TIR'ların kör noktaları (-mutlaka izleyin-)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
her bisiklet kullanıcısının mutlaka izlemesi gereken video :confused:

özellikle yollarda bisiklet kullanan arkadaşlar bu durumun bilincinde olmalı ve dikkat etmeli !!!

Scudo

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

numanstein

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Sedona
Aslında ufak bir hile var burada, normal bir durumda TIR şoförü, viraja girmeden ya da dönüşü almadan önce(henüz yola paralel iken) aynasını kontrol eder. Bu durumda arkasını videoda gösterilmek(anlatılmak) istenenden çok daha iyi görür. Ancak video'da dikkat ederseniz aracın önü viraja bir kısım girmiş, haliyle aynaların açısı da ancak dorse'yi ve biraz da yolu görüyor.

Yani özetle durum aslında bu kadar kötü değil. Ancak hiçbir zaman büyük(ve yüksek) araçların 1-2 metre yakınına burada gösterildiği gibi yaklaşmayın çünkü ne kadar yaklaşırsanız, yükseklik farkından dolayı görülme olasığınız o kadar daha düşer.

Ayrıca şunu da eklemem gerek, video'daki araç sağdan direksiyonlu yani ingilterenin trafiğini düşünürsek, o zaman

a) Ya şoför sürmeyi bilmiyor sola viraja o kadar dar girilmez
b) Bisikletliler kendilerini başka bir ülkede sanıyorlar çünkü ters şeritte gidiyorlar
c) Bu yol tek yön olabilir, tırın girdiği yer de tek yön olabilir ama yine de anlatılmak istenen iyice vurgulanmış başarıyla.:in:

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
@numanstein

Yorumlarınızı kesinlikle destekliyorum :)

Tabi bununla beraber tırlara ne kadar dikkat etmemiz gerektiğini söylememe gerek varmı bilmiyorum. Tonlarca ağırlığa karşı zorlasan yüklesen doldursan bisikleti 100 kilo :) Komedi olur :D

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayrıca bu sağdan direksiyonlu bir TIR sola dönerken solunu görmüyor.
Bizim şartlarımızda sağa dönerken sağını görmüyor olarak dikkat etmeliyiz.
Trafikte ilk öğrendiğim kurallardan biridir "büyük araçların sağ önüne girme görmezler orayı"

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
haklısınız bu ülkede tırların sağ tarafı en kör nokta.. nasıl olsa beni görür diyerek dibine girmemek lazım..

sonuç olarak, tırlara çok yaklaşmayın arkadaşlar :islik:

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
tır söförlerini tanıyan biri olarak diyebilirim ki ve özellikjle uyarmak istiyorum sizi görselerde görmemezlikten gelirler araba ve jeepiniz olsa dahi o yüzden bunlardan uzak durunuz 2 defa üzerimden geçmeye çalıştı araba ile köprü gişelerine yaklaşırken bir kaç tanesi

motosikletlede arkadan çarpmaya çalıştılar gaz vermesem geçip gidecekti üzerimden kör noktası onların beyinleri söförleri normal değil çoğunun!!!