Thule Clip on 9103 Araç Arkası Taşıyıcı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İki tane bisikletim var ve devamlı seyahatlerime de bisikletlerimi de götürmek istiyen birisiyim. Aracımın arkasına koltukları yatırarak bisikletleri koymaktan da bıktım diyebilirim. Bisiklete mi bişey olacak araba mı çizilecek diye düşünmektense araç arkası taşıyıcı almaya karar verdim piyasa da 50 Tl ye de var 1000 Tl ye de. Bana yetecek uzun yollarda bisikleti sağlam tutacak , kurulumu kolay bir yandan da aracıma zarar vermeyecek ses yapmacak bir taşıyıcı arayışına girdim ve Thule'nin 9103 modelini almaya karar verdim.
Decathlon Samsun bana en yakın satış noktasıydı. 280 TL ye aldım.Kurulumunu kendim yaptım fakat aracımın arka camına tam oturmadı sorun olduğunu anladım iade edilebileceğini bildiğim için İstanbul'a kadar eski sistemle bisikletler araç içinde geldim.
İstanbul Decathlonda ki arkadaş oldukça bilgiliydi listelerine baktı ve aynı görünüşte 2 model olduğunu söyledi birisi 9103 diğeri 9104 ve bana yanlış olarak 9104 verilmiş. 9103 ü alıp denedikten sonra hiç bir sorun olmadan bagajıma uydu, ürün Hatchback ve Station araçlar için uygun. Fakat arka bagajınız daha yüksekse 9104 modelini almalısınız. Resmi de aşağıda .
http://www.thule.com.tr/resimler/FDGP1TKThuleClipOn9103[1].jpg
Ürün kurulumu çok kolay 5-10 dakika da ilk kurulumu yapılıyor. Sonraki kullanımlarda ise katlanır açılır özelliği sayesinde ne bir kayışa ne de bir anahtara ihtiyaç duyuluyor. Bagajın üst kısmında ve alt kısmından kenetlendikten sonra taşıyıcı bagaja sapasağlam yapışıyor. En güzel özelliği ise taşıyıcı araç üstündeyken bagaj kapağının da kullanılabiliyor olması fakat bisikletler varken bagajı açmak hem tehlikeli hemde zor. Ayrıca ürünün yanında bagaja kenetlenen yerlerde araca zarar vermemesi için tampon yapışkanlar da var.
Taşıyıcı 3 bisiklete kadar taşıyabiliyor , kementleri kauçuk bir malzemeden yapılmış yani bisiklete zarar vermesi söz konusu değil. Bisikletlerin tekerleri ve gidonları dönebiliyor bunlar için düşünülmüş tek bir kayış çıkıyor , bence yetersiz en az 3 tane olmalı çünkü gidonların sağa sol dönmesi bisikletlerin birbirine sürtmesi sorununu ortaya çıkarabilir.
İstanbul'dan Trabzon'a kadar 110-140 km arası hızlarda geldim hiç bir sorun, ses, oynama, kayma görmedim. Ürün harika diye bilirim. Kullanım kılavuzunda 130 u geçmeyin diyordu ama sorun olmadı fakat dikkatli olmakta da fayda var.
Ürünün artıları:
1.Kurulum(Kayış gerektirmiyor)
2.Montaj(Sonraki kullanımlar oldukça kolay)
3.Saklama(iki hamlede katlanabilir)
4. Sağlamlık,güvenirlik(Markası itibariyle)
Eksikleri:
1. Kayış miktarı yetersiz.
Taşyıcının tanıtım videosu da aşağı da arkadaşlar. İskandinavlar bu işi biliyor.

Scudo

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
EDİT: Polemik olmaması için iletinin ilk kısmını silmeye karar verdim. Özür dilerim.

Sanırım decathlonda sorun var. 9103 ü ben de aldım bende de sorun çıktı. Sıfır diye aldığım ürün bir şekilde daha önce monte edilmişti. 2 somun kayıptı sonradan olmamsı gereken bir yerde çıktı..
Ne kadar haklıyım ki bakın size de yanlış ütün vermişler.

Thule clipon sistemi çok güzel , çok pratik çok sağlam parasını hakediyor ama ilk birkaç seferde ben biraz hata yaptım ve arabanın bagaj kapağının üstü ile tampon kısmını biraz çizdirdim :( Şimdi sorun yok ama çzilmiş yerler düzelmiyor maalesef :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet Cenk bey bana verilen ikinci üründe kullanılmıştı yada teşhir ürünüydü fakat sorun etmiyorum. Kutusu bile yoktu ortada duran bir üründü. ben başlığı ürün inceleme amaçlı açtım yani yanlış verilen ürün başlığı değil benimkisi. Decathlon çok güzel bir mağaza piyasayı uygun fiyata doyuruyor. Hatta Fransa da ki fiyatlardan bile daha ucuza veriyor. Ayrıca müşteri memnuniyeti de çok iyi. Bende yanlış verilen üründe hata yapmıştım çizilme olmadı bagaj üstü biraz yamuldu fakat hemen düzelttim eski konumuna geri geldi. Uyumlu taşıyıcı olduktan sonra hiç bir sorun olmuyor.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimki de standart kanca ile olmadı. Zaten aplikasyon kağıdında benim aracın karşısında 9115 yazıyor. Ben içinden 9115 çıkacak sandım :) Ne saflık...

1 hafta sonra hem daha önce monte edilmiş olması, hem kayıp 2 somun, hem de 9115 alınması gerekliliği nedeniyle iade amaçlı decathlona gittim (kıtalararası gidiyorum decathlona ) . Eleman bana kağıtta yazıyor 9115 gerektiği dedi. Ben onu anlayacak kadar zeki değilim içinden çıkacak olan 9115i kullanacağım sandım dedim. Ama yine de nasıl bir bisiklet aşkım varsa :) iade etmek yerine 80 TL daha verip 9115i de aldım :)

Ben Biri 28 biri 26 biri 20 3 tane bisiklet taşıyorum. Evde bir de 24 var ama onu mecburen alamıyoruz.
Gerçi bu eski bir resim 20 jantta denge tekeri var ve astroyu daha almamışız 24 jant market bisikleti var.
http://img.tapatalk.com/d/14/07/06/4epuse3e.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
harika bir taşıyıcı. ben ikinci el aldım, 1 ay boyunca 2 bisikleti (toplam ağırlık 16-17 kg) 1400 kilometre boyunca taşıdım. dağ taş, asfalt mıcır demedi, en ufak bir sorun çıkarmadı.

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
Bende keyifle kullanıyorum süper ürün :)

(link)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Ben üst kancaların ordaki lastik koruyucuyu düşürdüm. Gerçi taşıma için bir engel değil ama yine de canım sıkıldı.

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Arkada bisiklet taşımak bende stres yapıyor :) Bir an önce taşıyıcı barları almam lazım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilker Bende tavana sürtmemesi için koyulan plastiklerden birisini düşürdüm ötekini ortadan ikiye kesip diğerine taktım.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Hasan Saylık Güzel düşünce, teşekkürler. Ben de sizin gibi yapacağım.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 senedir sorunsuz kullanıyorum.☺

(link)

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@Hasan Saylık Bey, bende bu ürüne ilgi duydum ancak online satılan yer yok denecek kadar az olduğu gibi , 573₺ fiyat vermişler. Bu kadar zamanda fiyatının 280₺'dan 580₺'ya artmasını anlamak mümkün değil. Decathlon'da artık online olarak satmıyor ürünü. Daha uygun alabile eğimiz bir yer var mı acaba?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Holiganguc Decathlon dışından uygun olarak ancak ikinci el bulabilirsin, zaten arabanız varsa Ankara İstanbul'da yaşıyorsanız bir şekilde gidip almanız gerekir. İnternet yoluyla alınca sanırım uyumsuzluk sorunları yüzünden satmıyorlar. En uygun fiyat Decathlon da sanırım en son 300 Tl olmuştu fiyatı son zamlardan sonra. Diğer türlü tüm siteler firmalar çok pahalı satıyor.

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
P90917-103402.jpg

Tavan üstü taşıyıcıların ikinci eli dahi alıp başını gittiği için uzun bir süre araç arkası taşıyıcı araştırdım. Konu başlığındaki aparatla ilgili yeteri kadar bilgi bulamadığım için aynısından arayışta olan varsa diye izlenimlerimi paylaşıyorum:

Geçtiğimiz hafta 1200 kilometre test etme fırsatım oldu. Ilk defa kullandığım için genelde 110 ile gittim.

Bozuk, virajlı, inişli çıkışlı köy yollarına da girdim; ışıklarda artistlik yapan bir kekomançiye bisikletleri unutup 160 ile cevap da verdim. Trabzon'un tünellerinin birinde aniden önüme kıran barzo yüzünden ani fren de yaptım. Aparatta zerre kadar titreme, kayma vs görmedim. Yolda arabanın esnediği kadar araçla beraber yaylanma oluyor (özellikle viyadük ve köprü giriş çıkışlarındaki yerlerde); bunun da gayet doğal olduğunu düşünüyorum.

Kısacası testi başarıyla geçti ve o kadar güven verdi ki bir süre sonra bisikletlerin arkada olduğunu unutturdu.

Bisikletlerden biri 29" jantlı olduğu için arka kenardan lastik 15 cm kadar dışarı çıkıyor. Bu da önde aynanın çıktığı kadar olduğu için güvenliği, aerodinamiği veya yakıtı aman aman etkilemiyor.

Yabancı bir forumda veya alışveriş sitesindeki bir yorumda olması lazımdı, 3 bisiklet sığdıramadıklarını yazmışlardı; gidonlar düzleştirilerek sığdırılabilir.
Bazı kadrolara uymadığını yazmışlardı; aksesuarın bağlantı yerleri hareketli olduğu için küçük yaratıcılıklarla her tür bisiklet sabitlenebiliyor.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Marka model: Thule Clip on 9103 (Bazı araçlara uyumlu olması için 9115 kodlu uzatma aparatı da gerekiyor). Kendi sitesinden uyumlu araçlar listesine ulaşabilirsiniz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.463
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle güle güle kullanın siz dağ bisikleti kullandığınız için bu kadar pahalı bir ürüne yönelmekte haklısınız ama ben de bu sene yaklaşık 1200 km 70 tl lik taşıyıcı ile yol bisikletini taşıdım en ufak bir sıkıntı yaşatmadı. Bu kadar yüksek mebla ödeyince tavan üstü vantuzlu taşıyıcılara yönelseydiniz keşke.

• Beğen
Tepkiler: sccetin

alembey

Üye
Tepki
98
İsim
Dinçer
Bisiklet
Fuji
Tehlikeli olmaması açısından ön tekerleklerin sökülüp bagajda taşınmasından yanayım.

• Beğen
Tepkiler: ali önder

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
209482 dosyayı görüntüle

Tavan üstü taşıyıcıların ikinci eli dahi alıp başını gittiği için uzun bir süre araç arkası taşıyıcı araştırdım. Konu başlığındaki aparatla ilgili yeteri kadar bilgi bulamadığım için aynısından arayışta olan varsa diye izlenimlerimi paylaşıyorum:

Geçtiğimiz hafta 1200 kilometre test etme fırsatım oldu. Ilk defa kullandığım için genelde 110 ile gittim.

Bozuk, virajlı, inişli çıkışlı köy yollarına da girdim; ışıklarda artistlik yapan bir kekomançiye bisikletleri unutup 160 ile cevap da verdim. Trabzon'un tünellerinin birinde aniden önüme kıran barzo yüzünden ani fren de yaptım. Aparatta zerre kadar titreme, kayma vs görmedim. Yolda arabanın esnediği kadar araçla beraber yaylanma oluyor (özellikle viyadük ve köprü giriş çıkışlarındaki yerlerde); bunun da gayet doğal olduğunu düşünüyorum.

Kısacası testi başarıyla geçti ve o kadar güven verdi ki bir süre sonra bisikletlerin arkada olduğunu unutturdu.

Bisikletlerden biri 29" jantlı olduğu için arka kenardan lastik 15 cm kadar dışarı çıkıyor. Bu da önde aynanın çıktığı kadar olduğu için güvenliği, aerodinamiği veya yakıtı aman aman etkilemiyor.

Yabancı bir forumda veya alışveriş sitesindeki bir yorumda olması lazımdı, 3 bisiklet sığdıramadıklarını yazmışlardı; gidonlar düzleştirilerek sığdırılabilir.
Bazı kadrolara uymadığını yazmışlardı; aksesuarın bağlantı yerleri hareketli olduğu için küçük yaratıcılıklarla her tür bisiklet sabitlenebiliyor.

Kesinlikle tavsiye ederim.

Marka model: Thule Clip on 9103 (Bazı araçlara uyumlu olması için 9115 kodlu uzatma aparatı da gerekiyor). Kendi sitesinden uyumlu araçlar listesine ulaşabilirsiniz.
Benim de yıllardır beğenerek ve güvenerek kullandığım bir üründür. En önemli özelliği kayış yerine sabit çıta kullanılması ve bu sayede esneme, gevşeme olmadan bagajın bir parçası gibi durmasının sağlanması bence. Umarım bu tarz ürünler artar ve ucuzlar.

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
Öncelikle güle güle kullanın siz dağ bisikleti kullandığınız için bu kadar pahalı bir ürüne yönelmekte haklısınız ama ben de bu sene yaklaşık 1200 km 70 tl lik taşıyıcı ile yol bisikletini taşıdım en ufak bir sıkıntı yaşatmadı. Bu kadar yüksek mebla ödeyince tavan üstü vantuzlu taşıyıcılara yönelseydiniz keşke.
Teşekkürler @trainspotting35 hocam. Hep ikinci el kovaladım. 2-3 tanesini yaz döneminde kaçırdıktan sonra letgo'da Ankara'da birinden uygun fiyata buldum ve sadece uzatma aparatının 30 Euro olduğunu görüp onu da göndereceğini öğrenince tabiri caizse hemen atlayıverdim :) fiyatlar maalesef uçmuş :(
Tavan üstü vantuzluyu da çok araştırdım hatta kargosu çok tuttuğu için Çin'den arkadaşa getirtecektim fakat ürüne güvenemedim...

Tehlikeli olmaması açısından ön tekerleklerin sökülüp bagajda taşınmasından yanayım.
Bu aparatı alma sebeplerinin başında teker sökmeyle uğraşmamak aslında. Yoksa ön tekeri söküp arka koltukları yatırıp öyle de sığıyor arabanın içine fakat birbirlerini çizmesinler diye araya bir şeyler sermek, diğer eşyalara yer kalmaması, her seferinde sök tak ayar yap vs zahmetli oluyor. Canıma tak eden nokta bu şekilde 4 bisikletin hem ön hem arka tekerlerini söküp arabayı tavana kadar doldurmak oldu ve "yeter Yıldırım Demirören yeter" dedim.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aslında ayna kenarlarını kesinlikle geçmiyor lastikler ve arkadaşın aracın da bagaj üst fren lambası olduğundan bir güvenlik zaafı göremedim.
Buna trafik ceza yazabilir, dikkat edin. plakayı epey örtüyor.
Genelde -benimki de dahil- bu tarz taşıyıcılarda en büyük iki sorun, plakayı öntme ve arka sinyal ve ışıkları engelleme. Bu açıdan çeki demirli ve kendisinden ışığı sinyali olanlar daha iyi. Plakanın da tamponda olmasında fayda var. Trafik sorun yaratabilir.

Kayışlı olanlar çukurlarda ve virajlarda biraz esniyor, bu da kancaların yerinden çıkma riskini artırıyor. Çıtalı olanlar bu açıdan daha faydalı. Ancak malesef fiyatları çok yüksek.

Her durumda arkada bisiklet varsa çok hızlı kullanmamak lazım bence.