Tesla Bobini,Yardım gerekli

Afyon35

Forum Bağımlısı
Konular
7
Adı
Samet A.
Arkadaşlar hepinize merhaba
Okullarda bilim şenlikleri oluyor biliyorsunuzdur belki Tübitak'a bağlı olarak her dersten proje yapıp sergileyebiliyorsun fizik hocamız da bir kaç fikir ortaya sundu ve birisi de şöyleydi;

"Hafriyat kamyonlarının üzerlerine tente çekmediklerinde çevreye nasıl zarar verdiğini herkes biliyordur ve tente(branda) çekmemenin cezası 210 tl , tente çekmek de çok zordur bunu otomatik çeken makineler de var ancak fiyatları çok ucuk fiyatlı öğrendiğime göre 50.000 tl ile 75.000 arası değişiyormuş daha ucuz maliyetli aynı görevi yerine getiren bir ürün ortaya çıkarmamız lazım" dedi ben de görevi üstlendim ama sonrasında bunu tesla bobini ile yapmalıyız dedi ben de araştırmaya geçtim ama gördüğüm nerdeyse herkese yalnızca ışık yakmış benim tenteyi çektirtmem lazım bunu nasıl yapabilceğimi bilemedim
Bana yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler ,İyi günler

Şerif Feridun

Daimi Üye
Konular
6
Adı
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Bu projede tesla bobini ne alaka onu anlamadım? Tesla bobini oyuncaktan öte giden birşey değil.

brky1905

Cycle to stay alive !
Konular
6
Adı
Berkay A
Bisiklet
Sedona
Çarpılma ihtimali var söyleyim

Tepkiler: MakRo

Şerif Feridun

Daimi Üye
Konular
6
Adı
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
@Saburié 95 yılından bu yana profesyonel elektrikçiyim bu iş üstüne 3 diploma ve birçok sertifikam var. saygılar.

Özcan.

Forum Bağımlısı
Konular
9
Adı
Özcan
Bisiklet
Specialized
@Afyon35 hoca sizi yemiş. Bildiğin dalga geçmiş.

MakRo

Forum Bağımlısı
Konular
3
Adı
Alperen Atman
Bisiklet
Bianchi
Tesla bobini ve kamyon branda çekmesi ne alaka nasıl birleştirirsiniz pek bilemedim. Hani tesla bobini ile müzik yada farklı çalışmalar yapanı gördüm de sizin ki biraz bilim kurgu ürünü gibi geldi.
Sizin bahsettiğiniz kamyon tentesini çeken alet buysa 50-75bin çok geldi bana yani mekanizması normal bir ray üstünde çelik halatla gidip gelen bir hat sistemi yapmışlar, tabi eğer buysa.

Başlığı açan
Başlığı açan
A

Afyon35

Forum Bağımlısı
Konular
7
Adı
Samet A.
@Özcan. :( pergel vinçlerin çalışma prensibi ile birleştirilebilir mi acaba bu çalışma

@MakRo Ben de hep lamba yaktıklarını görmüştüm ondan foruma yazdım
Hocanın bana anlattığı yani onun gördüğü sistem çok daha farklıydı bir kol varmış onun ile yapılıyormuş o işlev

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Konular
14
Adı
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi
.

@Şerif Feridun

ne için yapıldığını benden daha iyi bilirsiniz o zaman , yani gerçekten oyuncak mı ?

Şerif Feridun

Daimi Üye
Konular
6
Adı
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Evet oyuncaktan öteye gitmez zaten mucidi tesla da bu oyuncağı ac elektriğin dc elektriğe üstünlüğünü anlatmada show icin kullanıyordu fakat edisonun parası daha ustun geldi

volkan ismail

Daimi Üye
Konular
2
Adı
volkan
Bisiklet
Merida
Evet oyuncaktan öteye gitmez zaten mucidi tesla da bu oyuncağı ac elektriğin dc elektriğe üstünlüğünü anlatmada show icin kullanıyordu fakat edisonun parası daha ustun geldi

Sanırım işlevsel olarak küçümsüyorsunuz ama hiçbir teknik ilerleme,adım,girişim bu şekilde yorumlanamaz. Ki bahsi geçen çalışma Nikola Tesla'nın ise bu yorumu yapmak bu kadar kolay olmamalıydı.
Umarım daha iyi oyuncakları icat etmiş ya da icat etme yolundasınızdır.

Tepkiler: Saburié

Şerif Feridun

Daimi Üye
Konular
6
Adı
Şerif Feridun
Bisiklet
Carraro
Bir elektrikçi olarak nikola tesla'yı küçümseyeni zeus çarpar diyorum. Son tahlilde bahse konu mucit bu gün kullanılan elektrikli ne varsa neredeyse hepsini tek başına icad etmiştir kendisinden sonra gelen zavallı bizlerse birkaç ekleme dışında bir katkı saglayamamışız. Herkes edison der ama edison yanıldığını anlayamayacak bir dinozordur. Fakat is tesla bobinine gelince evet oyuncaktan öte gitmez ve benim bunu soylemek icin mucit olmam da gerekmez.

Son düzenleme:

cube gtx

Üye
Konular
1
Adı
berkay
Bisiklet
Cube

HOCANIN DEMEK İSTEDİĞİ KOL BÖYLE BİR ŞEY Mİ

Tepkiler: Afyon35
Yukarı Alt