The Hobbit

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar yıllarca bekledik yani ben bekledim vallahi. İlk duyumu aldığım andan sinemaya geldiği ana kadar safhaları 4 gözle takip ettim. Arada kendimiz avutmak için LOTR trilogy geceleri düzenledik, telef olduk, kitapları tekrar okuduk felan derken sonunda geldi.
Bu arada okuduğum kadarı ile istinye imax3d de sorun çıkmış millet isyan edip paraları geri almış, yazık diyorum, arkadaşlar sabır diliyorum :)
İnşallah yarın akşam 18:30da seyrediyorum sonra hobbit kılığında maltepe sahilde bisiklet süreceğim! :p

Scudo

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
valla ya ne o öyle adamın biri var gandalf diye fıkıh hocasımıdır nedir!!! ya da tvde lotr dönen akşam "gene yüzük mü var amaan çok saçmaa"
alacan hepsini atacan wargların önüne :)

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
LOTR'lar fenadır. Hafta içi ben de Maltepe'ye akacağım. :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Aslına bakarsanız ben de kaçırdığım şeyin ne olduğunu anlayamadım :) elbette vardır çekici bir yönü ki insanlar bu kadar ilgileniyorlar. Genelde devam gerektiren seyirliklerde başını kaçıranın sonunu anlaması da mümkün olmuyor, kimisi de benim gibi bu tarz fantastik yapımlarla pek ilgilenmiyor sanırım :)

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
kutsal kitapları biryana koyarsak dünyanın en çok satılan kitabından bahsediyoruz,3e bölünmüş tek kitap diyebiliriz lotr için,diğer bütün fantastik kitaplar lotrdan otlandıkları ile besleniyor, fantastik oyunlar desen öyle, JR Tolkien böyle bir dünya yaratmış ona en yakın olanı Harry Potter o da nekadar yakın diyebilirsen. İyinin kötüyle olan savaşını kazanması ve bu yolda çektiği zorluklar belki de insanı kendine çeken, tek birşey yok lotr'ı bukadar güzel yapan.
Michael Jackson öldü, thriller 30 sene önce çekilmiş, neden insanlar hala tüm dünyada yılda 1 kez zombie kılığına girip Thriller dansı yapar? Bu da o hesap, LOTR evreninden ne çıksa fanları afiyetle yer :)
Bu duyguya kapılmak isteyenlerin önce the hobbiti sonrada lotr üçlemesini okumasını şiddetle tavsiye ediyorum ama ingilizceniz iyiyse orijinal dilinde okuyun.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
eveet yıllar süren bekleyişden sonra az önce eve geldim hala beynimde "Far over the misty mountains..." şarkısı dönüyor. Orta dünyayı nekadar özlemişim onun farkına vardım. Tolkien hayranları illaki mutlu ayrılacaklar ben de dahil ama normal izleyici gözüyle bakarsak neler söyleyebiliriz.
Keşke 2 film olayında kalsalarmış. 3.film de olsun diye bu filmde gereksiz uzatmalar izledik. 3d iyiydi diğer filmlerde bikaç ufak sahnede göreceğiniz 3d bu filmde özellikle yakın çekimlerde iyi kullanılmış. Yüzük kardeşliğinden iyiydi diyen arkadaşlar vardı ama maalesef değil ve bence bütün suç 3.filme uzatma olayında. Onun dışında güzel bir yol öyküsü, PG-7 olsun diye hiç kan konmamış ve çocuklar için de güzel izlenebilir kıvamda, Notum 7.5
son bir lafım var : Sinemada film izlenir karnı acıkan vars a gitsin filmden önce veya sonra yesin, çappada çuppada mısır sesinden fenalık geliyor bide kola hüpletenler felan, ha diyen olabilir ki insanlar keyif için geliyorlar oraya, film sırasında bişeyler atıştırabilsinler, ozaman cevabım edep sınırları içinde ne ... yiyorlarsa yesinler

• Beğen
Tepkiler: MuratHan

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@Murat Ekmekçi

Çok haklısın Murat Ekmekçi, sırf bu mısır yeme sesinden illet olduğum için uzun bir süredir sinemaya gitmiyorum. Eleştirenler olacaktır ama ağır yağ kokusunu geçtim o sese birde takıldıysan 2 saat tamamen çin işkencesine dönüşüyor.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende filmi cumartesi akşamı izledim, orta dünyayı gerçekten çok özlemişim onun farkına vardım ve vizyondan gitmeden bir kez daha izlerim sanırım. Bu arada Murat Bey film 2 part olacak diye biliyordum, 3 part yapma kararı mı aldılar?

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
vizyondan kolay kolay gitmez çünkü yılbaşı tatilinde asıl para vurgununu yapacaklar aynı kalibrede başka film yok gelecek programda. Bu arada evet birkaç ay önce filmi 3part yapmaya karar verdiler çünkü normalde lotr serisinde de göstermek istediği ama gösteremediği ya da hobbit içinde geçen ama detaylandırılmamış bazı olayları da filme koymanın hem hikayeyi tamamlaması açısından hem de lotr dünyasını seven insanları sevindirmek adına (parayı da kaldırmak için) iyi olacağını düşündüler. yeni sahneler çekileceği de duyurulmuştu zaten.

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI
Tepki
3
Bisiklet
Merida
Star gazetesinin internet sitesinde bir kaç Türk fantastik roman yazarının Hobbit filmi üzerine görüşlerinin yer aldığı bir bölüm vardı. yeterince doyurucu bir şekilde film üzerine sohbet etmişler. eğer okumak isterseniz tavsiye ederim. ilk başta Hobbit kitabını, daha sonra da LOTR üçlemesini okumadan ya da herhangi bir fikir sahibi olmadan bu filmleri izlemenin insanları yeterince tatmin etmeyeceğini düşünüyorum. yıllar önce yüzük kardeşliği ilk gösterime girdiğinde çocukları ile filmi izleyen kadınlar çocuklarının gözlerini kapatıyorlardı savaş sahnelerinde ve insanlar filmin sonunda "eeee bu film böyle mi bitiyor yani" diye yorumlarda bulundular. öncelikle bu kitaplar çocuk kitapları değiller. filmler de çocuklar için yapılmış filmler değil. Tolkien'deki hayal gücünün sınırlarını anlayabilmek için öncelikle kitaplar okunmalı çünkü ancak o zaman insan filmin içine girebiliyor. LOTR bence dünya sinema tarihinin en iyi uyarlamalarından biridir. umarım Hobbit de aynı şekildedir.

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Filmden çıkarken en güzel yorum bizim ön sıradaki gençlerden geldi :) Bu film böyle bitmez abi kesin 2.si çıkar diyolardı en son, biz duyunca koptuk tabi, aynı şeyler yüzük kardeşliğinde de olmuştu.