Tiagra ön aktarıcım fabrikasyon hatası mı? İade veya değişim?

cihanom

Üye
Tepki
2
İsim
Cihan Yantır
Bisiklet
Salcano
Merhabalar geçen perşembe Mosso 735TCA Tiagra satın alıp cumarteside montaj ettirdim aynı gün yolda giderken ön aktarıcım tepki vermemeye başladı servise götürdüğümde elledinmi burayı sen gibisinden bir tepki aldım tel vidası zor dönüyordu . Bisikletçi hafif bi ayar (teller aktarıcıya sürtüyor) yapıp yolladı .. Evde kendim ayarlama yaparken bende vidayı çeviremedim .

Vidayı çıkardığımda hatalı olduğunu gördüm ;https://i.hizliresim.com/B2Xyap.jpg

Ayıplı mal kapsamına giriyor mu çünkü vida vida değil . Hiçbir işlem yapılamıyor .

Scudo

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
vida sanki penseyle bastirilmis da bozulmus gibi. sanmiyorum hatali olacagini. sonradan olmus bence

cihanom

Üye
Tepki
2
İsim
Cihan Yantır
Bisiklet
Salcano
@Alizee Hocam vida adım aralığı lehimli gibi . Yani vidanın çevresinde problem yok sadece aralıkları dolu

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Sanırım yalama olmuş. Şanslıysanız yuvası yalama olmamıştır. Takmaya zorlamayın. Yenisini bulmaya bakın. Servis size yardımcı olmaz.

cihanom

Üye
Tepki
2
İsim
Cihan Yantır
Bisiklet
Salcano
@çağrı can Hocam iç tarafıda yalama olmuş . Nasıl halledicem bilemiyorum kaldım böylece .

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
O vida nereye giriyor? Kadroya ise yapabileceğin tek şey klavuz ile yeni diş açmak. Yok artırıcı ise artırıcıyı değiştir. İkiside ucuz şeyler.

ahmetaldag

Daimi Üye
Tepki
251
Bisiklet
Motobecane
Diş kaptirilmis arkadaşın dedigi gibi eğer karsiligida bozulduysa klavuz çekmek gerekir.sanayide yaptirip yeni bir civata atabilirsiniz.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Civata üzerine sıvanmış durumdaki o parlak malzeme alüminyum ve aktarıcıdaki bağlantı noktasına ait. Özetle bu civatanın geçtiği yer yalama olmuş.

Gerçek anlamda bir çözüm için deliğin büyütülüp helicoil ile tamir edilmesi gerekir. Şu haliyle kılavuz salınsa bile diş kuvvetli olmayacağı için zorlamada sıyrılabilir. Helicoil takabilecek yer nereden bulunur orası bir soru işareti. Istanbul anadolu yakası Pendik civarındaysanız ben yardımcı olabilirim.

Daha maliyetli ve kolay çözüm ise aktarıcıyı yenilemek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cihanom Benim anlamadığım bir haftalık bile olmayan ürün için tamir niye tavsiye ediliyor? bunun muhatabı üretici firmadır ve gereği neyse sapmakla mükelleftir.
@cihanom sen müşteri hizmetlerini ara v ene gerekiyorsa yapmaları söyle. Adam yeni aldığı bisikleti bozarmıya???

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
@Asusmune
O vida serviste sökülseydi bu iş garanti için kokay olurdu ama evde sökülünce iş değişiyır. Firma bunu sen bozmuşsun, sen kurcalamışsın derse ne cevap vereceksin?
Ya hiç elini sürmeyeceksin, yada sürüyorsan problemi kendin çözeceksin.
Garanti için zorlamak lazım ama mosso ümit vs den bir şey çıkacağını sanmam. Sinilenmek yanına kar kalır.

Bir de müşteri hizmetleri diye cevap verirse bi zahmet sorabilirmisiniz, ben iki yıl önce iki defa eposta ile ankara servislerini sordum adamlar tenezzül edip cevap bile vermedi. :)

Tepki
47
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
1 hafta önce Mosso 735TCA Tiagra Aldım bende sizin gibi küçük bir sorunla bende karşılaşmıştım. Bisikletimi geldiği gün toplattırdım servisinde amma velakin ön aktarıcı 2 ye geçiş yapmıyordu ne denediysek hiç birşey olmadı. son çare dedik kolda sıkıntı var takılıyo bi yerde diye kol değiştirecekken bahsettiğiniz vidayı söktük yerine başka vida taktık şimdi tıkır tıkır sorun yok. Tiagra sette bu vida sorunlu sanırım :kötü:

• Beğen
Tepkiler: cihanom

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yahu arkadas bu servisler ne is yapar, bunlari nasil ayarlar, anlamak cok guc.
Eger kendiniz yapmaya calistiysaniz elinizde patladi. En guzeli yeni attirici almak. Baska cözüm yok..

cihanom

Üye
Tepki
2
İsim
Cihan Yantır
Bisiklet
Salcano
@Kuzey Ege

Evet hocam sanırım servis ayarlarken baya sıkmıştı bende gevşetirken elimde kaldı işte.Yeni aktarıcı alacağım. Zeytinburnu öztürk bisikletten uzak durmanızı tavsiye eder iyi forumlar dilerim

@Sadettin Z. Hocam bisiklette sıfır hata istediğimden dolayı aktarıcıyı değiştireceğim sanırım yardımınız için çok teşekkür ederim

@Gökhan Hotlu Evet hocam vida teli tam tutmuyor 4700lerin sorunu sanırım

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cihanom
Bu ozturk bisiklet ne anlar tiagradan, vitesten.
Ne is yapiyorsunuz, bisikletciyiz iste, o kadar...

• Beğen
Tepkiler: cihanom

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende zeytinburnunda oturuyorum.ön aktarıcıyı kendin alma.bu parçayı sen yalama yapmadiysan bunu telefonka bildir,mail olarak yaz, facebook sayfalarinda hem açıktan, hemde özelden taz.bence onların aptalliklarının ceremesini sen çekme.ben olsam bikuyorum neler yaparım ama başkası olduğunda ancak yol gösterebiliyoru. Sağlıkla pedalla.bu arada bisikletin hatirli olsun.( tork anahtarı ustalar kullanmazmış, tabiki kullanmaz, sonra tamir işi nasıl çikar? )
@cihanom

Öztürk bisiklet yapamadığı vites için "at birşey deyip beni soğutan bisikletçidir"

cihanom

Üye
Tepki
2
İsim
Cihan Yantır
Bisiklet
Salcano
Bugün ar
@Asusmune
Bugün arayıp sorunumu dile getireceğim umarım birşeyler yaparlar ; yapamazlarsa ise bu bisikletçiyi heryere şikayet edeceğim . Geçen senede aynı sorunları yaşadım bu bisikletçide çünkü