Teşekkürler decathlon

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
Merhaba arkadaşlar. Sizlere decathlon ile aramda geçen bir durumdan bahsetmek ve bu vesile ile firmaya teşekkür etmek istiyorum.
Yaklaşık 3 hafta önce 169 TL ye aldïğım shimano spd ayakkabı, ben satın aldıktan sonra 2 hafta sonra seri sonu indirimine girmiş ve 109 TL olmuştu. Duruma itiraz etmek için hafta sonu mağzaya gittim.
Danışmada çok sıra olduğundan, ön bilgi almak için bisiklet reyonunun önünde bulunan kurulum atölyesindeki bir çalışana durumdan bahsettim. Kendisi de bana aradaki farkın belki hediye çeki olarak verilebileceğini söyledi ve danışma ile görüşmemi rica etti.
Ardından danışmaya gittim ve oradaki görevli ile görüştüm. Zannedersem ki derdimi tam anlatamamış olucam ki görevli bana: " eger ürünü kullanmasaydïnız iade alıp düşük fiyat ile yeniden almanızı sağlayabilirdim ama kullandığınız için malesef bu mümkùn değil. " dedi. Bende peki deyip çok ısrar etmeden tekrar reyonları gezmeye başladım.
Reyonları dolaşırken kurulum atölyesinde ki görevli beni gördü ve " sizin durumunuz ne oldu " diye sordu. Bende danışmadan yapılan açıklamayı kendisine ilettim. Peki diyerek yanımdan ayrıldı.
Bu konuşmalar bisiklet reyonunda geçmişti. Aradan 10 dk geçtikten sonra ben mağzanın diğer köşesinde iken kurulum atölyesinde ki görevli yanıma tekrar geldi ve " mağazada arkadaşlar ile sizi arıyorduk. Aradaki 60 TL lik farkı size hediye çeki olarak vermek istiyoruz" dedi ve bana aradaki 60 TL yi hediye çeki olarak iade ettiler...
Bu olanları bu kadar detaylı anlatmamın sebebi; firma prosedürlerinden ve özellikle firma çalışanlarından duyduğum memnuniyet, ilgi ve alakadır. Eğer firmalar hakkında başımızdan geçen kötü olayları paylaşıyorsak, bu tarz tüketici dostu firmalardan da bahsedip, bu firmalara sahip çıkmalıyız.
Artık birileri bu sektörün sadece kendi tekelinde olmadığını farkına varmalı...
Teşekkürler Decathlon...

Scudo

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
helal olsun adamlara herkes yapmaz bunu ''Bana ne kardeşim bekleseydin sende ucuza alsaydın'' derlerdi :D

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
Kurumsal bir firmanın esnaf mantığıyla hareket etmesi insana hoş geliyor gerçekten.Pazar ordaydım harika bir mağaza ama fiyatlar çok şişik.İntex havuz satıyor 70 tl ye aynısı metroda 30 küsürdü.Yani sizin 60 tl nin bu adamlara maliyeti bence 20 tl yi geçmez bence.

thames

Üye
Tepki
32
DECATHLON ürünleri fiyat/kalite olarak gayet uygun geliyor bana. Yapılan bu davranış da gerçekten takdire şayan.

Şahsen kendi mağazam olsa bu şekilde bir hediye çeki vermezdim. Ben değil, kim olsa vermezdi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
DECATHLON herzaman favori alışveriş mekanlarımdan biri olmuştur.size de bu yaklaşımları ile bir kez daha benden 10 puan aldılar.;)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Bu arada spd ayakkabı 110 liraya mı düşmüş.Oooo süper inşallah büyük numara vardır...

Hangi model?

Kenan Çeliktaş

Daimi Üye
Tepki
181
@Lütfü Ekşioğlu
Evet 110 liraya düştü. Shimano mt43 model ayakkabı. Kesinlikle çok rahat ve yürüyüş içinde kullanılabiliyor.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Aldım bile :D Senin bu yazını gördüm.Nasıl diye mesaj yazdım.Direk aldım geldim :D 46 numara buldum anca oldu :D

Tepki
56
Bisiklet
Trek
Ben de bugün Decathlon daydım ürün çeşitliliği olsun, çalışanları olsun çok zengin ve farklı bir yer.

Madem memnun olduğumuz ve olmadığımız satıcılar hakkında konuşuyoruz, şunu belirtmek isterim.
Bugün heybe almak için sirkeci'ye gittim. Pedal Bisiklek, firmasının internet sitesinde gördüğüm 3M heybe (fiyat 104 tl) yi alıp inceledim ve satıcı madem internette görüp geldin, internet fiyatı ne kadar söyleyin bana size o fiyattan yapacağım dedi (sanki bilmece oynarmışız gibi bir etavırla), normalde o ürün 74 $ diye de ekledi. (ama söyleyiş şekli gayet aksi ve pazarlık payı bırakmamak için lafı dolandırdığı belliydi) Ben de fiyatını söyleyince tamam dedim, ihtiyacım olan iki adet fren pabucu da istediğimi ve hepsinin nakit fiyatının son olarak üstündeki fiyatların olup olmadığını sordum. Adam aksi bir şekilde, fiyat düşmem alacakmısın almayacakmısın diye sordu, ardından depoya gitmem lazım çıkacağım şimdi (kovar bir şekilde) zaten bi gidip dolaşın ardından ben de sitedeki fiyatı değiştireceğim zaten son 1 tane kaldı sonra geldiğinizde size o fiyattan satarım öğlene kadar vaktiniz var sonra fiyat artar gibi birşey söyledi. Ha bu sırada internetten satılırsada artık oraya satarım diye de ekledi

Bu konuşmalar ve satıcının tavrı benim moralimi bozduğundan, cuma gününe kadar heybeye çok ihtiyacım olmasına rağmen bu adamdan almadım ve Decathlon a gittim ihtiyacımdan daha dar olmasına rağmen o ürünü aldım. Bence bu müşteriye karşı yapılan bir teriyesizliktir.

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
DECATHLON müşteri memnuniyeti konusunda çok iyi.bir çift dizlik almıştım fakat pek rahat değildi kasiyere gerekçesini söylememe izin vermeden ürünün parasını iade etti... Bu tarz konularda prestij kaybetmemek için sorunu hemen çözüyorlar. Bununla beraber bir çok ürünün fiyatları ve kalitesi oldukça makul.

no_education

Daimi Üye
Tepki
64
Decathlonu bu konuda ben de çok seviyorum. Çalışanları yapışkan da değil. Rahat rahat gezebiliyorsunuz, ihtiyacınız olduğunda da hemen yakınınızda bir çalışan bulabiliyorsunuz. Pahalı olanı değil size en uygun olanı öneriyorlar. Bu da takdire şayan.

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
15 gunde bir decathlona gidip 1 2 saatimi harciyorum. Calisanlar pazarlamaci degil ordakiler. Her biri bransinda bilgili. mesela bisiklet reyonundakilerin hepsi bizler gibi bisiklet tutkunu. Dalis malzemeleri satan yerdekiler ise gercekten dalisi hobi edinmis veya dalgic olan kimseler. Ayrica sorgusuz sualsiz urun iadeleri de tercih etmemdeki en buyuk etken.

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Böyle bir uygulamanın ardından şu düşünülür; fiyatlar artınca da, düşük fiyattan alım yapan müşteri, artış kadar firmaya ödeme yapacakmıdır? yoksa oh be ne şanslıyım, tam zamanında almışım mı diyecektir? olay adaletse tek taraflı mı olmalıdır?

Adem Sönmez

Aktif Üye
Tepki
76
@Kenan Çeliktaş

Geçen gün (pazartesi) aynı ayakkabı için gittim ama yakkabının fiyatı hala 169.90 lira.
Hatta belki etiketini değiştimemişlerdir diye kasaya da sordum ama fiyat aynı.
Siz nasıl o fiyata aldınız anlamadım bi yerde bi hata var ama nerde, belki de bir günlük bir imdirimdi

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Ayakkabıları aldım.Ayrıntılı şekilde fotolarını çektim.Alacak arkadaşlara rehber olur belki...

http://img140.imageshack.us/img140/7928/dsc0429i.jpg
By (link) at 2012-06-21
http://img59.imageshack.us/img59/7311/dsc0427th.jpg
By (link) at 2012-06-21
http://img819.imageshack.us/img819/7545/dsc0426xw.jpg
By (link) at 2012-06-21
http://img845.imageshack.us/img845/4254/dsc0425px.jpg
By (link) at 2012-06-21
http://img9.imageshack.us/img9/6020/dsc0428wa.jpg
By (link) at 2012-06-21

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan