıyorduk bizde. baskıda hangi ürün fazla durunca ne tepki veriyo. kupada hangi bandı kullanmak daha pratik. kağıdı çıkartırken nelere özen göstermeli :koptum: yazın ortasında tişört baskıda 30 tane tişört basmak insanı ne hale sokar falan çok iyi bilirim :ssrtcbya::ssrtcbya::ssrtcbya:
ama bıraktım fotoğrafçılığı

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
Hayirlisi olsun diyelim o zaman o ısı olayı zaten bitiriyor ama keyifli oluyor işte :D

Tişört denemedim hiç daha cok cep telefonu kapağı kupa falan uğraşıyorum

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
@Onur Ali İmren
Şotofoktan tasarlarım benimde böyle bir projem var :D