Tiagra arka aktarıcı ayarlanmıyor germe vidası zor sıkılıyor

Konu, 'Arşiv' kısmında -Cihan- tarafından paylaşıldı.

1. -Cihan-

-Cihan- Yeni Üye

Adı:
    Cihan Y.
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhabalar hassas ayarlı arka aktarıcım yolun bozuk olmasından sanırım ; vites arttırmada ses yapıyordu . Ayarlamak istedim ama sanırım ayarı baya kaçırdım . Şuanda ne yapsam olmuyor . Mesela disklerde rahat dönüyor vites arttırınca normal ama düşürünce takırtı yapıyor , düşürünce normal olsa arttırınca ses yapıyor . İkisi ortasını yapmak istesem yine biri bozuluyor . Germe vidamda zor dönüyor . Nedir bunun sorunu nasıl yapılır . Yarın 70 km'lik yola çıkmam gerekiyordu kaldık böyle.

2. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Gerdirme vidasi icin aktariciyi elinizle geriye alip oyle sikmayi deneyebilirsiniz. Geri kalan problem ince ayar gerektiriyo sınırlama vidalarini ve aktaricidaki kablo gerginligiyle oynamaniz gerek

İlginizi Çekebilir

2015-04-02 15.34.08.jpg
Arkadaslar yaklasik 10 dk once arkadas ile okul cikisi eve gelirken azicik dikkatsizlik ve sov yapma derdinden oturu 10 km ile giderken pat diye yan dustum. Bisikletin gidonunu arkadas tuttu onun...
group-riding-143.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...