Tiagra sete sram red vites kolu

Tepki
7
Arkadaşlar param olursa yaza doğru carraro cr race 052 almayı düşünüyorum.(Bisikletde tavsiye edebilirsiniz)Alacağım alet malum tiagra setli fakat sram in kollar çok hoşuma gidiyor o kollardan alıp takabilirmiyiz red yada başka modeli pek önemli değil.Fren kolu arkasında olsun yeter.Teşekkürler.

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sram kollar, sram aktarıcılarla çalışmak üzere tasarlanmıştır.
Aynı şey Shimano ve Campagnolo için de geçerli.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
Sram çekme oranı 1:1dir, shimano ise 2:1 uyumsuzluk yaşayacaksınız.

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
sram ve shimano farklı markalar olduğu için uymazlar fakar arka değiştirici ve kolları sram alırsan sorun olmaz ön viteste sorun olmaz ama bunu yapacağına direk sramlı bisiklet al daha ekonomik olur

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Sizin düşündüğünüz Carraro'dan daha pahalı olsalar da Salcano ve Sedona'nın Sram Apex setli modelleri var, kollar sram olsun istiyorsanız onlara bakabilirsiniz.

Tepki
7
Çok saolun beyler.Peki bu fiyatda tiagra muadili sramli karbon maşalı bir alet varmıdır ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Demokrasilerde çareler tükenmez. Ne kadar sağlıklı olur bu çözümler bilemem (kullanmadım) ama tükenmez :).

(link)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Edip Dinçer

40 dolar. Apex arka aktarıcı fiyatı :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Gökhan Toros

Çözüm mü? Çözüm. Ama iyi bir çözüm değil :)
Yani işte :) "İlla kullanacağım ben bunları" gibi bir inat olursa niye olmasın :).

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Edip Dinçer

Tabii ki öyle. Özellikle elinizdeki ekipman çok üst seviye ise.
Ya da;
Mesela Campy fren-vites kolları oldukça uygun fiyatlı. Ek olarak hafif ve performansları da çok iyi.
Bunu Sram sistemli cyclocross bisikletimizde kullanmak istersek, güzel bir tercih olur mesela.

Ekleme;
Ben bir de bu parçaların performansını merak ediyorum.
Kabloların bile vites performansını ne kadar etkilediğini biliyoruz. Bu tür aparatlar acaba ne kadar gecikme / yavaşlama vs. ekliyor sisteme.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Mert Dönmez

Sram'in en düşük serisi Apex, onun da Tiagra'ya muadil olup olmadığı tartışılır. Apex'in performans olarak en yakın olduğu Shimano grupseti Tiagra bildiğim kadarıyla, ancak bir üst seri olan 105'ten bile daha hafiftir ve Tiagra'dan oldukça daha pahalıdır (Forumdaki Sram lobisi ağırlığı baz alarak Apex'i Ultegra ile bile karşılaştırır).

Sram'li en ucuz yol bisikleti Salcano XRS30 bildiğim kadarıyla:
(link)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Mert Dönmez

Hayır, spor amaçlı kullanıcılara makul fiyata performans sunan orta seviye bir settir. Shimano'nun yol bisikletleri için ürettiği 6 grupsetin 4.südür, yani ondan yukarda 3 (Dura-Ace, Ultegra, 105) aşağıda 2 (Sora, Claris) set bulunur. Ki zaten yol bisikletleri için eşik biraz yüksektir, en düşük seri olan Claris, dağ bisikletlerindeki Alivio veya Acera'ya denk gelir.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Carraro cr race 052 modeli fiyat olarak piyasadaki tiagra setli çoğu bisikletten uygun fiyatlı. Hatta galiba en ucuzu. İlk yol bisikletim carraro idi. Memnundum. Bu modeli de geçenlerde gördüm hoşuma gitti güzele benziyor. Hatta yakın bir arkadaşıma da tavsiye ettim.
İkinci kısım. Sram kollar shimano sistemle uyumlu çalışmaz. Kollarla birlikte ön ve arka aktarıcıyı da sram yapmanız gerek. Yada Murat Bey in söylediği gibi sram setli bir bisiklet almak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek