Tıknefes sorunu

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında sporcu71 tarafından paylaşıldı.

1. sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar zaman zaman bu bölümde çok faydalı bilgiler görüyorum ve faydalanıyorum. Bende nefes sorunu var. Geçmişte spor yaptım ve kaslarım olrdukca güçlü ama özellikle bisiklet kullanırken rampa çıkışlarında 12, 15km tempo ve düz yolda 30, 35 km tempoda uzun süre süremiyorum. Nefes nefese kalıyorum. Ama tura katılan diğer arkadaşlarda aynı hızda ve aynı mesafede nefes problemi benim kadar olmuyor. Ben yaklaşık olarak bir yıldır bisiklete biniyorum.Uzun mesafe (140km) bindiğim de oldu.Ama zamana karşı değildi. Benim boyum 1.76 , kilom 97 , yaş 38 bu konuda ne yapabilirim. Şimdiden teşekür ediyorum. Kilom kışa girmeden 92 civarı idi. Nefes sorunu yine mevcuttu. Slm lar,

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

kilo vermelisiniz. dayanıklılığınızı arttırmak için yoğunluğu düşük süresi uzun binişler yapmalısınız. örnek vermek gerekirse fazla yokuş içermeyen bir güzergahta nefes nefese kalmayacağınız bir tempoda 1 saat ya da 1,5 saat binin sonra bir kaç gün ara verip tekrar binin.

sporcu71 bunu beğendi.
  3. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    kilofazlasi var, bence büyük etken o..... kondüsyon calismalisin hocam bir de düzenli nefes alip vermelisin

sporcu71 bunu beğendi.
  4. carlosbauer

carlosbauer Üye

Seviye:
    çok yağ yakmaya yönelik çalışmalar gerekli bence kaslarınızda yanma hissetmeden çalışmak aerobik reaksiyonlar gerçekleştirmelisiniz

bunu en kolay şu şekilde test edebilirsiniz yaptığınız her hangi bi egzersiz sırasında eğer bir yandan konuşabiliyorsanız aerobiktir denebilir

eğer konuşmakta zorluk çekecek kadar sizi zorluyorsa anaaerobik reaksiyonlar olmaya başlamış demektir yani karbonhidrat yakılıyor kasların patlama gücü kullanılıyor daha çok

sporcu71 bunu beğendi.
  5. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    gündelik turlarda setler halinde 1 saat tempolu sürmek ve 10-15 dakka istirahat tekrar tempolu sürmek ve istirahat ve zamanlada bu temponuzu arttırmak nefes sorunuza iyi gelecegini düşünüyorum....

sporcu71 bunu beğendi.
  6. suzunkopru

suzunkopru Onursal Üye

Seviye:
    Sigara içiyormusunuz?

sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    hayır sigara ve içki kullanmıyorum.Küçükken zatüre geçirmişim. Bunun etkisi olabilirmi?

8. Alp Aslan

Alp Aslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ahmet ERTAN bunu beğendi.
    sporcu71

sporcu71 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hocam verdiğin bilgiler için çok sağol. Hemen deneyeceğim. Faydası olacağına inanıyorum. Hoşçakal...

İlginizi Çekebilir

fatguysuffers.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
1430321046445-1bat2gzubgtcm-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2017-1-21_18-24-49.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...